Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Kwota wolna od podatku PROBLEM - Norwegia

Czytali temat:
Radek Czech mart enty MultiNOR Konsultant Kasia K boookaaa majsterudi A.Laszczewski kobi93 lesny Jakub Ścichocki (1503 niezalogowanych)
1 Post
A.Laszczewski
(A.Laszczewski)
Wiking
Witam serdecznie mam problem,

Pracuję w tym roku od 27 czerwca do 3 sierpnia ( można powiedzieć że przez miesiąc) standrodowa praca na wakacje.
Wypełniłem wniosek online na skattetaten o uzyskanie bezpłatnej karty aby uniknąc pobrania podatku ze względu na kwotę nie przekraczającą 55 tyś. Dzisiaj na umówionym przez pracodawce spotkaniu w SUA dostałem informacje że nie mam możliwości zmienienia karty i zostanie taka jaka jest czyli z wysokością podatku 25% ponieważ mam numer ID tymczasowy a taką kartę otrzymują tylko rezydenci i mieszkańcy Norwegii, dyskusja z Panią nie przyniosła żadneog efektu, tłumaczać że to typowa praca wakacyjna więcej mnie nie będzie w Norwegi Pani twardo stała przy swoim tłumacząc że nie ma możliwości uzyskania innego podatku.
Czytając milion artykułów na ten temat wpisów, komentarzy czuję się troche wprowadzony w błąd.
Jestem w Norwegii do 04. sierpnia więc czasu mam nie dużo dla tego zwracam sie do Państwa o pomoc czy jest coś co moge jeszcze zrobić, czy mogli by mi Państwo podpowiedzieć czym się argumentować ?

Z góry dziękuję za każdą podpowiedź
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
napisał:
Wypełniłem wniosek online na skattetaten o uzyskanie bezpłatnej karty aby uniknąc pobrania podatku ze względu na kwotę nie przekraczającą 55 tyś. Dzisiaj na umówionym przez pracodawce spotkaniu w SUA dostałem informacje że nie mam możliwości zmienienia karty i zostanie taka jaka jest czyli z wysokością podatku 25% ponieważ mam numer ID tymczasowy a taką kartę otrzymują tylko rezydenci i mieszkańcy Norwegii, dyskusja z Panią nie przyniosła żadneog efektu, tłumaczać że to typowa praca wakacyjna więcej mnie nie będzie w Norwegi Pani twardo stała przy swoim tłumacząc że nie ma możliwości uzyskania innego podatku.
Pani z urzedu ma niestety racje. Od tego roku wszyscy zagraniczni pracownicy maja karte z 25% podatku w pierwszym roku.
A tu przepisy:
www.skatteetaten.no/person/utenlandsk/sk.../kildeskatt-pa-lonn/
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok