Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Przysługujące Dagpenger.. do kiedy...?? - Norwegia

6 Postów
domini annp
(domini annp)
Wiking
Czesc!! czy ktoś się może orientuje do jakiego czasu od ustatnia ostatniego stosunku pracy można sie ubiegać o dagpenger w NAV? Przepracowałam kilka lat w Norwegii , po czym wyjechałam również na dłuższy okres nie rejestrując się jako bezrobotna... czy można uzyskać zasiłek tylko do 6 miesięcy od ostatniego zatrudnienia czy może jednak dłużej? czy ktoś z was może pomóc w znalezieniu odpowiedzi? z góry dziekuje
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
xxxx xxxx
(tadeusz1966)
Wiking
musisz miec w ostatnich trzech latach dochod w wysokosci min. 1,5g a g to wspolczynnik zarobkow o ile sie nie myle okolo 150.000tys.koron czyli 225.000tys. w ostatnich trzech latach ale najlepiej wejsc na strone NAV i sprawdzic.Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
domini annp
(domini annp)
Wiking
Dzieki za info...Szukam i Szukam na stronach NAV
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Dariusz1234
(Dariusz1234)
Wiking
Witam
Mam pytanie odnośnie dagpenger , przez ostatnie 2 miesiace pobierałęm pieniadze z nav ,od miesiąca znalazłem prace w pełnym wymiarze godzin, moje pytanie jest czy powinienem nadal wysyłać karty meldunkowe do nav z ilośćią przepracowanych godzin?Może ktoś wie jak zawiesić dagpenger aby tygodniówki nie odejmowały sie od tych 104 który były mi przyznane na decyzji.
Z góry dziekuje za podpowiedz.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
100 Postów
nadin .
(nadins)
Początkujący
Dagpenger w 1 podpunkcie piszesz przepracowane godziny.Piszesz tak do 6 tyg. a potem potem wbijasz o dokument wznawiający zasiełek.To sie przesuwa o ten okres tak można robić do 6 miesiecy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Dariusz1234
(Dariusz1234)
Wiking
i po tych 6 tyg już z automatu bedzie zawieszone dagpenger? Zaznaczę ze mam umowe "Fast" nie vikar lub cos w tym stylu. Jeszcze jedno pytanie mam bo dzisiaj musze wysłać ta karte meldunkową a byłem na urlopie 6 dniowym w polsce w tych dwóch tygodniach więc musze to jakoś odznaczyć w karcie meldunkowej ?W tych dniach co byłem na urlopie mam wpisac liczbe godzin zero?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
100 Postów
nadin .
(nadins)
Początkujący
Nie nie z automatu,Musisz pobrac dokument ze strony nav ,po 6 tyg Søknad om gjenopptak av dagpenger wysłac normalną pocztą i dołączyc umowe o prace. jeśli robiłeś w rotacji to pisałeś godziny 7.5 bez weekendu .Jeśli należał Ci sie urlop to karcie meldunkowe 4 podpunkt ,odznaczyć dni oprócz wykendu.Jeśli nie miałes prawa do urlopu to bedziesz te dwa tyg miał bezpłatne
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok