Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Witam Wszystkich ! - Norwegia

3 Posty
Fabis
(Fabis)
Wiking
Witam wszystkich serdecznie, jestem tutaj nowy i mam pewne pytanie. Jako wlasciciel mieszkania mysle o wynajmie calego mieszkania (sam mam zamiar przeniesc sie do drugiego mieszkania) czy jest jakis sposob by ominac placenie podatku ( w uczciwy oczywiscie sposob ) za wynajem calego mieszkania ? Wiem, ze jezeli dochod roczny nie przekracza 20 tys. nok nie trzeba placic podatku, ale czy jest tez inny sposob ? Chcialbym prosic o udzielanie odpowiedzi ludzi, ktorzy maja na ten temat pojecie oraz stu procentowa pewnosc, a nie domysly lub historie , ktore "gdzie tam sie uslyszalo od znajomych". Dodam jeszcze ze mieszkanie to jest mieszkaniem (borettslaget), inaczej mowiac w malym pietrowym bloky znajduje sie w sumie 4 mieszkania z czego jedno z nich nalezy do mnie. Z tego co sie orientuje nalezy placic 27 procent podatku za wynajecie wiekszej niz 50 % powierzchni domu\mieszkania. Dla przykladu chce wynajac to mieszkania za np. 6000 nok czynsz za niego jest 3200 a jezeli odejmie sie od tego jeszcze 27 % podatku wychodzi na to ze nie bardzo sie oplaca.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
362 Posty

(Chuck Norris)
Stały Bywalec
Jakie duże to mieszkanie i gdzie?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Fabis
(Fabis)
Wiking
Rozmiar mieszkania i gdzie sie znajduje cos zmienia ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Kamil Ch
(Mustachios)
Wiking
a masz już chętnych na to mieszkanie ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Fabis
(Fabis)
Wiking
Mi raczej zalezy na informacji zwiazanej z tym co opisalem wyzej, niz checi znalezienia teraz osob do wynajecia tego mieszkania. Chodzi mi dokladnie o to jakie prawa przysluguja do wynajecia mieszkania, bo prawa zwiazane z wynajeciem domu juz znam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
362 Posty

(Chuck Norris)
Stały Bywalec
Albo w nim mieszkasz i nie płacisz podatku albo wynajmujesz całość i płacisz.
Gdzie i jakie pytam bo 6000 to bardzo mało. Dam 10 000 tylko napisz gdzie i jakie

Czynszu, raty i jeszcze żeby zostało nie dadzą.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
359 Postów
high octane
(high_octane)
Stały Bywalec
A czego sie spodziewales po socjalistycznym panstwie jak Norwegia. Podpisz z wynajmujacym umowe na wynajem tylko jednego pokoju w twoim mieszkaniu kosztem mniejszego depozytu i krotszego okresu wypowiedzenia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
212 Posty
Ja Gabriel
(Ja Gabriel)
Stały Bywalec
Fabis napisał:
Mi raczej zalezy na informacji zwiazanej z tym co opisalem wyzej, niz checi znalezienia teraz osob do wynajecia tego mieszkania. Chodzi mi dokladnie o to jakie prawa przysluguja do wynajecia mieszkania, bo prawa zwiazane z wynajeciem domu juz znam.Osobiście nie kombinował bym w twoim stylu z własnym majątkiem i to zagranicą.
Możesz stracić więcej niż zyskać.
Wszystko jest piękne na początku wynajmu a później bywa różnie.
Wynajmując mieszkanie innym w całości, powinieneś go ubezpieczyć, a to oznacza, że jak coś zataisz lub przeinaczysz, to w razie wyrządzonej szkody znacznej wartości, ubezpieczyciel prześwietli wszystko, by się tylko wywinąć z wypłaty należnego odszkodowania.
Tym bardziej w spółdzielni typu >borettslag<.
Chcesz zarobić, to zarób bez kłopotów, weź i poszukaj firmę o dobrej renomie, która zajmuje się w całości pośrednictwem między właścicielem i najemcą.
Oni wyszacują opłacalność dla ciebie na przestrzeni np.3 - 5-lat.
Podpiszesz umowę z firmą i będziesz miał z głowy wszystkie przyziemne kłopoty, a kasa co miesiąc będzie spływać spokojnie na twoje konto, bez strachu, że pewnego dnia zapuka do drzwi >skatt<.
Kombinacje typu "polski cwaniaczek" na obcej ziemi, prawie zawsze, kończą niezbyt ciekawie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
66 Postów
Ewa Żółtowska
(Ewula123)
Początkujący
Jesteś nowy i już chcesz przekręty robić
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
140 Postów
Bogdan Tracz
(BogdanTracz1)
Stały Bywalec
ominac placenie podatkow. W uczciwy sposob . Dobre sobie. Paru takich uczciwych Polakow siedzi w norweskich wiezieniach, o innych pisza w gazetach od czasu do czasu. Wstyd potem spada na wszystkich Polakow
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok