Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

NUMER PERSONALNY - Norwegia

19 Postów
Gonia St
(Maldolores)
Wiking
MAM BARDZO WAZNE PYT TYM WAZNIEJSZE ZE JESTEM W CIAZY I SPIESZY MI SIE ZEBY DOSTAC NR PERSONALNY WIZYTE NA POLICJI MAM NIEDLUGO, MOJ MAZ MA D NUMMER I CHCE WYROBIC SOBIE PERSONALNY TEZ MA SPOTKANIE CZY JAK PRACUJE TU OD PAZDZIERNIKA A NA KONTRAKCIE MA NAPISANE DO LIPCA TO DOSTANIE TEN NUMER? MA 2 UMOWY NA JEDNEJ TYLKO KIEDY ZACZAL BEZ DATY KONCOWEJ A NA 2 ZE DO LIPCA ALE U NICH JEST ZWYCZAJ W FIRMIE ZE POZNIEJ PRZEDLUZAJA KTORY MAMY POKAZAC ZEBY BYLO DOBRZE?????
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
140 Postów
Bogdan Tracz
(BogdanTracz1)
Stały Bywalec
wypelniliscie innflyttings skjema? Policja nie wydaje numerow personalnych. Od tego jest Folkeregister/Skatteetaten.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
19 Postów
Gonia St
(Maldolores)
Wiking
wiem ale pytam na zapas co po spotkaniu na policji zrobić ...pytałam o umowę która ma potem pokazac w skacie żeby dostał personalny
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
140 Postów
Bogdan Tracz
(BogdanTracz1)
Stały Bywalec
Bez zadnej zlosliwoscie, ale to pytanie do wrozki. Od kilku lat Folkeregisteret rozpatruje wnoski o przesiedlenie (zamieszkanie w Norwegii) bardziej restrykcyjnie, niz wczesniej. Ja dostalem od samego poczatku norweski numer personalny (Pesel), pomimo, ze bylem wtedy zonaty i zona mieszkala w Polsce. W tej chwili, nawet majac stala prace, kontrakt wynajmu mieszkania przydzielaja numer D, bo livssenter, jak oni to nazywaja, zanajduje sie w Polsce. Nie ma znaczenia, ze tu placi sie podatki, jezdzi sie do Polski w ramach urlopu i nic wiecej. Oni decyduja i nie ma znaczenia, jaka umowe przedlozysz. Podstawa to zlozenie wniosku innflytting. Wtedy Wasze livsseter bedzie w Norwegii i nie beda mieli argumentu, zeby Wam odmowic norsk personnummer . To troche loteria, kto rozpatrzy Wasz wniosek
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
100 Postów
ja ja
(szefno)
Początkujący
Na numer personalny potrzebuje pracy przynajmniej na pół roku i kontrakt na mieszkanie. Niech pokaze te umowe na czas nieokreslony, przy tej drugiej nie przyznaja mu stalego numeru (za krotki okres)
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
100 Postów
ja ja
(szefno)
Początkujący
Moze troche zle napisalem. 6 miesiecy w przod od daty wizyty w skatteetaten
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok