Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Brak odzewu z NAV - Norwegia

Czytali temat:
3 Posty
gadb
(gadb)
Wiking
Dzień dobry, zaczynam się niepokoić. W połowie marca dostałem pierwsze zwolnienie od lekarza norweskiego, a w związku z pogorszeniem się mojego stanu zdrowia wróciłem do Polski w celu kontynuacji leczenia. Następne zwolnienia wystawiane były już w naszym kraju i oczywiście przekazywane do NAV. Wiem, że przez najbliższych kilka miesięcy będę jeszcze chorował.

Mój problem polega na tym, że nie dostałem pieniędzy od mojego pracodawcy za pierwsze 16 dni leczenia oraz brak jakiegokolwiek odzewu ze strony NAV. Czy ktoś z was miał podobny problem? Jaki jest czas oczekiwania na odzew z NAV?

- Posiadam stały numer personalny oraz norweski adres
- Nie zgłaszałem do NAV, że będę kontynuował leczenie w Polsce - powinienem?
- Co powinienem teraz zrobić?

Dawniej, kiedy miałem jeszcze numer tymczasowy i byłem na zwolnieniu to NAV bez problemu wypłacał wszystkie należności. Zmiana numer na stały komplikuje tą sytuację?

Z pracodawca się kontaktowałem oraz upominałem o swoje, ale to nie przyniosło żadnego efektu.

Będę wdzięczny za jakiekolwiek rady.


Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
160 Postów

(finsbury)
Stały Bywalec
trzeba sie dowiedzeic w navie a nie na forum norwegia, napisz do nich na ditt nav to Ci odpowiedza w pare dni. Nie rozumie mpo co pytac tutaj jak jedynie Nav wie co jest nie tak
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
250 Postów
noregg
(noregg)
Stały Bywalec
Witam! Moge wiele podpowiedziec sam to przechodzilem. Popelniles podstawowy blad wyjechales z norwegii bez zgody NAV.Jak chorujesz ponad 2 miesiace to od paru lat obowiazuje wystawienie przez lekarza wystawienie rozszezonego udokumentowania zasadnosci zwolnienia.I napewno twoj pracodawca napewno nie dal im informacji o Twoich zarobkach z 4 tygodni przed pierwszym zwolnieniem wiec nie oblicza Tobie podstawy do wyplaty (to paranoja systemu bo oni to wszystko maja ale tak to wymagaja po prostu biurokracja).I ostatnia sprawa pewnie nie masz wyjscia jak tylko zglosic to ze Tobie nie zaplacil do NAV no chyba ze mu najpierw to powiesz powinien sie ugiac ale jak Cie tu nie bedzie to kiepsko to widze abys to jakos ogarnol. Pozdrawiam i zycze powodzenia oraz zdrowia. Jak co to pisz.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
gadb
(gadb)
Wiking
Napisałem w wiadomości prywatnej.

Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
234 Posty

(S83)
Stały Bywalec
Przyleć do Norwegii załatw norweskie zwolnienie (niech lekarz na nim zaznaczy że to dalsza ciągłość od pierwszego dnia twojej choroby ) załatw sprawę z pracodawcą ma wysłać inntektsopplysninger NAV 08-30.01 .Idź na wyjaśnienia do NAV jak wszystko ogarniesz załatw zezwolenie na wyjazd i kontynuuj leczenie w PL . Jest to najprostszy sposób, pomagałem chłopakowi co zrobił podobnie co ty i czekał ponad 7 msc. bo zawsze czegoś brakowało i to był jedyny sposób .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
gadb
(gadb)
Wiking
Czas oczekiwania w tej sytuacji jest nieistotny. Przerabiałem to jak miałem tymczasowy numer personalny - też zawsze czegoś brakowało.

Dzięki wielki za odpowiedź, dobrze, że jest nadzieja i jakiś sposób załatwienia tej sprawy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok