Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Dagpenger - Norwegia

8 Postów
Ptompl
(Ptompl)
Wiking
Witam. Mam pytanie. Czy żeby pójść na Dagpenger potrzebny jest Personal Number? Czy wystarczy D-nummer? Dodam ze pracuje 14 miesięcy, i nie wiadomo jak będzie z Zimą więc pracodawca coś wspomina o Dagpenger. Jakie dokumenty są potrzebne do złożenia ? Czytałem na kilku stronach, ale to się zmienia więc wole dopytać. Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...czyli bedziesz zwolniony...jezeli dagpenger..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Ptompl
(Ptompl)
Wiking
No tak... Tyle to wiem... Zapytałem o inne rzeczy
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
..wiesz,ale nie napisałeś tego
...zwolnić się a być zwolnonym ma znaczenie dla zasiłku...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...a przepraszam,jest jeszcze 3 opcja,kończy ci się umowa...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Ptompl
(Ptompl)
Wiking
No to będę zwolniony. Jakieś odpowiedzi odnośnie moich pytań ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
wypowiedzenie od pracodawcy i jeszcze około 5 papierków..lista jest na stronie NAV...także wersja polska w internecie...krok po kroku ..opisane tak ,,po chłopsku,,...łopatologicznie...
...temat wałkowany od poczatku tego forum z 1100 razy.!..wystarczy wpisać w wyszukiwarke...
...twoja historia jest zwykła...nie ma w niej nic wyjątkowego czy trudnego,żeby musieli wypowiadać się forumowi eksperci
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
Ptompl napisał:
Witam. Mam pytanie. Czy żeby pójść na Dagpenger potrzebny jest Personal Number? Czy wystarczy D-nummer? Nie ważne jaki masz numer personalny:
- D - Tymczasowy numer.
- F - Stały numer.
Oba noszą z norweskiego >Personal Number<
Najważniejsze jest, by pracodawca, wystawił odpowiedni dokument, zwalniający i to na twoją korzyść.
Jednak moim zdaniem, ten pracodawca powinien wystawić tobie PERMITTERING /czasowe zwolnienie/ o ile w nowym roku chce byś znowu pracował u niego.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Zimą może brakować zleceń i pracodawca może wysłać swojego pracownika na tak zwany permittering, czyli postojowe, w trakcie którego można pobierać dagpenger. Jeżeli natomiast zostanie Pan zwolniony, to także będzie można zawnioskować o zasiłek dla bezrobotnych. Do przygotowania wniosku potrzebne jest wypowiedzenie i świadectwo pracy lub dokument o skierowaniu na permittering, umowa o pracę, informacja o karcie podatkowej. Trzeba też spełnić kryterium dochodowe z ostatnich 12 lub 36 miesięcy. Firma MultiNOR zajmuje się przygotowywaniem wniosków oraz rejestracją jako osoba bezrobotna w NAV. Gdyby potrzebował Pan naszej pomocy zapraszamy do kontaktu. +47 21 999 409, +48 587 430 753
Zgłoś wpis
101 Postów
Monika Grzybowska
(MonikaGrzybowska)
Początkujący
Ptompl napisał:
Witam. Mam pytanie. Czy żeby pójść na Dagpenger potrzebny jest Personal Number? Czy wystarczy D-nummer? Dodam ze pracuje 14 miesięcy, i nie wiadomo jak będzie z Zimą więc pracodawca coś wspomina o Dagpenger. Jakie dokumenty są potrzebne do złożenia ? Czytałem na kilku stronach, ale to się zmienia więc wole dopytać. Pozdrawiam.
14 miesięcy na dnumerze? Pracujesz teraz jeszcze to skladaj szybko o stały.. dagpenger dostajesz jak Cię zwolni..jak już tu pisano.. możesz dostać skierowanie na permittering.. zmienia to ilość dokumentów potrzebnych do składania wniosku oraz to jakie beda potrzebne.. możesz złożyć na dnumerze bez problemu.. przy dagpenger potrzebujesz: umowa o pracę, wypowiedzenie, świadectwo pracy, protokół z negocjacji(taki dokument jest wymagany więc gdy dostaniesz wypowiedzenie musisz o niego poprosić pracodawce), jeśli stałe wynagrodzenie to tylko lonslippy , jeśli miałeś na godzinę to timelisty i lønslippy, jeśli masz dzieci to świadectwa urodzenia..do tego wypełniasz szczegółowy wniosek na ich stronie..I to chyba tyle.. zamów sobie buypass bo bez tego wszystko będziesz musiał wysyłać pocztą,nie złożysz wniosku przez Internet , mając buypass to tak jakbyś miał bankID..ułatwia wszystko i skraca załatwianie formalności o kilka A nawet kilkanaście dni w porównaniu do tego jakbyś musiał jeździć do NAV oraz wysyłać wszystko pocztą
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok