Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

ODNOSNIE ULG 10% - Norwegia

12 Posty
TOMBAR12
(TOMBAR12)
Wiking
Witam mam 3 pytania.
pierwsze odnosnie odliczenia 10%. Pracuje z zona w norwegii juz drugi rok pracujemy w jednej firmie wyczytalem ze jezeli chcemy sie rozliczac z 10% to mamy obowiazek rozliczania sie razem lub wcale i moje pytanie jezeli razem to lacza oni wspolne wyplaty i odliczaja 10% czyli maksymalnie 40 000 koron czy kazdy z osobna? chodzi mi tutaj o to ze w tamtym roku zarobilem 400 000 koron i dostal bym 40 000 zwrotu a zona zarobila 250 000 i dostala by 25 000 i nie wiem czy jak sie rozliczamy wspolnie 10% czy jest laczona kwota czyli 650 000 i z tego max 40 000 koron czy kazdy dostanie osobno??
drugie pytanie mieszkam tutaj u rodziny i nie placimy za wynajem zadnych pieniedzy i czy mozna tak mieszkac i nie bedzie zadnych konsekwencji? czy urzad nie doczepi sie tego ze nie oplacamy zadnych czynszow za mieszkanie ani nic? czy mimo to moge normalnie odliczyc 10% podatku?
trzecie pytanie moja zona w tamtym roku miala normalny podatek okolo 24 % nie wiem dokladnie a w tym roku od stycznia dostala karte podatkowa i na karcie napisane ze tylko 5% podatku jej odbieraja i tak ze na 28 000 koron brutto odliczaja jej okoo 1.300 podatku co jest dla mnie bardzo dziwne dodam ze w skatt nic nie zmienialismy. w tamtym roku bylo wszystko dobrze czy ktos wie co to jest to 5% jakiejs tam znizki czy nie wiem o co tu chodzi a nazwa tabeli to 27666,6 probowalem znalezc cos na google ale mi nie wyszlo to jest jakies 5 % discount prosze o pomoc.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
100 Postów
ja ja
(szefno)
Początkujący
Troche zle myslisz o tym 10%, odpis nie oznacza ze bedziesz mial tyle zwrocone i z tego co mi sie wydaje powinniscie rozliczac sie oddzielnie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
Tyle jest tutaj bledow,ze wyglada na jakas prowokacje Ali G.
Dla potomnych w takim razie...
10% tak pierwsze 2 lata pracy w Norwegii...
5% i ta smieszna tabela...hmmm bez komentarza
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
111 Postów
Zenek Brzezinski
(zenon32)
Początkujący
10 % zwrotu do mozesz jedynie dostac od podatku który zapłaciłeś , czyli jak zarobiłes 400 tys kr to sprawdz ile zabrali ci tego podatku i od tego dostaniesz jedynie zwrot , to nie jest tak jak myslisz
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
TOMBAR12
(TOMBAR12)
Wiking
tak 5% podatku zeskanuje jutro karte podatkowa i wrzuce tutaj sam zobaczysz nie wiem dlaczego tak
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
TOMBAR12 napisał:
tak 5% podatku zeskanuje jutro karte podatkowa i wrzuce tutaj sam zobaczysz nie wiem dlaczego tak Z

zeskanuj teraz!.
jutro ciebie tutaj juz nie bedzie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
TOMBAR12
(TOMBAR12)
Wiking
prosze

Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
TOMBAR12
(TOMBAR12)
Wiking
aha z tym podatkiem to juz rozumie a wiesz moze czy jak bede sie rozliczal z zona to sumy kwoty podatku sa laczone i od tego jest 10% ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
zona powinna skonsultowac to z pracodawca,moze cos doradzi... a dalej zapytajcie w urzedzie skarbowym,bo nie ma tutaj w No i nietylko tak niskiego podatku..
<<<<oby zona za rok nie musiala zwracac niezaplaconego podatku...
wg. mnie jest blad w druku...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
TOMBAR12 napisał:
aha z tym podatkiem to juz rozumie a wiesz moze czy jak bede sie rozliczal z zona to sumy kwoty podatku sa laczone i od tego jest 10% ?


Czy razem czy oddzielnie to 10% daje te sama kwote,chyba ,ze nie potrafie liczyc?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok