Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Podstawowe ubezpieczenie - Norwegia

14 Posty
Wiking
Witam,
niebawem jadę do Norwegii, chcę się zarejestrować w NAV jako poszukująca pracy. Jestem mamą z dwójką dzieci- czy NAV obejmuje nas podstawowym ubezpieczeniem na czas szukania przeze mnie pracy?
Jeśli nie to co zrobić, żeby takie ubezpieczenie mieć dopóki nie znajdę pracy?

Teoretycznie jestem samotną matką, ale mój mężczyzna pracuje w Norwegii, nie mamy ślubu, dzieci nie są jego. Czy on może nas ewentualnie ubezpieczyć na siebie? Co zrobić w tej sytuacji?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1610 Postów
Maniak
Steffi napisał:
Witam,
niebawem jadę do Norwegii, chcę się zarejestrować w NAV jako poszukująca pracy. Jestem mamą z dwójką dzieci- czy NAV obejmuje nas podstawowym ubezpieczeniem na czas szukania przeze mnie pracy?
Jeśli nie to co zrobić, żeby takie ubezpieczenie mieć dopóki nie znajdę pracy?

Teoretycznie jestem samotną matką, ale mój mężczyzna pracuje w Norwegii, nie mamy ślubu, dzieci nie są jego. Czy on może nas ewentualnie ubezpieczyć na siebie? Co zrobić w tej sytuacji?


na czas wyjazdu wyrób sobie kartę EKUZ dla siebie i dzieci
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1610 Postów
Maniak
Ole_Nordmann napisał:
czesio2009 napisał:
Steffi napisał:
Witam,
niebawem jadę do Norwegii, chcę się zarejestrować w NAV jako poszukująca pracy. Jestem mamą z dwójką dzieci- czy NAV obejmuje nas podstawowym ubezpieczeniem na czas szukania przeze mnie pracy?
Jeśli nie to co zrobić, żeby takie ubezpieczenie mieć dopóki nie znajdę pracy?

Teoretycznie jestem samotną matką, ale mój mężczyzna pracuje w Norwegii, nie mamy ślubu, dzieci nie są jego. Czy on może nas ewentualnie ubezpieczyć na siebie? Co zrobić w tej sytuacji?


na czas wyjazdu wyrób sobie kartę EKUZ dla siebie i dzieci


przy zalozeniu ze jest ubezpieczona..


aż taka głupia to chyba nie jest...z dwójką dzieci...no weź
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
Wiking
Teraz mam jeszcze własną działalność gospodarczą, jestem ubezpieczona, przed wyjazdem muszę ją zawiesić, najwyżej zarejestruje się w polskim urzędzie pracy .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1610 Postów
Maniak
dokładnie to ci wystarczy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
Wiking
Ok, bardzo dziękuję za odpowiedź
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
39 Postów
M K
(Mal555)
Nowicjusz
poczytaj sobie na internecie o łączeniu rodzin w Norwegii...pol-nor.com/laczenie-rodzin/ jeśli Twój facet tu pracuje i masz zamiar pozostać w z nim związku a do tego masz dzieciaki to żaden problem żebyś ubezpieczyła się 'pod' nim karta EKUZ jest spoko na początek ale jeśli nie znajdziesz szybko pracy to lepiej się tak ubezpieczyć

ŁĄCZENIE RODZIN ŁĄCZENIE RODZIN pol-nor.com
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
Wiking
Ok, dzięki, zaraz poczytam.
Tylko dzieci nie są jego, są z mojego pierwszego małżeństwa - czy w tej sytuacji on może je ubezpieczyc?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1654 Posty
Kasia K
(KasiaKacz) Online
Maniak
Malvinka napisał:
poczytaj sobie na internecie o łączeniu rodzin w Norwegii...pol-nor.com/laczenie-rodzin/ jeśli Twój facet tu pracuje i masz zamiar pozostać w z nim związku a do tego macie dzieciaki to żaden problem żebyś ubezpieczyła się \'pod\' nim karta EKUZ jest spoko na początek ale jeśli nie znajdziesz szybko pracy to lepiej się tak ubezpieczyć

Tutaj też znajdziesz informacje: www.mojanorwegia.pl/podanie_o_swiadczenia.html
Zgłoś wpis
13 Posty
Michał K
(kurinag)
Wiking
Jesli nie pracowalas w Norwegii ,nie masz stalego numeru NAV ci nie pomoze,chyba,ze masz status uchodzcy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok