Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »

Wymiana starych banknotów na nowe - Norwegia

2 Posty
Pytający
(Pytający)
Wiking
Witam, mam problem związany z wymianą starych banknotów na nowe, konkretnie starych 500. Mieszkam teraz w Polsce, a z prac wakacyjnych (bardzo często bez umów) z przestrzeni 5-6 lat zostało mi sporo gotówki (kilkadziesiąt tysięcy w 500). Chciałbym je wymienić na nowe banknoty, ewentualnie na złotówki. Czy można to zrobić stacjonarnie w Polsce? Tzn. Wysłać i dostać od banku narodowego ekwiwalent na konto? Czy w takim wypadku potrzebuje konta walutowego? Czy jest ryzyko, że mi te pieniądze skonfiskują? (ciężko zarobione). Polskie banki przestały je skupować miesiąc wcześniej i nie zdążyłem ich wymienić.
Będę bardzo wdzięczny za wszystkie rady.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
234 Posty

(S83)
Stały Bywalec
Znajdź kogoś co pracuje tu legalnie i ci je wymieni. Niewiem do kiedy jest jeszcze czas wymiany. Kilka dziesiąt tysiaków to nie jakieś miliony i nawet sam je wymienisz.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
234 Posty

(S83)
Stały Bywalec
Jak by się ktoś pytał skąd masz to powiedz poprostu że zbierałeś kasę na wyjazd do Norwegii w Polsce jakiś czas po trochu a nikt w kantorze nie poinformował cię o nowych nominałach i konieczności wymiany.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Pytający
(Pytający)
Wiking
Można nimi płacić do 18 października. A gdzie wymieniać? iść do kiwi, stacji benznynowych i poprosić o wymianę na nowe? nie mam konta w Norwegii, wiec nawet jeśli pojadę do Oslo, to nie wiem czy bank mi to przeleje, bo mam tylko polski numer konta.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
234 Posty

(S83)
Stały Bywalec
Pytający napisał:
Można nimi płacić do 18 października. A gdzie wymieniać? iść do kiwi, stacji benznynowych i poprosić o wymianę na nowe? nie mam konta w Norwegii, wiec nawet jeśli pojadę do Oslo, to nie wiem czy bank mi to przeleje, bo mam tylko polski numer konta.
Przetłumacz se
www.google.com/amp/s/www.dinside.no/okon...esedler/69845579/amp
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Elzbieta Majchrzak
(ElzbietaMajchrzak)
Wiking
Chętnie kupię STARE NOK-i
600 817 686
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok