Kalendarz

Kalendarz 2021   PROMOCJA: 2 w cenie 1

Kalendarz 2021
PROMOCJA: 2 w cenie 1
Kup kalendarz

Dwie umowy å kwota wolna od podstku - Norwegia

Czytali temat:
D K mart enty Kasia K Panda xoxo Magdalen@ Olek123 Klaudia Montowska Anna S Onty_Ja_Gabriel_3. eta (934 niezalogowanych)
20 Postów
Panda xoxo
(Ninorsk)
Wiking
Cześć. Mam pytanie. Mam umowę o pracę na 100%, czy jeśli podejmę dodatkowa pracę w innej firmie i zarobie maksymalnie do 5,5tys miesięczne czy zostaje wtedy odprowadzany dodatkowy podatek? Czy jest to wtedy kwota wolna od podatku?
Wiem, że istnieje też podatek roczny do 55tys i wtedy podatek nie jest zabierany. Czy tak byłoby też w tej sytuacji? Z obecnym etatem mam 35%, czy w drugiej pracy nie przekraczając 5,5tys miesięcznie lub tych 55tys rocznie nie zwiększy mi się odciagany procent na podatek?
//co do 5,5tys miesięcznie-słyszałam i tym od kogoś ale wolę dopytać, bo z drugiej strony 55tys rocznie jest mniejsze niż 12 miesięcy po 5,5 więc coś mi tu nie gra .
//dobrze by było jakby ktoś z podobną sytuacja się wypowiedział.
Dzieki
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
695 Postów
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Kwota wolna od podatku dotyczy 1. rezydentów podatkowych w Norwegii oraz 2. dochodu w ciągu całego roku podatkowego. Jeżeli w jednej firmie przekracza Pani roczny dochód wolny od podatku, to kwota wolna od podatku Pani nie dotyczy. Dodatkowa praca wymaga zaktualizowania karty podatkowej, w której uwzględnić należy dochody z obu firm i wtedy z obu firm odprowadzany będzie podatek według karty podatkowej np. 35%. W innym przypadku odprowadzony zostanie za mały podatek, co skutkować może niedopłatą podatku na skattemeldingu.
Zgłoś wpis


Facebook Messenger YouTube Instagram