Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Łączenie rodzin - Norwegia

10 Postów
TomekL
(TomekL)
Wiking
Witam, pracuje w Norwegi od dwóch lat posiadam umowe i staly numer personalny. Chcialbym aby żona mogla do mnie tutaj przyjechac i z tąd moje pytanie od czego nalezy zacząć wogóle temat jeśli chodzi o łączenie rodzin gdzie jako pierwsze muszę się udac do jakiego urzędu jakie dokumenty potrzebujemy i ile trwa tutaj takie zalatwienie tej o to sprawy??? Z góry dziękuje za pomoc. I gdy juz załatwimy tutaj sprawe łaczenia rodzin to zona bedzie miala jakiekolwiek ubezpieczenie?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
39 Postów
M K
(Mal555)
Nowicjusz
Niech się zajerestruje na stronie UDI selfservice.udi.no/ i umówi spotkanie na policji...potrzebujecie akt ślubu, przetłumaczony (no chyba, że macie ten na druku unijnym), Twój dokument rejestracji (registreringsbevis), Twoją umowę o prace i umowę najmu mieszkania. Po spotkaniu na policji od razu niech się stara o nadanie numeru personalnego, musi wypełnić druk, odczekać swoje w kolejce i po sprawie..... Mnie to zajęło całe 20 minut w urzędzie, plus okres oczekiwania na spotkanie (niestety tu jest różnie, od tygodnia po 2 miesiące)
I tak będzie miała ubezpieczenie zdrowotne czyli dostęp do lekarza...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
TomekL
(TomekL)
Wiking
dziękuje Pani bardzo , a jeszcze jedno pytanko jesli chciałbym sobie wyrobic ta karte unijna ubezpieczeniowa w razie jakiej wizyty u lekarza podczas urlopu w polsce to zona tez moze sobie taka karte wyrobic skoro jest tutaj ze mna a nie pracuje tutaj??
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
39 Postów
M K
(Mal555)
Nowicjusz
TomekL napisał:
dziękuje Pani bardzo , a jeszcze jedno pytanko jesli chciałbym sobie wyrobic ta karte unijna ubezpieczeniowa w razie jakiej wizyty u lekarza podczas urlopu w polsce to zona tez moze sobie taka karte wyrobic skoro jest tutaj ze mna a nie pracuje tutaj??

Tak może...
www.mojanorwegia.pl/e-106-ubezpieczenie-...nia-zdrowotnego.html
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
24 Posty
Eugeniusz Mocny
(Misiek91)
Wiking
Musicie również mieć apostille na akcie ślubu i mnie facet na policji poprosił też o ostatniego lonnslipa
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
39 Postów
M K
(Mal555)
Nowicjusz
Eugeniusz Mocny napisał:
Musicie również mieć apostille na akcie ślubu i mnie facet na policji poprosił też o ostatniego lonnslipa

Apostille raczej nie jest potrzebne jeśli ma się wielojęzyczny odpis aktu małżeństwa, ja taki miałam i to wystarczyło. Co do lonnslipa to w razie czego można zabrać ale pomagałam jeszcze trzem dziewczynom w rejestracji i żadnej nie zapytano o lonnslipy czy apostille...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
24 Posty
Eugeniusz Mocny
(Misiek91)
Wiking
Ja tez mialem ale wraz Pani chciala apostille inaczej nie dalo rady wiec lepiej miec. Koszt nie duży przeciez
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
39 Postów
M K
(Mal555)
Nowicjusz
Misiek91 napisał:
Ja tez mialem ale wraz Pani chciala apostille inaczej nie dalo rady wiec lepiej miec. Koszt nie duży przeciez

w sumie tak...bo zależy na kogo w urzędowym "okienku" trafisz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Artur B.
(Piotrban)
Wiking
Apostille jest potrzebny. To nie to samo co wielojęzyczny akt. Nie pisz glupot. Dziś byłem i chcieli apostille. Nawet na meilu przypominajacym od nich było napisane że trzeba mieć z apostille.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok