Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Zwrot podatku - Norwegia

9 Postów
Grzegorz Lizurej
(Lizak78)
Wiking
Witam, mam otrzymać zwrot podatku za 2019 rok. Zgodziłem się na propozycję, zrobiłem to elektronicznie. Na stronie skatu widnieje kwota jaką mam otrzymać, ale jest jeszcze wpięta informacja, która brzmi: " Zostajesz wykluczony z systemu podatku potrącanego u źródła od wynagrodzenia. Wynika to z faktu, że sam zrezygnowałeś z programu, lub z tego, że Urząd Podatkowy Cię wycofał, ponieważ jeden lub więcej warunków uczestnictwa w programie nie zostało spełnionych. Oznacza to, że musisz złożyć zeznanie podatkowe w zwykły sposób przed upływem terminu, a administracja podatkowa dostarczy ci zwykłe rozliczenie podatkowe." Nie bardzo rozumiem o co w tym chodzi. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
Grzegorz Lizurej
(Lizak78)
Wiking
Czy to oznacza,że tych pieniędzy nie otrzymam?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Z tego, co Pan przesłał wynika, że miał Pan w 2019 roku kildeskatt i z niego zrezygnował, więc musi się Pan rozliczyć z podatku. Jednakże byłoby mi o wiele łatwiej Panu pomóc, gdyby wstawił Pan treść w oryginale po norwesku.
Zgłoś wpis
9 Postów
Grzegorz Lizurej
(Lizak78)
Wiking
Za chwilkę wstawię
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
Grzegorz Lizurej
(Lizak78)
Wiking
Du er tatt ut av ordningen med kildeskatt på lønn. Dette skyldes enten at du selv har meldt deg ut av ordningen, eller at Skatteetaten har tatt deg ut fordi ett eller flere vilkår for å være i ordningen ikke er oppfylt. Dette betyr at du må levere skattemelding på ordinær måte innen fristen, og Skatteetaten vil senere gi deg et ordinært skatteoppgjør.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Dziękuję. Tak jak pisałam wyżej. Miał Pan kartę 25% kildeskatt, ale albo z niej zrezygnował albo stracił Pan do niej prawo, więc rozlicza się Pan tak jakby miał zwykłą kartę podatkową odpowiadającą dochodom. Jeżeli złożył Pan już rozliczenie podatkowe, to należy oczekiwać na wynik rozliczenia podatkowego, który przyjdzie do Pana na skrzynkę w altinn.no i oczekiwać na zwrot podatku.
Zgłoś wpis
9 Postów
Grzegorz Lizurej
(Lizak78)
Wiking
Du er tatt ut av ordningen med kildeskatt på lønn. Dette skyldes enten at du selv har meldt deg ut av ordningen, eller at Skatteetaten har tatt deg ut fordi ett eller flere vilkår for å være i ordningen ikke er oppfylt. Dette betyr at du må levere skattemelding på ordinær måte innen fristen, og Skatteetaten vil senere gi deg et ordinært skatteoppgjør.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
Grzegorz Lizurej
(Lizak78)
Wiking
Dziękuje
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok