Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

12
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Oslo szkoły - Norwegia

17 Postów
Uszi u
(Mateo139)
Wiking
Witam. Przygotowujemy się z moją rodziną do wyjazdu na stałe do Oslo. Mamy dzieci w wieku 9 i11 lat. Chciałabym się dowiedzieć jak to wygląda w Oslo pod względem edukacji dla dzieci? Czy są szkoły w ktorych uczą przedmiotów w j. polskim i dodatkowo np. nauka języka norweskiego? Czy musisłabym wysłać dzieci do jakiś specjalnych szkół? Totalnie nie wiem gdzie szukac informacji na ten temat. Jedyne co mi się udało znaleść to jakieś sobotnie szkółki...ale interesują mnie szkoły gdzie bedą wszystkie przedmioty tj, matematyka, przyroda itp w j,polskim a jako język obcy bedzie właśnie norweski. Czy jest coś takiego???Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
M R
(Mirka36)
Wiking
Nie ma. W szkołach norweskich nie ma wykładanego języka polskiego, możesz się tylko ubiegać o zwolnienie z nynorsk ( norweski składa się z bokmål i nynorsk i dzieci muszą zaliczyć oba jako przedmiot) na podstawie że dzieci mają polski jako ojczysty język. A polskie szkółki to tylko dodatkowe zajęcia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
701 Postów
Cortez1 N
(Cortez1)
Wyjadacz
Mateo139 napisał:
Witam. Przygotowujemy się z moją rodziną do wyjazdu na stałe do Oslo. Mamy dzieci w wieku 9 i11 lat. Chciałabym się dowiedzieć jak to wygląda w Oslo pod względem edukacji dla dzieci? Czy są szkoły w ktorych uczą przedmiotów w j. polskim i dodatkowo np. nauka języka norweskiego? Czy musisłabym wysłać dzieci do jakiś specjalnych szkół? Totalnie nie wiem gdzie szukac informacji na ten temat. Jedyne co mi się udało znaleść to jakieś sobotnie szkółki...ale interesują mnie szkoły gdzie bedą wszystkie przedmioty tj, matematyka, przyroda itp w j,polskim a jako język obcy bedzie właśnie norweski. Czy jest coś takiego???Pozdrawiam.
--------
Jedzcie na Bialorus: i pracy nie brakuje i polskich szkol.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Konrad K
(CdK2002)
Wiking
witaj i na wstepie szczerze podziwiam za decyzje...
naprawde to co piszesz o ewentualnej edukacji swoich pociech jest poza wszelkim realem, wybacz... mieszkamy tu od 3 lat z TROJKA DZIECI. 8,10 13lat... dzieci od perwszego dnia trafily do NORWESKIEJ SZKOLY bez slowa mowionego lub pisanego po polsku...!!! jezeli zalezy Ci na rzetelnej i zyczliwej informacji zadzwon do nas na 0047 93957397 lub 0048 698 275660 bo jest o czym pisac i mowic... NIE POWIELAM HEJTOWSKICH SCHEMATOW z Kraju nad Wisla bo mieszkam zagranica od 16lat... w NO od 3lat i wiem co znaczy WARTOSC RZETELNEJ INFORMACJI. RESZTA w trakcie ewentualnej rozmowy tel... pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok