Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Czy muszę zapłacić skattemelding, mimo odwołania ? - Norwegia

Czytali temat:
6 Postów
Mamserek
(Mamserek)
Wiking
Witam. Skorzystałem z MultiNOR ale oczywiście nie dodzwoniłam się na infolinie, wypełniłem ich formularz , wysłali coś na altinn w moim imieniu i teraz pytanie brzmi. Muszę zapłacić kwotę widniejąca na skattemelding ? (14700 koron) jeśli tak to do kiedy? Odeślą mi pieniądze jeśli pozytywnie rozpatrzą moje „odwołanie” ? Pytałem pracodawcy i mówił że nie muszę płacić . Proszę o jasna i pewna odpowiedz bo nie chce mieć nieprzyjemności.. nigdzie nie znalazłem odp... mam wrażenie ze wszyscy dostają zwrot :/ Pozdrawiam !
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
234 Posty

(S83)
Stały Bywalec
Możesz napisać jaśniej, wysłałeś do Multinor tylko wniosek o rozliczenie czy i kody do Altinn. Jak mogli coś zrobić bez twojej zgody wypisałeś co chcesz rozliczyć. I skąd wiesz że masz do zapłaty czy do zwrotu, a i jak im nic nie zapłaciłeś to pewno nawet tego nie otwarli. Wklej zdjęcia tego co dostałeś
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Mamserek
(Mamserek)
Wiking
Przepraszam że napisałem nie jasno, oczywiście wysłałem im kody i zalogowali się w moim imieniu. Zapłaciłem za usługe. Napisali mi także że przewidują że zapłace 1000koron zamiast 14tys. Pytanie brzmi po prostu czy musze teraz zaplacić kwotę w wstepnym rozliczeniu czy czekać na decyzje? Chętnie bym wrzucił zdjecia ale walcze z tym od pół godziny a opcja "dodaj zdjęcie" nie działa. Na żadnej przegladarce.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
234 Posty

(S83)
Stały Bywalec
Czyli musisz zapłacić tyle ile ci wyszło po rozliczeniu, dziwne że ci nie powiedzieli ile i na jakie konto. Jakbyś wszedł na skatteetaten.no/person/skatt/skattemelding/ potem otwarł se, endre eller levere skattemelding , apne skattemelding. To po prawej stronie po zalogowaniu będzie Start skatteberegning po otwarciu powinno pisać ile masz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Mamserek
(Mamserek)
Wiking
Skatter og avgifter er beregnet på grunnlag av de opplysninger som du har gitt. Beregningen må anses som foreløpig. Foreløpig beregnet sum skatt og avgift:39628kr
Innbetalt beløp pr. 31.12: 38684 Kr
Du må betale: 1008 Kr



Czyli mam do zapłaty 1008 koron? Nie powiedzieli mi o tym a jestem zielony dlatego skorzystalem z tej usługi..Do kiedy musze zapłacić i na jakie konto? dziekuje bardzo za pomoc.. od każdego co innego i żadnych konkretów a oni oczywiście zero odzewu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
234 Posty

(S83)
Stały Bywalec
Czyli 1008 nok musisz zapłacić, na to konto ze skattemeldingu co miałeś pierwsza wpłatę przed rozliczeniem
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Faktura do zapłaty niedopłaconego podatku przyjdzie razem z wynikiem rozliczenia podatkowego - skatteoppgjør. Wyniki rozsyłane są w trzech turach:
I. 20. czerwca
II. 02. sierpnia
III. 23. października
Osoby, które rozliczały się papierowo otrzymają swój wynik najwcześniej w sierpniu.
Zgłoś wpis
6 Postów
Mamserek
(Mamserek)
Wiking
Ok rozumiem . Czyli czekam na fakturę która przyjdzie mi na altinn? Dziękuje bardzo .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Jeżeli rozliczał się Pan elektronicznie, to faktura do zapłaty przyjdzie na Altinn. Jeżeli natomiast chciałby Pan umorzyć płatność już teraz, to może Pan to zrobić maksymalnie do 31. maja. Numer konta, indywidualny numer KID oraz kod swift widnieje na skattemeldingu, na tej samej stronie, na której widnieje wpłacona zaliczka oraz przewidywana dopłata podatku. Niekiedy jest to 5, a niekiedy 7 strona skattemeldingu. Informacje do przelewu widnieją w tabelce na samym dole tej strony.
Zgłoś wpis


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok