Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

NAV, Zgłoszenie bezrobocia - Norwegia

36 Postów
Nowicjusz
Witam, mam kilka pytań na które niemoge znalesc normalnej odpowiedzi, liczę na pomoc.

Pod koniec listopada firma w której pracowałem ogłosiła bankructwo. Nie wypłacił nam za 1.5 miesiąca pensji i za ubiegły rok feriepenge i zarazem za ten. Zostaliśmy o Tym poinformowani przez adwokata który wysłał nam dokumenty. Mieliśmy mu dostarczyć wypełnione dokumenty ile firma nam zalega. Po dostarczeniu tych dokumentów do nich powiedzieli Nam że teraz musimy czekać, ale napewno zostanie nam wszystko wyremontowane i dostaniemy nasze pieniądze, (firma była ubezpieczona) mówili że wszystko pokryje fundusz.
I teraz mam pytanie jak długo się czeka ? Czy dostaje się wszystko za pierwszym razem? czy w jakiś odstępach.

Druga sprawa zaś to, że otrzymaliśmy od tego adwokata dokumenty z którymi mamie iść do navu zgłosić się, i będziemy zarejestrowani jako bezrobotni i otrzymywali jakieś tam pieniążki. Byłem 11 Stycznia, zgłosiłem to wraz z tymi dokumentami od adwokata jak i z kontraktem z tamtej firmy. To że byłem wcześniej zarejestrowany ponieważ szef wysłał mnie na permitering troszkę ułatwiło, bo kazali mi tylko uaktualnić CV i uaktualnić rejestrację. Melding kart mam wysłać, 21 Stycznia. Moje pytanie jest takie czy już w Poniedziałek dostanę od nich jakieś pieniądze czy jeszcze na to potrzeba czasu?

Dzisiaj dostalem od nich list.

Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
36 Postów
Nowicjusz
.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
36 Postów
Nowicjusz
Ole_Nordmann napisał:
co do pierwszego to nie wiem bo nic nie dostawalem z lønnsguarantifondet ale co do drugiego to jeszcze nie masz decyzji jaki zasilek ci przyznali, musisz dostac list z tym a ten co dostales to standard..ze masz duze szanse na rynku i bla bla bla. Pieniadze otrzymasz od dnia w ktorym zarejestrowales sie na strone Nav jako bezrobotny ale ogolnie to jeszcze czas

Jak myślisz do Lutego ? Czy dłużej?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Witam.
Pieniądze z tytułu zasiłku dla bezrobotnych wypłacane są od czwartego dnia po rejestracji jako osoby poszukującej pracy w systemie NAV. Aby móc je otrzymać, należy dokonać wspomnianej rejestracji w NAV oraz złożyć podanie o zasiłek dla bezrobotnych (tzw. søkand om dagpenger).
Czas oczekiwania na przyznanie zasiłku wynosi około 4 tygodni od momentu rejestracji jako osoby bezrobotnej oraz złożenia podania o dagpenger wraz z dokumentacją do NAV. Długość rozpatrywania wniosku może ulec wydłużeniu w zależności od ilości spraw analizowanych w danym czasie przez NAV.
Zgłoś wpis


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok