Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Pytanie o zarobki i czy jest sens wyjazdu... - Norwegia

3 Posty

(takkyu131)
Wiking
Witam wszystkich serdecznie i proszę Was jako osoby mieszkające w Norwegii o pomoc w odpowiedzi na pytanie oraz byc moze moja dalsza przyszłość...
Zacznijmy od tego ze mam 37 lat mieszkam i pracuje obecnie w Polsce jako kierowca samochodu cieżarowego tzw. TIR i moje zarobki wahają sie od 6-7tys na rękę minus ewentualne koszty wyżywienia w trasie gdyż jeżdzę w ruchu miedzynarodowym to około 800-900 zł miesięcznie... Czyli powiedzmy ze zostaje mi średnio na czysto jakies 5.5 tys...
Jako ze moje życie nie zbyt sie dobrze ułożyło i jestem osoba po przejściach wiec musiałem sie zadłużyć aby jakos sie pozbierać i teraz cała moja wypłata idzie na spłatę długów po moim byłym związku...
No ale postanowiłem sie nie poddawać i skontaktowałem sie z agencja pracy Eterni w Norwegii i po roku oczekiwania odezwali sie do mnie ze maja dla mnie kontrakt ma budowie jako zbrojarz bo tez w tym fachu pracowałem i znam sie na tej pracy wiec byłem ostatnio w Oslo w celu wyrobienia tymczasowego numeru który juz otrzymałem i teraz czekam na wyrobienie karty pozwalającej na prace na budowie... Ale moje pytanie brzmi następująco...
Zaoferowano mi stawkę brutto 181.5 korony na godzinę w systemie pracy 6/2 przy pracy 10 godz dziennie i tak czytam te wszystkie fora o sa rożne opinie i informacje ale jezeli mi ktos odpowie jak to wyglada w zeczywistosci mając w Polsce zonę i dwójkę dzieci ile dostanę na rękę jak to wyjdzie finansowo za miesiąc pracy i czy w tym drugim miesiącu zarobię duzo mniej bo pracuje krótszy okres czy moze pracuje sie dziennie taka ilośc godzin aby ten drugi miesiąc nadrobić...
Pytam dlatego bo sam nie wiem jak to policzyć i czy ufać tym obietnicom bo jezeli zarobię sumując te dwa miesiące niż to co mam teraz to niestety przez koszty związane z wyjazdem i zaczęciem nowej pracy przewyższa moje możliwości moja rodzina zostanie bez środków do życia a ja prawdopodobnie skończę na "drzewie" bo sie wtedy załamie...
Nie chce wyjechać po to aby sie szybko czegoś dorobić wybudować dom czy żyć jak król tylko po to aby spłacać moje zobowiązania w kraju i zeby chociaz odłożyć pare złotych...
Ale czy jest to realne...?
Dlatego proszę kogos o pomoc kogos kto mieszka i pracuje w Norwegii aby pomógł mi podjąć właściwa decyzje od ktorej byc moze zależy moje życie...
Dziekuje wszystkim za odpowiedzi i pozdrawiam...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1610 Postów
Maniak
Na rękę dostaniesz ok 20 tysi nok od tego odejmij mieszkanie (lóżko w pokoju) ok 4-5 tysi,przeloty do domu,coś trzeba jeść a żeby nie zgłupieć to czasem wypić...nastepne pare tysi.
Może odłoży 10-13 tysi...ale rozumiem że dom w pl na twoje konto?
To lepiej dalej śmigać po Europie...
aa..1960 na dzieciaki jeszcze dostaniesz...i zwrot podatku i feriepenge...co roku to tak ogólnie jak wygląda życie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
86 Postów

()
Początkujący
nvm
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty

(takkyu131)
Wiking
Nie mam iść na budowę teraz pracować a ogólnie teraz pracuje jako kierowca w trans międzynarodowym... Chetnie bym się gdzieś załapał na kierowanie w Norwegii ale ciężko coś znaleźć mimo tego że mam 8 letnie doświadczenie za kierownicą no ale nie po Norwegii a wiadomo tam warunki inne... Ale jakby kolega miał jakieś kontakty gdzie można się załapać to chętnie podawanie... Oczywiście też się za pomoc odwdzi...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
Gosza B.
(GOSZA40)
Wiking
a te dwie ostatnie pozycje to nie male pienadze
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Sanisław Pawlowicz
(stan7105)
Wiking
Jeśli do Eterni to musisz przepracować na początku 5,5 tygodnia żeby dostać pierwszą wypłatę.
Za ten czas wydasz około 10 tyś koron . Jeśli potrafisz liczyć to po trzech miesiącach zaczniesz zarabiać .Pozdro
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
mlotnaidiotow
(mlotnaidiotow)
Wiking
Zakładanie nowego konta nie pomoże jeśli dalej nie przestrzega się regulaminu.

Moderator MN

Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
86 Postów
Spidi
(Spidi)
Początkujący
Szkoda, że Polak Polakowi szkłem w oku...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
mlotnaidiotow
(mlotnaidiotow)
Wiking
Za nieprzestrzeganie regulaminu została nałożona blokada na numer IP tego użytkownika.

Blokada IP uniemożliwia założenie nowego konta, a co za tym idzie nie ma możliwości zakładania oraz komentowania postów.


Moderator MN
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
40 Postów

(fiordy...)
Nowicjusz
ja pracuje w takim systemie w firmie budowlanej nie dostaniesz okolo 20 bzdura .pamietaj ze wyplate dostajesz na przyklad 1 wszego kazdego miesiaca,wiec jezeli twoj zjazd do domu wypadnie np 14 stego to znakiem tego ze przepracowales tylko 2 tygodnie nastepne 2 jestes w pl w domu wiec za to nikt ci nie placi tak.zreszta duzo tlumaczenia jak chcesz podaj mi swoj numer to zadzwonie i ci opowiem jak i oco tutaj chodzi i ile sie zarobi .pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok