Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Opodatkowanie - Obywatel Norwegii mieszkajacy w Polsce - Norwegia

Czytali temat:
1 Post
KRYSTIANF
(KRYSTIANF)
Wiking
Dzien dobry,

Mam takie nietypowe pytanie na temat ewentualnego podwojnego opodatkowania.
Moja sytuacja wyglada tak, iz obecnie jestem obywatelem Polski, mieszkajacym w Norwegii, zatrudnionym w norweskiej firmie na normalnej umowie o prace. Mam w planach powrot do Polski, jednak bardzo chcialbym kontynuowac moja prace dla tej norweskiej firmy, ktora jak na razie wyrazila checi do takiej wlasnie wspolpracy. Chcialbym rowniez przyjac norweskie obywatelstwo zanim wroce. W zwiazku z tym zastanawiaja mnie glownie jedna rzecz:

Jesli bede obywatelem Norwegii ze stalnym pozwoleniem na pobyt w Polsce, pracujacym dla norweskiej firmy, ktora bedzie mi wyplacac wynagrodzenie na norweskie konto, i z ktorych podatek bedzie sciagany w Norwegii, jak bedzie wygladac "legalnosc" uzywania tychze pieniedzy w Polsce? Czy musza one byc raz jeszcze opodatkowane w Polsce, czy wystarczy podatek placony w Norwegii?

Z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Hanna Jagiello
(HannaJagiello)
Wiking
Hei.27.11.2017 ustalono nowe przepisy podatkowe.Osoby, które maja miejsce zamieszkania dla celow podatkowch w Polsce(tzw.rezydenci),maja nieograniczony obowiazek podatkowy,tj.opodatkowuja w Polsce wszystkie dochody, osiagniete zarówno w Polsce jak I za granica.
Za osobe majaca miejsce zamieszkania a Pl uwaza sie osobe fizyczna,ktora : na terytorium Polski posiada centrum interesow osobistego,lub przebywa na terytorium Pl dluzej niz 183 dni w roku podatkowym. Przy spelnieniu jednego z w/w warunkow,mozna uznac podatnika za polskiego rezydenta podatkowego. Wiecej informacji uzyskasz dzwoniac do Krajowej Informacji Podatkowej. Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
160 Postów

(finsbury)
Stały Bywalec
Tym sposobem co 2 osoba tutaj pracujaca musialaby placic podatek od pendlera a tego nie robi wiec przepis lipny
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok