Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

14
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Zwolnienie chorobowe i NAV - Norwegia

61 Postów
marian19
(marian19)
Początkujący
Witam. Mam zwolnienie chorobowe od 27 lutego do 29 kwietnia. Słyszałem, że mój szef płaci pierwsz 16 dni a resztę NAV zaś innym razem, że jeśli jest 16+ dni zwolnienia to np. 0-20dni płaci całość NAV. Jak to jest? Wytłumaczy mi ktoś?
Wychodzi, że mam prawie 2 miesiące zwolnienia, uznajmy że to 60 dni. To szef płaci 16 dni a resztę 44 dni dopłaca NAV? Czy skoro dostałem zwolnienie na 60 dni, to 60 dni płaci NAV?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
23 Posty
Dominika W
(misia4222)
Wiking
Pierwsze 16 dni pracodawca, pozniej Nav
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
61 Postów
marian19
(marian19)
Początkujący
misia4222 napisał:
Pierwsze 16 dni pracodawca, pozniej Nav
Okej, dzięki. A jak to jest jeszcze. Skoro mam 180nok na godzinę, 7.5h pracuję to wychodzi 1350nok dziennie i od tego mam odliczyć swoje 32% podatku z tabeli = 918 dziennie dla mnie bez sobót i niedziel czy 1350? Bo raczej płaca dni robocze pon-pt.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
160 Postów

(finsbury)
Stały Bywalec
od pracodawcy dostaniesz za 16 dni lacznei z sobota i niedziela ale platne pon-piat swoja stawke taka jakbys byl w pracy a od Navu to co zarobiles w ostatnich 4 tyg, wszytsko zalezy co wpisze Ci tam pracodawca w wykazie zarobkow do nav
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
61 Postów
marian19
(marian19)
Początkujący
finsbury napisał:
od pracodawcy dostaniesz za 16 dni lacznei z sobota i niedziela ale platne pon-piat swoja stawke taka jakbys byl w pracy a od Navu to co zarobiles w ostatnich 4 tyg, wszytsko zalezy co wpisze Ci tam pracodawca w wykazie zarobkow do nav
czyli od szefa 5x1350, sb-nd nie płatne ale liczone do 16 dni a od NAV jakoś tam podzielone to co zarobiłem w ciagu 4 tyg. A ja po tym 29 kwietniu od nav dostane jakies infomacje czy coś ile dostane, papierek czy od razu na konto jakiś wpływ? Mówili mi, że od navu 100% płatne jak umowa, a tu taki coś. Czyli moge nawet nie mieć tysiaca dziennie, moze 500. A od nav też pon-pt bez sobót płatnych ale liczone do tych dni?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
160 Postów

(finsbury)
Stały Bywalec
piszesz jak kura pazurem ze cos Ci mowili i cos tam jeszcze o dupie marynie.

Twoj pracodawca wystawil druk inntektsopplysninger for arbeidstaker do Nav i tam jest napisane ile wynosi Twoj zarobek brutto, odejmij sobie swoj podatek to tyle dostaniesz, masz pewno ten druk przed nosem to sobie zobaczysz, bedziesz mial placone pod koniec miesiaca tak dlugo jak bedziesz siedzial na zwolnieniu do roku czasu, poznij aap
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
23 Posty
Dominika W
(misia4222)
Wiking
Jesli masz numer konta zapisany na stronie nav to dostaniesz pieniadze na konto. Na tej stronie mozesz sobie sprawdzic ile Ci placa i ile podatku pobieraja. sobot i niedziel nikt nie placi tym bardziej nav.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
61 Postów
marian19
(marian19)
Początkujący
napisał:
Jesli masz numer konta zapisany na stronie nav to dostaniesz pieniadze na konto. Na tej stronie mozesz sobie sprawdzic ile Ci placa i ile podatku pobieraja. sobot i niedziel nikt nie placi tym bardziej nav.
zaraz poszperam tego nava, może coś zobaczę.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok