Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Wynajem mieszkania, kaucja proszę o poradę - Norwegia

11 Postów
Daniel Żmuda
(Blootek)
Wiking
Witam,
Sytuacja jest następująca wynajmujemy u Polaków mieszkanie, dostaliśmy kontrakt na mnie i na moją partnerkę. Zażądała kaucje na swoje prywatne konto, po czym napisałem do niej, że proszę podać numer konta depozytowego, chce się spotkać i zmienić umowę wynajmu na jedną osobę, nie wiem jak ugryźć ten temat, ponieważ co w takim przypadku z moją partnerką (nie posiada jeszcze d-nummeru, ani pracy, ale w niedalekiej przyszłości będzie pracować, chyba w takim razie potrzebuje kontrakt z wynajmu np: do rejestracji d-nummeru, konta bankowego lub innych operacji w Norwegi?)
Proszę o poradę
Dziękuje
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...macie juz umowe przeciez...
..niczego nie musicie zmieniac
...tylko konto depozytowe!
...Ps. rada dla wszystkich Polakow za granica
...nie wynajmujemy niczego od rodakow,nie kupujemy aut igieł od rodaków,i nie pracujemy w firmach z polskimi szefunciami,etc...
...a gwarantuje wszystkim, ktorzy zastosuja sie do powyzszych uwag dlugie i bezstresowe zycie na emigracji
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
Blootek napisał:
urażona i z pretensjami chce się spotkać i zmienić umowę wynajmu na jedną osobę, nie wiem jak ugryźć ten temat, ponieważ co w takim przypadku z moją partnerką (nie posiada jeszcze d-nummeru, ani pracy, ale w niedalekiej przyszłości będzie pracować, chyba w takim razie potrzebuje kontrakt z wynajmu np: do rejestracji d-nummeru, konta bankowego lub innych operacji w Norwegi?)
A meldunek nie wystarczy? Musi byc kontrakt? W wynajmowanym mieszkaniu wolno zamieszkac twojej parterce i zgoda wlasciciela mieszkania nie jest na to potrzebna. Czyli mozesz ja tam zameldowac bez zgody wlasciciela. Jak ci potrzeba to moge znalesc gdzie to jest dokladnie opisane.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
Elise napisał:
[quote]Blootek napisał:

A meldunek nie wystarczy? Musi byc kontrakt? W wynajmowanym mieszkaniu wolno zamieszkac twojej parterce i zgoda wlasciciela mieszkania nie jest na to potrzebna. Czyli mozesz ja tam zameldowac bez zgody wlasciciela. Jak ci potrzeba to moge znalesc gdzie to jest dokladnie opisane.



...dokladnie tak jak napisala Elise...
...zameldujesz ja u siebie i tak moze mieszkac 6 miesiecy poszukujac pracy...
...konto bankowe to bardziej zlozony problem...
...jak znajdzie prace to wszystko sie ulozy naturalnie...
...Ps. wroze duzo problemow na przyszlosc z wynajmujaca,wiec moze warto wycofac sie z tej umowy?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
Daniel Żmuda
(Blootek)
Wiking
Dziękuje za pomoc i porady. Byliście bardzo pomocni. Co do wynajmu pożyjemy zobaczymy . Dziękuje jeszcze raz, że jesteście tak pomocni, wtedy kiedy trzeba.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok