Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

61 Postów
marian19
(marian19)
Początkujący
sloka napisał:
marian19 napisał:
napisał:
napisał:
Co to znaczy inkaso i czemu to samo im odesłać?
Jak to jest możliwe? Moje dane ma tylko szef w swoim biurze, poczta skan dowodu i podpis bo składałem odnośnie banku no i bank, bo załatwiałem sprawy. Co jeśli zalogowałbym się do Telenora (jak myślę, wszystko idzie w Norwegii po personalu) i wyświetliło mi na nowym koncie z peronalnego numeru (zamówienia nie wiem, przez internet) wyświetliło? Może są jakieś informacje numery telefonów czy coś? Warto to robić?

Inkasso to w sumie to samo co firma windykacyjna.
Nie wiem po co patrzec na strone Telenor, i tak to przeciez nic nie da.
Ogolnie wspolczuje. Takie sprawy sa strasznie nieprzyjemne i potrafia ciagnac sie za ludzmi latami.

A co jeśli nie bede płacił, sprawa bedziecrozwiazywana az wyjdzie jakims cudem ze to moje? Bede placil te wszystkie windykacje? Nieprzyjemna sprawa, jestem mlody, dopiero co tu przyjechałem a już ktos zamówil naa mnie telefon na kwote 16000koron i co lepsze fioletowe etui

NAPISANO tobie jasno, jeżeli to nie ty sam kupiłeś, to nie płać i zgłoś to bezwzględnie na policję.
Ty natomiast zaczynasz teoretyzować, a czas płynie na twoją niekorzyść, minęło już parę dni a ty zamiast iść na policję, to czekasz na cud nad Norwegią.

Jutro z rana idę i będę dzwonił.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
158 Postów

(sloka)
Stały Bywalec
marian19 napisał:Jutro z rana idę i będę dzwonił.
Proponuję przygotować się do tej wizyty, wziąć wszystkie dokumenty które otrzymałeś.
Najlepiej było by gdybyś przed samą wizytą, porozmawiał najpierw ze swoim szefem, który ma podobno wszystkie twoje dane, tak jak sam tu pisałeś.
Poproś go by tobie pomógł w zgłoszeniu tego przestępstwa, lub delegował kogoś do pomocy.
Zawsze to lepiej jak ma się pomoc w rdzennym norwegu niż samemu zmagać się z trudnościami językowymi.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
61 Postów
marian19
(marian19)
Początkujący
sloka napisał:
marian19 napisał:Jutro z rana idę i będę dzwonił.
Proponuję przygotować się do tej wizyty, wziąć wszystkie dokumenty które otrzymałeś.
Najlepiej było by gdybyś przed samą wizytą, porozmawiał najpierw ze swoim szefem, który ma podobno wszystkie twoje dane, tak jak sam tu pisałeś.
Poproś go by tobie pomógł w zgłoszeniu tego przestępstwa, lub delegował kogoś do pomocy.
Zawsze to lepiej jak ma się pomoc w rdzennym norwegu niż samemu zmagać się z trudnościami językowymi.

Dokładnie tak. Wszystkie dokumenty biorę oraz swoje wszystkie na wszelki wypadek. Wezmę kogoś do pomocy. Dzięki.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
piotr.konowic
(piotr.konowic)
Wiking
Oszustwo popelnione na uzytkowniku Marianek19 jest co najmniej grubymi nicmi szyte.
Nie da rady isc do elkjøp, power i na ladne oczy wziac telefon w abonamencie bez
uwiarygodnienia sie za pomoca bankID i jakiegos dokumentu tozszamosci.
Sam kupowalem na otwarciu w maju w POWER Alnabru
nowy telefon i musialem okazac paszport, podac numer personalny oraz potwierdzic
umowe ratalna kodem z kodebricka.

Kilka tygodni wczesniej Marianek19 dodal post o ciekawie brzmiacym tytule "sprzet na raty",
jeszcze wczesniej cos o wyrzacaniu elektroniki w Oslo.

Wnioski po lekturze poprzednich postow nasuwaja sie same. Albo sam "poszkodowany" maczal w tym palce albo ktos ze wspollokatorow z dostepem do dokumentow, kodebricka, hasla, paszportu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
61 Postów
marian19
(marian19)
Początkujący
piotr.konowic napisał:
Oszustwo popelnione na uzytkowniku Marianek19 jest co najmniej grubymi nicmi szyte.
Nie da rady isc do elkjøp, power i na ladne oczy wziac telefon w abonamencie bez
uwiarygodnienia sie za pomoca bankID i jakiegos dokumentu tozszamosci.
Sam kupowalem na otwarciu w maju w POWER Alnabru
nowy telefon i musialem okazac paszport, podac numer personalny oraz potwierdzic
umowe ratalna kodem z kodebricka.
Kilka tygodni wczesniej Marianek19 dodal post o ciekawie brzmiacym tytule \"sprzet na raty\",
jeszcze wczesniej cos o wyrzacaniu elektroniki w Oslo.
Wnioski po lekturze poprzednich postow nasuwaja sie same. Albo sam \"poszkodowany\" maczal w tym palce albo ktos ze wspollokatorow z dostepem do dokumentow, kodebricka, hasla, paszportu.

Pisze rózne posty co mnie ciekawi, jestem tu krótko. Nie bralbym i nie chodzil teraz po policjach.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
639 Postów
Josef Satan
(Satan)
Wyjadacz
piotr.konowic napisał:
Oszustwo popelnione na uzytkowniku Marianek19 jest co najmniej grubymi nicmi szyte.
Nie da rady isc do elkjøp, power i na ladne oczy wziac telefon w abonamencie bez
uwiarygodnienia sie za pomoca bankID i jakiegos dokumentu tozszamosci.
Sam kupowalem na otwarciu w maju w POWER Alnabru
nowy telefon i musialem okazac paszport, podac numer personalny oraz potwierdzic
umowe ratalna kodem z kodebricka.
Kilka tygodni wczesniej Marianek19 dodal post o ciekawie brzmiacym tytule \"sprzet na raty\",
jeszcze wczesniej cos o wyrzacaniu elektroniki w Oslo.
Wnioski po lekturze poprzednich postow nasuwaja sie same. Albo sam \"poszkodowany\" maczal w tym palce albo ktos ze wspollokatorow z dostepem do dokumentow, kodebricka, hasla, paszportu.


Aby zamowic np. nowy telefon na raty trzeba podac personnummer.
Bez tego nic sie nie da zamowic.

Zglos na policje kradziez - tzw. identitestyveri.
Jest to powazne przestepstwo - jezeli ktos skradl twoj numer personalny to bedzie mogl zamawiac rozne rzeczy i otwierac nowe abonamenty.

Idz na policje. Nic nie plac. Skontaktuj sie z wystawiaczem faktury (pisemnie, zeby miec dowod)
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
marian19 napisał:
Jutro z rana idę i będę dzwonił.
Wyglada na to, ze nie zdajesz sobie sprawy z powagi sytuacji.

Jezeli ktos kupil na twoje nazwisko telefon, to nic nie stoi na przeszkodzie, zeby kupil raz, drugi i trzeci,,... dziesiaty - telefon, telewizor, glosniki,.......

Policja na ogol nic nie robi, ciezko udowodnic, ze to faktycznie nie ty cos tam kupiles. Czesto gesto podejrzewaja, ze to moze faktycznie ty sam to jednak kupiles, a teraz nie chcesz placic. Firmy windykacyjne ciebie szarpia i probuja zajac wyplate.

Czesto jedynym wyjsciem z sytuacji jest ogoszenie o swojej niewydolnosci finansowej, co jest rownoznaczne z tym, ze nie bedziesz w stanie nic kupic na kredyt. Czyli nici z abonamentu na telefon, internet, programow telewizyjnych, pozyczki z banku. Jednym slowem jestes uziemiony.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok