Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Normy dzwigania ciężkich przedmiotów - Norwegia

8 Postów
Wiking
Mam pytanie . Czy jest ktoś kto wie, jakie są dopuszczalne normy podnoszenia ciężkich przedmiotów w Norwegii?? Chodzi mi dokładnie o to czy jest przepis który dokładnie mówi ile kilogramów mogę podnosić własnymi rękami ??? O ile wiem to w Polsce jest to 25 kg. Za każdą odpowiedz z góry dziękuję
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Do podniesienia worka cementu to trzeba 3 muslemow
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Wiking
A ilu Polaków???
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Polak ma obowiązek podnieść 75 kilo jednorazowo
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
o ile dobrze pamiętam z podręcznika dla kulturystyki
normalny mężczyzna, ani silny, ani słaby musi wycisnąć na sztandze ponad głowę ciężar równy masie swego ciała
ludzie silni wyciskają około 1,5 raza
siłacze i godni historii od 2 do 3 razy udżwigną i wycisną swoją masę
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Wiking
Wielkie dzięki. Może mi się to przyda w walce z pracodawcą , gdyż ja i moi koledzy z pracy przewalamy przez swoje ręce około 10 ton na głowe. Każda "Paczuszka" którą biorę do ręki waży około 30 -32 kg a jest tych "PACZUSZEK" w ciągu dnia tysiące ( około 2-4 tys. dziennie) Niestety ale firma nie dorobiła się jeszcze maszyn które by to dzwigały i tak codziennie musimy gibać własnymi rękami.
Ma ktoś może jeszcze jakieś wieści co do tego tematu ??? Z góry dziękuje . Za konkretną pomoc stawiam browara
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
batia napisał:
Wielkie dzięki. Może mi się to przyda w walce z pracodawcą , gdyż ja i moi koledzy z pracy przewalamy przez swoje ręce około 10 ton na głowe. Każda \"Paczuszka\" którą biorę do ręki waży około 30 -32 kg a jest tych \"PACZUSZEK\" w ciągu dnia tysiące ( około 2-4 tys. dziennie) Niestety ale firma nie dorobiła się jeszcze maszyn które by to dzwigały i tak codziennie musimy gibać własnymi rękami.
Ma ktoś może jeszcze jakieś wieści co do tego tematu ??? Z góry dziękuje . Za konkretną pomoc stawiam browara



Jezeli robicie to codziennie to jest prawie niewolnicza praca.
Co to za firma,szef co nie ma maszyn?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
norma norweska jest nieprecyzyjna i jedynie nie zaleca
ale już duńska jest bardziej szczegółowa i pozwala machać 10 ton dziennie pazurami
raczej gówno wygracie
....
Løft tæt ved kroppen:

1 person må maks. løfte 50 kg. pr. løft.
1 person må maks. løfte 10 tons pr. dag.
Løft i underarmsafstand (ca. 30 cm ):

1 person må maks. løfte 30 kg. pr. løft
1 person må maks. løfte 6 tons pr. dag
Løft i ¾ armsafstand (45 cm):

1 person må maks. løfte 15 kg. pr. løft
1 person må maks. løfte 3 tons pr. dag
di.dk/Personale/Arbejdsmiljoe/Ergonomi/Pages/Tunge%20loeft.aspx
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Wiking
Tak robimy to codziennie . Ja od 9 lat. Kilku kolegów już odpadło bo stawy i kręgosłup nie wytrzymał. Norweg w tej pracy wytrzymał max 1 dzień było też kilku kolorowych , jeden wytrzymał aż 2 dni .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok