Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Do usunięcia - Norwegia

7 Postów
JonTravolta
(JonTravolta)
Wiking
Do usunięcia
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
234 Posty

(S83)
Stały Bywalec
Jpd, to pracuj po 7,5 h jak ustawa przewiduje a nad godzinny jak pracodawca poprosi to i wtedy zapłaci więcej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
JonTravolta
(JonTravolta)
Wiking
Nie ja ustalam godziny pracy kolego I proszę o inteligentne wypowiedzi, bo Twoja nic do tematu nie wnosi.

Czy w razie czegoś, pracodawca bedzie zobowiązany do wypłaty mi nadgodzin jak się gdzieś to zgłosi ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
234 Posty

(S83)
Stały Bywalec
Godziny reguluje kodeks pracy a nie twój pracodawca chyba że masz umowę rotacyjną lub odpracowujesz avspasering. Nikt cię zmusić nie może do pracy ponad wymagane ustawą i jeszcze za to więcej nie płacić. Norwescy pracodawcy nie chętnie teraz płacą nadgodziny bo Jaśki nauczyły ich że mogą pracować po 12 godzin bez ekstra nadgodzin bo w domu się im nudzi. Jak masz normalna umowę o pracę to z adwokatem możesz wywalczyć wypłatę nadgodzin ale 100 % że dostaniesz potem kopa
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
JonTravolta
(JonTravolta)
Wiking
No jeśli wszedłbym już na drogę prawna, to na pewno OUT z pracy. Chodzi mi po prostu, czy w razie jakiś problemów, mogę to gdzieś zgłosić i dostać wypłatę nadgodzin
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
JonTravolta
(JonTravolta)
Wiking
No jeśli wszedłbym już na drogę prawna, to na pewno OUT z pracy. Chodzi mi po prostu, czy w razie jakiś problemów, mogę to gdzieś zgłosić i dostać wypłatę nadgodzin
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...zgodnie z norweskim kodeksem pracy po 7,5 godz dziennie wszystkie nadgodziny musza byc platne 40% ekstra...
Ps. 12 godzin dziennie to absurd,jaka jest wydajnosc pracownika po tygodniu pracy w takim systemie?
Ps.2 to jest proceder nagminny w takich firemkach ,,krzak,,. pracodawca nie chce placic nadgodzin ale pozwala wyrabiac nadgodziny ,slyszy sie non stop o 10 godzinach ale 12???
Ps.3 czesto jest tak ,ze to pracownicy wymuszaja na pracodawcy te 12 godzin...bo co mieliby robic w domu o 15 ????....kiedy jeszcze widno i strata czasu na odpoczynek,zakupy,prysznic w zatoce,spacer z psem,grzyby,ryby,truskawki,.....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
JonTravolta napisał:
Nie ja ustalam godziny pracy kolego Iproszę o inteligentne wypowiedzi, bo Twoja nic do tematu nie wnosi.
Czy w razie czegoś, pracodawca bedzie zobowiązany do wypłaty mi nadgodzin jak się gdzieś to zgłosi ?
Przyganiał kocioł garnkowi. Gość wyżej dobrze napisał. NIKT nie może ciebie zmusić do pracy w nadgodzinach. I tłumaczenie, że nie ty ustalasz godziny pracy jest głupie, ponieważ pracodawca, zarządza jedynie rozpoczęciem pracy na danym projekcie, np. od 7 lub 9. Natomiast to ile godzin ty będziesz pracował, zależy jedynie od twojej woli, możesz pracować 7,5- godziny lub więcej i nic nadto.
Mało tego, gość też dobrze zaznaczył iż wszystko zależy od formy umownej i samego systemu pracy.
Nie napisałeś w jakim systemie pracujesz, dlatego nie wiadomo, czy masz prawo do nadgodzin czy nie masz takiego prawa.
Jeżeli pracujesz w rotacjach, to dzienna praca nawet po 12 godzin, nie zalicza się do nadgodzin płatnych w ustawowym rozumieniu, a jedynie do zwykłych godzin.
To samo tyczy się pracy na wydłużonym dniu, jednak z koniecznością wybrania wolnego za przepracowane dodatkowe godziny.
Gość również dobrze napisał, w sprawie tego, że jak szef nie poprosi o dodatkową pracę, to idzie się do domu, jak robią to norwescy pracownicy, a emigranci podkulają ogony i pracują za taką samą stawkę i jedynie na forach drą ryja, że pracodawca krwiopijca.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
bojfraoszlo napisał:

Ps. 12 godzin dziennie to absurd,jaka jest wydajnosc pracownika po tygodniu pracy w takim systemie?
Głupoty piszesz, ponieważ w takim systemie pracują właśnie Szwedzi. 12 godzin dziennie przez 3 dni, od poniedziałku do środy w czwartek, pracują jedynie do śniadania i jadą do domu.
Niemniej prawdą jest, że durne emigranty błagają na kolanach by robić dłużej, a jedynie na forach drą ryje o krzywdzie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
bojfraoszlo napisał:
...zgodnie z norweskim kodeksem pracy po 7,5 godz dziennie wszystkie nadgodziny musza byc platne 40% ekstra...


To też jest BZDURA.
W norwegi system godzin jest rozliczany tygodniowo / 37,5-godzin/ a nie dziennie jak napisałeś. Mało tego w niektórych przypadkach czas pracy względem nadgodzin może być ro zliczany w systemie miesięcznym.
Co zaś do tych 40%, to może wejdź na stronę inspekcji pracy i doczytaj do końca co, kiedy i komu należy się względem tych nadgodzin.
Nie w każdej branży obowiązuje bowiem te minimum 40%
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok