Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Reklama

Rata w Norwegii już od618kr

Sprawdź ratę

Usługa realizowana przez DigiFinans.no | Priseksempel: Eff. rente 15,82%, 100 000 kr. over 5 år, etablering 950 kr., Tot. 142 730 kr.

wypowiedzenie umowy o najem pokoju - Norwegia

80 Postów
Jacek Nester
(czx)
Początkujący
Witam
W kontrakcie o wynajme pokoju mialem okres wypowiedzenia umowy przez obie strony 1 miesiac. Ale slyszalem ze najkrutszy opkres wupowiedzenia ze strony wlasciciela to 3 miesiace. Jesli by tak bylo to zapis w mojej umowie jest niezgodny z prawem norweskim. Zatem czy w takiej sytuacji mam prawo do pozostania w pokoju 3 miesiace?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
205 Postów

(morss.)
Stały Bywalec
czx napisał:
Witam
W kontrakcie o wynajme pokoju mialem okres wypowiedzenia umowy przez obie strony 1 miesiac.
Ale slyszalem ze najkrutszy opkres wupowiedzenia ze strony wlasciciela to 3 miesiace.
Jesli by tak bylo to zapis w mojej umowie jest niezgodny z prawem norweskim.
Zatem czy w takiej sytuacji mam prawo do pozostania w pokoju 3 miesiace?

Też słyszałem, że ..., trzeba dokładnie wskazać o jakie to prawo norweskie chodzi.
Najlepiej było by jednak, gdybyś wszedł na odpowiednią norweską stronę dotyczącą wynajmu mieszkań oraz pokoi i tam zapoznał się z konkretnymi danymi w tym temacie inczej to można sobie gdybać.
Ogólnie to zgodnie z obowiązującym prawem najmu i wynajmu lokali, każda podpisana przez strony umowa z określeniem czasu wypowiedzenia, jest zgodna z tymże prawem najmu i wynajmu.
Inaczej, jeżeli w umowie czas wypowiedzenia zostanie określony na 14 dni robocze i zostanie to podpisane bez dodatkowej klauzuli / np. nie dotyczy okresu zimowego od - do/ i taka umowa jest zgodnie zaakceptowana przez obie strony staje się prawna.
Jeżeli w umowie jest zawarty czas wypowiedzenia na 6- miesięcy przez obie strony, bez dodatkowych indywidualnych ustaleń to również jest to prawny dokument.
Naprawdę zajrzyj dokładnie do swojej umowy i poszukaj prawnych odnośników, np. paragrafów i tym podobnych zewnętrznych odnośników.
Ewentualnie wklej tutaj swoją całą umowę, oczywiście bez danych osobowych stron, tylko bardzo czytelną, to wtedy będzie można dokładnie ocenić co możesz a co nie.
Inaczej to tak jak już tobie napisano w innych postach dotyczących tego konkretnego tematu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
205 Postów

(morss.)
Stały Bywalec
Tu masz przykładową norweską stroną z prawami najmu i wynajmu przez strony, oraz odpowiednie przepisy regulujące tą czynność.

www.forbrukerradet.no/kontrakter/hus/husleiekontrakt-bokmal/
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
205 Postów

(morss.)
Stały Bywalec
Tu natomiast znajduje się wzór umowy najmu, zawierające poprawne odnośniki do odpowiednich przepisów, paragrafów i punktów zgodnych z >lovdata<.

boligmentoren.no/husleiekontrakt/
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
80 Postów
Jacek Nester
(czx)
Początkujący
morss. napisał:
czx napisał:
Witam
W kontrakcie o wynajme pokoju mialem okres wypowiedzenia umowy przez obie strony 1 miesiac.
Ale slyszalem ze najkrutszy opkres wupowiedzenia ze strony wlasciciela to 3 miesiace.
Jesli by tak bylo to zapis w mojej umowie jest niezgodny z prawem norweskim.
Zatem czy w takiej sytuacji mam prawo do pozostania w pokoju 3 miesiace?

Też słyszałem, że ..., trzeba dokładnie wskazać o jakie to prawo norweskie chodzi.
Najlepiej było by jednak, gdybyś wszedł na odpowiednią norweską stronę dotyczącą wynajmu mieszkań oraz pokoi i tam zapoznał się z konkretnymi danymi w tym temacie inczej to można sobie gdybać.
Ogólnie to zgodnie z obowiązującym prawem najmu i wynajmu lokali, każda podpisana przez strony umowa z określeniem czasu wypowiedzenia, jest zgodna z tymże prawem najmu i wynajmu.
Inaczej, jeżeli w umowie czas wypowiedzenia zostanie określony na 14 dni robocze i zostanie to podpisane bez dodatkowej klauzuli / np. nie dotyczy okresu zimowego od - do/ i taka umowa jest zgodnie zaakceptowana przez obie strony staje się prawna.
Jeżeli w umowie jest zawarty czas wypowiedzenia na 6- miesięcy przez obie strony, bez dodatkowych indywidualnych ustaleń to również jest to prawny dokument.
Naprawdę zajrzyj dokładnie do swojej umowy i poszukaj prawnych odnośników, np. paragrafów i tym podobnych zewnętrznych odnośników.
Ewentualnie wklej tutaj swoją całą umowę, oczywiście bez danych osobowych stron, tylko bardzo czytelną, to wtedy będzie można dokładnie ocenić co możesz a co nie.
Inaczej to tak jak już tobie napisano w innych postach dotyczących tego konkretnego tematu.


Jest dokumnent ktory okresla zasady wyjnamu miezkan i zaluzmy ze tam jest taki punkt. Zatem jezeli mam w umowie punkt niezgodny z prawem to co jest wazniejsze Prawo czy Umowa?
Piszesz ze umowa a jak sie pytam : skoro mozna zawiereac w norwegii umowy niezgodne z prawem to po co w takim razie w norwegii jest ustanowaione prawo?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
80 Postów
Jacek Nester
(czx)
Początkujący
Dobra znalazlem ze jak jest w unowie iesiac to obowiazuje miesiac
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
czx napisał:
Dobra znalazlem ze jak jest w unowie iesiac to obowiazuje miesiac


...taka podpisałes umowe
...przeciez juz wczesniej pisałes ,ze właściciel wypowiedział ci umowe bo chce sam korzystac z tego pokoju
...może?może
...dlaczego nie chcesz sie wyprowadzic z miejsca gdzie cie nie chcą?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
80 Postów
Jacek Nester
(czx)
Początkujący
bojfraoszlo napisał:
czx napisał:
Dobra znalazlem ze jak jest w unowie iesiac to obowiazuje miesiac
...taka podpisałes umowe
...przeciez juz wczesniej pisałes ,ze właściciel wypowiedział ci umowe bo chce sam korzystac z tego pokoju
...może?może
...dlaczego nie chcesz sie wyprowadzic z miejsca gdzie cie nie chcą?


PRzeczytaj ze zrozumieniem pierwszy post a pozniej sie wypowiedz.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok