Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Progi podatkowe 2019 - Norwegia

5 Postów
Arkadiusz Sieprawski
(asieprawski)
Wiking
Witam,

Czy ktoś ma informację jak wyglądają progi podatkowe na rok 2019?

Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Podatek w Norwegii składa się z 3 składowych: trinnskatt, trygdeavgift oraz skatt på alminnelig inntekt. Progi kwotowe ma tylko trinnskatt. Czy o te progi Pan pyta?
Zgłoś wpis
56 Postów
sobek22
(sobek22)
Nowicjusz
MultiNOR napisał:
Podatek w Norwegii składa się z 3 składowych: trinnskatt, trygdeavgift oraz skatt på alminnelig inntekt. Progi kwotowe ma tylko trinnskatt. Czy o te progi Pan pyta?
jakze wyczerpujaca odpowiedz
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Arkadiusz Sieprawski
(asieprawski)
Wiking
Nie wiem jaka to nazwa, chodzi mi natomiast o informację od jakiej kwoty zarobionej w ciągu roku wzrasta podatek który jest potrącany? Np. czy od 700tys jest już wyższy podatek niż od 500tys itp?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Podatek jest potrącany w zależności od wysokości dochodu. Oznacza to, że im więcej Pan zarobi tym więcej zapłaci Pan podatku (kwotowo, nie procentowo). Wysokość należnego podatku zależna jest od trzech składowych, o których wspomniałam wcześniej. Na każdą z tych trzech składowych ma wpływ wiele czynników jak np. długość pobytu w Norwegii czy klasa podatkowa, dlatego nie można jednoznacznie określić, że od jakiejś kwoty zapłaci Pan np. 10% więcej podatku. Wysokość należnego podatku jest sprawą indywidualną.
Zgłoś wpis
56 Postów
sobek22
(sobek22)
Nowicjusz
MultiNOR napisał:
Podatek jest potrącany w zależności od wysokości dochodu. Oznacza to, że im więcej Pan zarobi tym więcej zapłaci Pan podatku (kwotowo, nie procentowo). Wysokość należnego podatku zależna jest od trzech składowych, o których wspomniałam wcześniej. Na każdą z tych trzech składowych ma wpływ wiele czynników jak np. długość pobytu w Norwegii czy klasa podatkowa, dlatego nie można jednoznacznie określić, że od jakiejś kwoty zapłaci Pan np. 10% więcej podatku. Wysokość należnego podatku jest sprawą indywidualną.
przyklad jak w 8 zdaniach nie przekazac zadnej tresci

poszukaj w necie toppskatt
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 8  
Odpowiedz   Cytuj
101 Postów
Monika Grzybowska
(MonikaGrzybowska)
Początkujący
Progi podatkowe na rok 2019
174 500- 245 650( nadwyżka 1.9 %)
245 650- 617 500 ( nadwyżka 4.2 %)
617 500 - 964 800 ( nadwyżka 13.2 %)
964 800 < nadwyżka 16.2 %
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
101 Postów
Monika Grzybowska
(MonikaGrzybowska)
Początkujący
Hmm..z tego co wiem Nie ma już możliwości rozliczania sie w 2 klasie podatkowej bo została zlikwidowana.. Ale być moze sie mylę i o czymś nie wiem?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
139 Postów
Byk Miks
(roccobarocco)
Stały Bywalec
MonikaGrzybowska napisał:
Progi podatkowe na rok 2019
174 500- 245 650( nadwyżka 1.9 %)
245 650- 617 500 ( nadwyżka 4.2 %)
617 500 - 964 800 ( nadwyżka 13.2 %)
964 800 < nadwyżka 16.2 %


Podstawa to 22 % podatku plus właśnie ta nadwyżka. Tzn 22% plus 4.2 lub 13.2 lub 16.2.

Tzn ze : zrobiłeś 620 000
Do kwoty 617 500 zapłacisz 22% plus 4.2%
A od kwoty 617 500 do 620 000 22% plus 13.2 %
Dochodzi jeszcze cała masa odliczen
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 9  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Joanna Wachowicz
(JoannaWachowicz)
Wiking
Tam jest pięć zdań. I dość sensownych.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok