Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

reklama | kup tutaj »

Wolne w pracy (Chora żona w Polsce) - Norwegia

8 Postów
krystian212
(krystian212)
Wiking
Witam
Niedawno moja żona na stałe mieszkająca w Polsce trafiła do szpitala z zagrożoną ciążą. Ma teraz zwolnienie i musi cały czas leżeć (zalecenie lekarza). A moim pytaniem jest czy po wykorzystaniu calego urlopu w norweskiej firmie można sie starać o dodatkowe wolne (dodam że nie chodzi mi tu o płatne wolne), oczywiście dla mnie jako opiekuna do 2 letniego synka którym ze względów zdrowotnych nie może sie opiekować. Pierwszym moim pomysłem było zwolnienie sie z firmy, ale lepiej popytać jak to działa.Polacy z biura naszej firmy kazali mi do systemu wprowadzić Ferie. Może miał już ktoś podobną sytuacje.
Dziekujez gory za odpowiedzi.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty

(Slawcio.1982)
Wiking
wez urlop bezpłatny
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
krystian212
(krystian212)
Wiking
Nawet niewiem czy jest coś takiego jak urlop bezpłatny w Norwegii bo przecież sami odkładamy a raczej państwo odkłada z naszej wypłaty świadczenie urlopowe. Prosiłbym o więcej opini na temat wolnego powyżej 25 dni. Zależy mi na pomocy bo niedługo mi się wyczerpie limit wolnego, a potem będę pewnie musiał się zwolnić. Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Katarzyna30)
Wiking
Wszystko zależy od Twojego szefa .Jeśli Ci pójdzie na ręke to da Ci wolne bezpłatne .Przynajmniej u mnie tak jest .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
52 Posty
pufff
(pufff)
Nowicjusz
dokładnie, porozmawiaj z szefem bo to od niego zależy czy da Ci urlop bezpłatny. A z szefami bywa różnie...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
132 Posty
Stały Bywalec
Ja mysle ,ze nalezy sie platne zwolnienie z powodu oieki nad dzieckirm
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
362 Posty

(Chuck Norris)
Stały Bywalec
miti35 napisał:
Ja mysle ,ze nalezy sie platne zwolnienie z powodu oieki nad dzieckirm
Jedyna sluszna odpowiedz. Nalezy sie 60 platnych dni. Pracodawca wysyla wniosek do Nav a Ty wysylasz polskie swiadectwa lekarskie przetlumaczone. Na Altinie sa wnioski
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
639 Postów
Josef Satan
(Satan)
Wyjadacz
I po co sie bylo zenic? Kobieta to tylko wydatki i klopoty.
A na koniec i tak pusci prawdziwego menszczyzne z torbami.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
52 Posty
pufff
(pufff)
Nowicjusz
Satan napisał:
I po co sie bylo zenic? Kobieta to tylko wydatki i klopoty.
A na koniec i tak pusci prawdziwego menszczyzne z torbami.

Szkoda że twoi rodzice nie mają lewicowych poglądów bo istniało by duże prawdopodobieństwo że nie było by cie na świcie i byś nie zadawał głupich pytań
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
krystian212
(krystian212)
Wiking
Dzięki wielkie za odpowiedzi. Czy migli byście przybliżyć jak załatwić to 60 dni wolnego?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok