Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Szukam pracy - Norwegia

13 Posty
izapyd
(izapyd)
Wiking
Cześć!

Moja historia zapewne nie będzie ogromnym zaskoczeniem, ale gdyby ktoś miał jakieś informacje - będę wdzięczna za każdą okazaną pomoc

Standardowo - mam dość Polski i chciałabym wyjechać do Norwegii. Po tym jak 3 lata temu rzuciłam studia weterynaryjne , od razu zaczęłam pracować. Oczywiście sieciówki przyjmowały mnie z otwartymi ramionami, i tak spędziłam 3 lata w handlu. Od sprzedawcy, po VM i kasjera, zostałam w lipcu ubiegłego roku kierownikiem. Wiem czym jest ciężka praca, potrafię pracować pod presją czasu, mam doświadczenie w zarządzaniu zespołem, ale sama nie mam problemu z wykonywaniem zlecanych obowiązków. Zarządzałam sklepem o powierzchni ponad 800m. Jestem odpowiedzialna, bardzo dobrze zorganizowana i mam tzw ADHD. Lubię, gdy duzo się dzieje, nienawidzę nudy. Jestem w 100% sprawna fizycznie, wspinam się, biegam i jeżdżę na longboardzie. Zdaje sobie sprawę, że z tym doświadczeniem, jedyne co mnie czeka w Norwegii to sprzątanie, ale rzecz jasna nie mam z tym najmniejszego problemu. Bardzo dobrze posługuję się językiem angielskim w mowie i piśmie. Na miejscu chciałabym jak najszybciej zacząć naukę norweskiego, gdyż planuję osiąść tam na stałe i zacząć studia. W zasadzie nic mnie już tu nie trzyma, więc jestem w stanie przylecieć z dnia na dzień. Z góry wielkie dzięki za każdą informację, podpowiedź etc.

Pozdrawiam! )
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1610 Postów
Maniak
izapyd napisał:
Cześć!

Moja historia zapewne nie będzie ogromnym zaskoczeniem, ale gdyby ktoś miał jakieś informacje - będę wdzięczna za każdą okazaną pomoc

Standardowo - mam dość Polski i chciałabym wyjechać do Norwegii. Po tym jak 3 lata temu rzuciłam studia weterynaryjne , od razu zaczęłam pracować. Oczywiście sieciówki przyjmowały mnie z otwartymi ramionami, i tak spędziłam 3 lata w handlu. Od sprzedawcy, po VM i kasjera, zostałam w lipcu ubiegłego roku kierownikiem. Wiem czym jest ciężka praca, potrafię pracować pod presją czasu, mam doświadczenie w zarządzaniu zespołem, ale sama nie mam problemu z wykonywaniem zlecanych obowiązków. Zarządzałam sklepem o powierzchni ponad 800m. Jestem odpowiedzialna, bardzo dobrze zorganizowana i mam tzw ADHD. Lubię, gdy duzo się dzieje, nienawidzę nudy. Jestem w 100% sprawna fizycznie, wspinam się, biegam i jeżdżę na longboardzie. Zdaje sobie sprawę, że z tym doświadczeniem, jedyne co mnie czeka w Norwegii to sprzątanie, ale rzecz jasna nie mam z tym najmniejszego problemu. Bardzo dobrze posługuję się językiem angielskim w mowie i piśmie. Na miejscu chciałabym jak najszybciej zacząć naukę norweskiego, gdyż planuję osiąść tam na stałe i zacząć studia. W zasadzie nic mnie już tu nie trzyma, więc jestem w stanie przylecieć z dnia na dzień. Z góry wielkie dzięki za każdą informację, podpowiedź etc.

Pozdrawiam! )


za ładnaś waćpanna na mopa...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
izapyd
(izapyd)
Wiking
Od czegoś trzeba zacząć
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów

(Swisha)
Wiking
Życzę powodzenia w szukaniu. Sama jestem na tym etapie. Z tego co wiem to koszmarnie ciężko o pracę bez języka norweskiego. Angielski nie wystarcza a co do sprzątania to słyszałam że jest to praca wcale nie tak słabo postrzegana jak w Polsce.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
114 Posty

()
Początkujący
Witaj, sprobuj agencje w --- napisalem ci nr na privie--- ,bardzo mila obsluga ,oni posiadaja dozo oddzialauw w calej Norge takze mogli by cie pokierowac .
Na norlandzie jest deficyt na pracownikow ,ludzie o wiele lepsi i miej stresu .Zima troche ciezsza niz w Oslo ale pozatym same plusy ,ja osobiscie mieszkalem na poludniu 10 lat ,ale powiem ci ze stracilem duzo czasu ,tu sa lepsze opcje.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
359 Postów
high octane
(high_octane)
Stały Bywalec
izapyd napisał:
Cześć!
Na miejscu chciałabym jak najszybciej zacząć naukę norweskiego,


Norweskiego mozesz nauczyc sie sama do poziomu B1. Co dziennie po 2-3 godziny i tak przez 3 miesiace. Bedziesz wtedy mowic komunikatywnie po Norwesku.

gdyż planuję osiąść tam na stałe i zacząć studia.

Osiasc na stale w Norwegii. Tego ci zdecydowanie odradzam. Studia, skoro w Polsce ich nie ukonczylas, to tu tez ich nie ukonczysz. Zreszta nawet gdyby, to za pare lat ten kraj i tak bedzie w gospodarczej ruinie.
Ty masz 3 opcje:
1: Wziasc sie na powaznie za nauke jezyka, wlozyc cos od siebie.
2: Pojechac na polnoc Norwegii do wyrebu lasu, jak cie namawial Maverik.
3: Znalesc sobie sponsora, ktory bedzie cie utrzymywal (kobieta zawsze moze).

Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
114 Posty

()
Początkujący
no wyrab lasu dla kobiety? to juz lepiej na jagody niedlugo sezon ,troche przesadzilees ,ale masz racje co do Norwegii ztacza sie na psy! Niewiem co to za zjawisko panuje w Polsce co przyciaga tu jeszcze nowych.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
359 Postów
high octane
(high_octane)
Stały Bywalec
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
izapyd
(izapyd)
Wiking
No tak, wszystko można 'braść'.
Bardzo Ci dziękuję za te jakże cenne rady. Nie wnikam w to, co Cię spotkało, ale ocenianie ludzi przez swój pryzmat to bardzo słaba opcja.
Każdy ma to, na co się odważy, samo nic do Ciebie nie przyjdzie, chyba że właśnie sponsor. Może właśnie stąd ten jad. Nie martw się, faceci również sprzedają się za pieniądze, nie czuj się pokrzywdzony - jest dla Ciebie nadzieja.

Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
114 Posty

(maverik)
Początkujący
to co lubie w kobietach to stanowczosc i uparcie ,
WELCOME TO NORWAY- Charlie s Angels !
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok