Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

fødselsnummer-problem - Norwegia

Czytali temat:
halina manka Mariusz Kucharski Jarosław Mazur Jan Maryjan adam hryciuk Joanna Kuchnicka mart enty Kasia K boj fra oszlo Agnor100 Onty_Ja_Gabriel_3. Mariusz844 P subtel Piotr Furczyk (1890 niezalogowanych)
24 Posty
Agnor100
(Agnor100)
Wiking
Witam!
Pracuje w Norwegii(i mieszkam, oczywiscie) prawie 3 lata, wciaz pracuje w tej samej firmie(wszystkie miesiace od przyjazdu, bez zadnego wyjatku) i mieszkam w tym samym miejscu. Mam jednak nieco dziwna umowe, jakby smieciowke, ktora gwarantuje mi tylko 110 minut pracy 6 dni w tygodniu(to mam na stale), ale kazdego dnia mam kilka godzin "pracy dodatkowej". Ze wzgledu na dosyc dziwna umowe zwlekalem ze staraniem sie o fødselsnummer, ale nieco ponad 3 miesiace temu sprobowalem. Zaswiadczenie z policji po ciezkiej i dlugiej rozmowie dostalem. Pomogla mi wysokosc zarobkow(pokazalem kilka ostatnich lønnsslippow na kwote 25-32 tys.).Potem byl skatt i tu jest problem. Dotad nie otrzymalem oficjalnej odpowiedzi chociaz "proceding time" mial byc 12 tygodni,a obecnie mija niemal 14. Dzwonilem wielokrotnie do skattu i dzieje sie cos dziwnego, za kazdym razem slysze inna wersje. Taki przyklad, dzwonilem 5.01, przeprosili mnie za zwloke, kazali doslac dodatkowy dokument(przez telefon), wyslalem szybko. W czwartek, 14.01 zadzwonilem znowu, uslyszlem ze wyslali mi list 3.01 ( ;p, chociaz 5.01 nic o tym liscie nie widzieli ) i prawdopodobnie wina poczty. Godzine pozniej zadzwonilem znowu, tym razem uslyszalem cos, ze list wyslali 12.01, ale ten tez nie doszedl do piatku wiec...2 razy wysylalem zapytania przez alltinn i nie otrzymalem odpowiedzi chociaz minely tygodnie i miesiace od wyslania. Rezultat taki, ze przez telefon cos mi tam odpowiadaja, ale slysze sprzeczne wersje, a przez ponad 3 miesiace zadnej oficjalnej odpowiedzi, nawet na wiadomosci wyslane z altinn. Byc moze jest tak, ze moja sprawa nie zostanie rozpatrzona pozytywnie, ale chcialbym sie o tym dowiedziec, a nie takie glupie...Jak myslicie, co powienienem zrobic?Jak dostac chociaz dostac oficjalna odpowiedz?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
Agnor100 napisał:
.Jak myslicie, co powienienem zrobic?Jak dostac chociaz dostac oficjalna odpowiedz?
Ja myślę, myślę, myślę i nadal myślę, że w związku bez związku, powinieneś spakować swoje nieskromne manatki i wrócić do polandi na porzucone rodzinne łono, gdzie pisowskie rządy pomogą rozwiązać twój Norweski problem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1580 Postów
mart enty
(bodys)
Maniak
Onty_Ja_Gabriel_3. napisał:
Agnor100 napisał:
.Jak myslicie, co powienienem zrobic?Jak dostac chociaz dostac oficjalna odpowiedz?
Ja myślę, myślę, myślę i nadal myślę, że w związku bez związku, powinieneś spakować swoje nieskromne manatki i wrócić do polandi na porzucone rodzinne łono, gdzie pisowskie rządy pomogą rozwiązać twój Norweski problem.


Gabryś, norweski - to przymiotnik
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
bodys napisał: Gabryś, norweski - to przymiotnik
E ty Grammar NAZI, pisz we tymacie a nie trolluj jak potłuczony.
Na mnie to jusz nie działa, wyleczyłem siem ze tego parem lat temu i to właśnie na tym forumie.
Jak dla mnie to jest Norweski i polska.
Tak było, jest i będzie i wisi mi to co inni piszą we tymże tymmacie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -8  
Odpowiedz   Cytuj
1580 Postów
mart enty
(bodys)
Maniak
Onty_Ja_Gabriel_3. napisał:
bodys napisał: Gabryś, norweski - to przymiotnik
E ty Grammar NAZI, pisz we tymacie a nie trolluj jak potłuczony.
Na mnie to jusz nie działa, wyleczyłem siem ze tego parem lat temu i to właśnie na tym forumie.
Jak dla mnie to jest Norweski i polska.
Tak było, jest i będzie i wisi mi to co inni piszą we tymże tymmacie.


Klamiesz nieudaczny kameleonku
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
bodys napisał:
Klamiesz nieudaczny kameleonku

Masz rację, trafiłeś w 100.
Wyślij lotto, to też mosze trawiż.
Powodzenia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
24 Posty
Agnor100
(Agnor100)
Wiking
Moze komus to pomoze. W koncu dostalem listy:jeden ze stalym numerem, a drugi z informacja o lekarzu. Czekalem na odpowiedz ze skattu 15 tygodni i jeden dzien, wiec jakby ktos tez czekal tak dlugo to jeszcze nie powod, zeby sie niepokoic, ale czasem do nich zadzwonic czy napisac trzeba bo gotowi nigdy nic nie wyslac. Pozdrowienia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1501 Postów
Joanna Kuchnicka
(Asikhb)
Maniak
Agnor100 napisał:
Moze komus to pomoze. W koncu dostalem listy:jeden ze stalym numerem, a drugi z informacja o lekarzu. Czekalem na odpowiedz ze skattu 15 tygodni i jeden dzien, wiec jakby ktos tez czekal tak dlugo to jeszcze nie powod, zeby sie niepokoic, ale czasem do nich zadzwonic czy napisac trzeba bo gotowi nigdy nic nie wyslac. Pozdrowienia.
Nareszcie. Dziekuje Agnor. Wlasnie tak ( moim zdaniem) powinno sie dziac na tym portalu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok