Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Problem z przeglądem. - Norwegia

3 Posty
Wiking
Witam, potrzebuję pomocy. Sytuacja następujàca - chcę wyjechać z Norwegii samochodem. Przyjechałem rok temu w kwietniu z wielkimi plamami, wyszło średnio. Chciałem wyjecgaćw kwietniu 2020, ale nie mogłem bo Covid19. Skończył mi się przegląd samochodu, a bez tego w przypadku kontroli ba granicy może być różnie. W warsztacie powiedzieli mi, że próba zrobienia przeglądu od rszu spowoduje wpisanie aura do rejestru, wymyszenie przerejestrowania, obowiązek opłacenia cła i jeszcze karę. Nie dość, że to vez sensu, to na dodatek nie mam pieniędzy, ani nie mogę tu zosrawić mojej starej Złotówy, bo to paradoksalnie najcenniejsza rzecz jaką posiadam. Ktoś może mi doradzić cokolwiek? Jestem trochę w kropce.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
Garanil napisał:
Witam, potrzebuję pomocy. Sytuacja następujàca - chcę wyjechać z Norwegii samochodem. Przyjechałem rok temu w kwietniu z wielkimi plamami, wyszło średnio. Chciałem wyjecgaćw kwietniu 2020, ale nie mogłem bo Covid19. Skończył mi się przegląd samochodu, a bez tego w przypadku kontroli ba granicy może być różnie. W warsztacie powiedzieli mi, że próba zrobienia przeglądu od rszu spowoduje wpisanie aura do rejestru, wymyszenie przerejestrowania, obowiązek opłacenia cła i jeszcze karę. Nie dość, że to vez sensu, to na dodatek nie mam pieniędzy, ani nie mogę tu zosrawić mojej starej Złotówy, bo to paradoksalnie najcenniejsza rzecz jaką posiadam. Ktoś może mi doradzić cokolwiek? Jestem trochę w kropce.
Jeżeli w swoim życiu, robisz wszystko dokładnie tak samo jak zamieszczenie tego tekstu, to nie dziwię się iż masz kłopoty.
Jaki miałeś problem, by ten tekst napisać na spokojnie i POPRAWNIE!!!
Co zaś do problemu jest parę wyjść.
Najbardziej legalne to załadować auto na lawetę i heia do polandii.
Jednak tu trzeba skalkulować czy to auto jest tego warte.
Inne wyjście, to całą drogę przebyć w NOCY i to nie tyle w Norge czy Sveden a w kraju nade Wisłą.
Tu jeżeli auto jest normalne, a ty jeździsz poprawnie i zgodnie z Skandynawskimi zasadami to żaden policmajster ciebie nie wyhaczy.
No chyba że masz PECHA od urodzenia.
Jeżeli mieszkasz gdzieś w okolicy od Oslo w kierunku granicy po drodze E-6 to napisz mi na prywatną wiadomość lub podaj numer telefonu to ja do ciebie zadzwonię.
Piszę to tylko dlatego iż w tą Sobotę lub Niedzielę jadę do Polandii i...... tak dalej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
Hei.
Dopiero teraz zobaczyłem iż twoje IP nadaje z okolic Vøyenenga i tak samo masz napisane w info na stronie.
Na dodatek jesteś ze Szczecina.
Podaj dokładny adres to wsiądę do auta i podjadę na kawę, o ile akurat nie pracujesz to porozmawiamy o wszystkim i niczym.
Jadę na Śląsk na tydzień, to mogę ciebie zabrać do tego Szczecina i przywieść nazad do tej twojej Norweskiej wioski.
Tylko siem spiesz powoli.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Wiking
Po prostu jestem podenerwowany lekko. Jeżdzę zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Nie martwię się przejazdem przez Szwecję czy Polskę. Bardziej martwi mnie granica między Norwegią i Szwecją.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
Garanil napisał:
Po prostu jestem podenerwowany lekko. Jeżdzę zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Nie martwię się przejazdem przez Szwecję czy Polskę. Bardziej martwi mnie granica między Norwegią i Szwecją.
Pisałem przecież byś nie marudził tylko podał adres.
Naciśnij na mój awatar u góry po prawej, pokaże się moja strona, pod zdjęciem jest zielona koperta naciśnij i napisz adres i nr telefonu.
Ja właśnie wysłałem do ciebie "przecinek".
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów
Slawek36
(Slawek36)
Wiking
Kolego jak chcesz wracać to , jak masz polskie drobne to masz pieczątkę , przecież tu nikt tego nie sprawdzi. A w Polsce w razie kontroli nie pokażesz dowodu rej . Jedź spokojnie i się nie przejmuj
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
48 Postów

(ExtinctionR)
Nowicjusz
Mają ludzie problemy...
Oby leflektory wszystkie były sprawne i opony w porządku, żeby nie było tak jak w pewnm odcinku Gangu Olsena, że przez takie pierdoły misterny plan został zniszczony przez amatorów.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1580 Postów
mart enty
(bodys)
Maniak
"przywieść"
Cytując Cie Gabryś - jakiż to masz problem, by napisać to poprawnie?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
311 Postów

()
Stały Bywalec
polskie to nikt tego nie sprawdza, oni tu czy w szwecji nic nie wiedza o jakis polskich przegladach, jedz spokojnie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok