Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Feriepenger na permitteringu ?? - Norwegia

105 Postów
Karol Juskowiak
(Jusko)
Początkujący
Witam. W czerwcu dostalem feriepenger a 2 tygodnie pozniej informacje ze ide na permittering. Wiec dostaje kase z firmy za te 2 tygodnie plus pozniej 10 dni w zwiazku z permitteringiem. Moje pytanie nrzmi czy po tych 10 dniach lønnsplikt mam prawo do dagpenger(oczywiscie po decyzji z NAV) czy musze zapisac w swojej karcie meldunkowej ze biore urlop do dostalem feriepenger w czerwcu ? Zastanawiam sie nad tym czy ten urlop w karcie meldunkowej jest obowiazkowy w mojej sytuacji ? Lub czy moge ten urlop wziasc sobie np: na Swieta ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
Jusko napisał:
czy musze zapisac w swojej karcie meldunkowej ze biore urlop do dostalem feriepenger w czerwcu ?
Wyplata feriepenger i urlop to dwie niezwiazane z soba sprawy. Feriepenger, to to, co sobie wypracowales (czyli jakis tam procent pensji). Sam urop mozesz wziasc kiedy chcesz lub nawet wcale.
Feriepenger, to zadna darowizna, ktora masz obowiazek wykorzystac. Teoretycznie masz te pieniadze zużyc w czasie urlopu, skoro urlopy w Norwegii sa bezplatne.

Odpowiadajac na pytanie - urlop musisz zapisac w karcie meldunkowej, jezeli faktycznie bierzesz urlop (szczegolnie jezeli masz zamiar wyjechac na ten czas z Norwegii).
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
105 Postów
Karol Juskowiak
(Jusko)
Początkujący
No ja nie chce teraz wlasnie wyjezdzac ale wyczytalem ze jak mialem wyplacone w niedawnym czasie feriepenger to za ten okres nie powinienem dostac dagpenger czyli w karcie zaznaczyc urlop. Dlatego pytam czy musze ten urlop wziasc teraz czy moge pozniej np na swieta ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
Urlop bierzesz kiedy chcesz. Nie musisz wcale teraz.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
105 Postów
Karol Juskowiak
(Jusko)
Początkujący
No dobrze ale skoro firma wyplacila mi feriepenger w czerwcu to czy ja moge przejsc odrazu na dagpenger po tych 10 dniach lønnsplikt i miec wyplacane kase od razu natomiast urlop wybrac na swieta ?? Czy jest ktos kto w tym samym czasie dostal feriepneger od pracodawcy i dagpenger z NAV ??
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok