Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

7
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

splata kredytu - Norwegia

5 Postów
Krzysztof xxxxx
(Krzys30)
Wiking
Witam serdecznie
Moze znajdzie sie tu osoba,ktora pracuje w Sparebank 1 lub w innym banku i odpowie.
A wiec:
okolo 6 lat temu wzialem kredyt na dom,ktorego suma byla podzielona na 2 czesci,jedna czesc kredytu miala oprocentowanie stale na okres 5 lat a druga zmienne.
Minelo 5 lat a z czesci kredytu stalego oprocentowania placilem same odsetki a nic avdrag,dlaczego?
dodam ze posiadam tez startløn o stalym oprocentowaniu i tam jest splacane odsetki jak i avdrag
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
639 Postów
Josef Satan
(Satan)
Wyjadacz
Krzys30 napisał:
Witam serdecznie
Moze znajdzie sie tu osoba,ktora pracuje w Sparebank 1 lub w innym banku i odpowie.
A wiec:
okolo 6 lat temu wzialem kredyt na dom,ktorego suma byla podzielona na 2 czesci,jedna czesc kredytu miala oprocentowanie stale na okres 5 lat a druga zmienne.
Minelo 5 lat a z czesci kredytu stalego oprocentowania placilem same odsetki a nic avdrag,dlaczego?
dodam ze posiadam tez startløn o stalym oprocentowaniu i tam jest splacane odsetki jak i avdrag


U mnie na moje wiosce to ludziom ida na renkem.
Jezeli sie ma np. niezbyt duze dochody a koniecznie chce sie sobie kupic miejsce na ziemi ( np dom czy mieszkanie albo szope ) to bank idzie ludziskom na renkem.
Dzieli kredyt na dwie czesci, aby lepiej bylo og splacac tym borykajacym sie ludziskom. Owa czesc kredyty, ktora sie szyciej splaca oprocentowywuje sie inaczej i placi sie i rente i avdrag. Ta druga czesc kredytu lezy sobie odlogiem i placi sie tylko rente.
Bank zawsze wyjasnia ludziskom sprawy kredytowe, ale ludziska musza porozumiewac sie w narzeczu lokalnym.
U mnie na wsi to ludziska i do banku sobie dzwonia i z owym bankiem rozmawiaja....takie jakies dziwne sa.
Mowia u mnie na wisoce, ze kto pyta ( bank) to sie duzo ciekawych rzeczy dowie.

Z satanskim pozdrowieniem
Satan
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Krzysztof xxxxx
(Krzys30)
Wiking
Satan napisał:
Krzys30 napisał:
Witam serdecznie
Moze znajdzie sie tu osoba,ktora pracuje w Sparebank 1 lub w innym banku i odpowie.
A wiec:
okolo 6 lat temu wzialem kredyt na dom,ktorego suma byla podzielona na 2 czesci,jedna czesc kredytu miala oprocentowanie stale na okres 5 lat a druga zmienne.
Minelo 5 lat a z czesci kredytu stalego oprocentowania placilem same odsetki a nic avdrag,dlaczego?
dodam ze posiadam tez startløn o stalym oprocentowaniu i tam jest splacane odsetki jak i avdrag


Ta druga czesc kredytu lezy sobie odlogiem i placi sie tylko rent

Z satanskim pozdrowieniem
Satan


Tak,wszystko OK
Lecz wlasnie problem (pytanie) polega na tym ze przez 5 lat placilem tylko oprocentowanie z tej drugiej czesci aby bylo mi "niby lzej" a po pieciu latach place teraz taka sama wysokosc tej raty tylko ze teraz splacam tez avdrag-gdzie tu logika ze mi lzej,jak przez piec lat nie splacilem ani korony???
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
359 Postów
high octane
(high_octane)
Stały Bywalec
Te cale sparebanki to firmy wydmuszki stworzone do pompowania banki spekulacyjnej. Jak przyjdzie kryzys w nieruchomosciach, to beda upadac jeden po drogim.

Jesli splacales tylko odsetki, to lepiej sprzedaj teraz ta nieruchomosc. Skorzystaj z tego, ze ceny poszly conajmniej 2x do gory przez okres tych 5 lat. Jeszcze teraz bedziesz na plusie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok