Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Koniec umowy a chorobowe - Norwegia

Czytali temat:
tomasz nowak Joanna Kuchnicka mart enty MultiNOR Konsultant Kasia K Waldemar Mikołajczyk sweet man Eterni Norge AS avd. Romerike MedicalAdvisor.pl daniel9887 Jacek Smętek sisman martyna_w (2085 niezalogowanych)
12 Posty
daniel9887
(daniel9887)
Wiking
Witam. Pracuje w firmie norweskiej i mam podpisaną umowe na okres próbny 6 miesiecy. Kontrakt podpisywałem 14/08/2018 i 11/02/2019 miałem wypadek w pracy. Dostałem zwolnienie(chorobowe) narazie do 10/03/2019 i umowa na dzień dzisiejszy już mi przepadła, a nie dostałem nowej do podpisania nie wezwali mnie do firmy. Wiem że chca mnie zwoilnic, bo nie potrzebuja na teraz pracowników i teraz nie dostane przedłużenia umowy.
Moje pytanie czy bedę miał płacone teraz chorobowe?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
234 Posty

(S83)
Stały Bywalec
Chorobowe płaci już NAV a nie pracodawca, jak masz uznane wypadkowe ( yrkeskade) to po rocznym chorobowym możesz iść na AAP
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
daniel9887
(daniel9887)
Wiking
Ok. Staram sie teraz o stały numer, bo juz mineło te 6 miesiecy odkąd mam zawartą umowę, ale potrzebuje jeszcze potwierdzenia, że nadal pracuje i to nie może być starsze jak 3 miesiące. Tak jak pisałem umowa już mi się skończyła i czy firma może mi jeszcze wystawić takie potwiedzenie, żebym dostał ten stały numer?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
234 Posty

(S83)
Stały Bywalec
Jak ci firma może coś wystawić jak nie pracujesz, wróć do pracy to będziesz miał umowę. Na d-nummer możesz chorować i stały numer ci do tego zbędny. Za dużo kombinujesz kolego.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
daniel9887
(daniel9887)
Wiking
Załózmy, ze bede chorował jeszcze dwa miesiace i potem jakbym chciał isć na bezrobocie to czy nalezy mi sie jak mam D-nummer? Czy potrzeebny mi jest stały numer?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
234 Posty

(S83)
Stały Bywalec
Jeśli wypracowałeś sobie dagpenger to je dostaniesz, sprawdź
www.nav.no/no/Person/Arbeid/Dagpenger+ve...ittering/dagpenger-når-du-er-arbeidsledig--893#chapter-1
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
234 Posty

(S83)
Stały Bywalec
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
daniel9887
(daniel9887)
Wiking
Wiesz może ile wynosi dagpenger za rok 2018?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1501 Postów
Joanna Kuchnicka
(Asikhb)
Maniak
"Pełny zasiłek dla bezrobotnych wynosi około 62,4 procent dochodu i ewentualnych świadczeń społecznych z poprzedniego roku, lub na podstawie średniej z trzech ostatnich lat przed złożeniem wniosku o zasiłek. Bierze się pod uwagę wyliczenie, które da najwyższą kwotę w twojej sytuacji. Dochód z działalności gospodarczej, emerytura i jednorazowa zapomoga z tytułu urodzenia nie są wliczane w podstawę wymiaru zasiłku dla bezrobotnych."

www.nav.no/no/Person/Arbeid/Dagpenger+ve...er-arbeidsledig--893
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok