Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Chorobowe - Norwegia

Czytali temat:
Thomas W Jan Maryjan tomasz jagodziński mart enty MultiNOR Konsultant Kasia K sweet man Radoslaw . Łukasz Ch Ikett Personalpartner Olek123 Monika Grzybowska Kasiiiiiia (1043 niezalogowanych)
3 Posty
Kasiiiiiia
(Kasiiiiiia)
Wiking
Witam.
Jestem na umowie vikar. Pracuje już w tej firmie rok. Dzisiaj tj. 01.04.19 podpisałam nowa umowę niestety tylko na miesiąc.
W kwietniu muszę zrobić bardzo ważny zabieg z czym się wiąże zwolnienie lekarskie. Moj pracodawca został o tym poinformowany i dlatego przedłużył ze mna umowę tylko na miesiac. Czy jeżeli dostanę zwolnienie dłuższe niż umowa , pracodawca automatycznie przedłuży umowę?
Nie wiem za bardzo jak mam się zabrać za to zwolnienie lekarskie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
101 Postów
Monika Grzybowska
(MonikaGrzybowska)
Początkujący
Kasiiiiiia napisał:
Witam.
Jestem na umowie vikar. Pracuje już w tej firmie rok. Dzisiaj tj. 01.04.19 podpisałam nowa umowę niestety tylko na miesiąc.
W kwietniu muszę zrobić bardzo ważny zabieg z czym się wiąże zwolnienie lekarskie. Moj pracodawca został o tym poinformowany i dlatego przedłużył ze mna umowę tylko na miesiac. Czy jeżeli dostanę zwolnienie dłuższe niż umowa , pracodawca automatycznie przedłuży umowę?
Nie wiem za bardzo jak mam się zabrać za to zwolnienie lekarskie.

A jaki podał powód na umowie w związku z podpisaniem jej na czas okreslony? W norwegi praktycznie kazda umowa musi byc podpisana na czas nieokreslony..jest oczywiscie mozliwosc podpisania umowy na czas okreslony ale pracodawca musi podac jeden z powodów czy przesłanek zawartych w prawie pracy by móc to zrobić.. I musi byc to napisane na umowie..jesli masz standardową umowę o prace to sprawdz w punkcie 6 GRUNNLAGET FOR MIDLERTIDIG ANSETTELSE/ podstawa zatrudnienia czasowego..
Po drugie pracodawca nie moze cie zwolnic jesli jestes na chorobowym i okres takiej ochrony oczywiscie obejmuje caly okres choroby z czego on na pewno zdaje sobie sprawe wiec moim zdaniem to głupie działanie z jego strony
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Kasiiiiiia
(Kasiiiiiia)
Wiking
Jestem na umowie vikar. Dlatego taki okres trwania umowy.Zazwyczaj podpisuje na 3 miesiące.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
101 Postów
Monika Grzybowska
(MonikaGrzybowska)
Początkujący
Kasiiiiiia napisał:
Jestem na umowie vikar. Dlatego taki okres trwania umowy.Zazwyczaj podpisuje na 3 miesiące.

Umowa Vikar to taka nasza polska umowa smieciowa chociaz znam wiele osob ktore sobie cenią prace na takiej umowie.. Jesli o taką umowe chodzi to niestety musze cie rozczarowac.. Praca na niej to koszmar jesli chodzi o chorobowe czy np. Zasiłek maciezynski.. Niby pracujesz i wyrabiasz sobie prawo do nich a w realu czesto sie okazuje ze nic z tego... Ale w gruncie rzeczy masz wszystkie prawa i przywileje zwiazane z byciem na chorobowym jak kazdy inny(oraz obowiązki)
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok