Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

kurz AMO z nav-u - Norwegia

102 Posty
Natali B
(Natali666)
Początkujący
Byl ktos ostatnio na kursie AMO z Nav-u ? jak to wyglada?czego tam ucza? jak wygladaja praktyki, ktore sa tam przewidziane? doplacaja cos do dojazdow ? bylam dzis w navie, ale kazali mi czekac na tel. od nich..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
102 Posty
Natali B
(Natali666)
Początkujący
ja w poniedzialek ide na pierwsze spotkanie...mozna zlozyc podanie o zwrot kosztow dojazdu.. w moim przypadku z racjii ze bede poruszac sie busem to koszt biletu miesiecznego..dodatkowo z racji ze skonczylo mi sie dagpenger przysluguje mi zasilek jakies 330 kr , ale wszystko bede wiedziec dopiero jak dostane pierwsza wplate.. i reszte dopytam w poniedzialek, to podziele sie wiedza..
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
102 Posty
Natali B
(Natali666)
Początkujący
6e6 napisał:
No mnie tez to dopadlo . kurs jest dla polskojezycznych osob szukajacych pracy w norwegii. Sklada sie z 12 tygodnii teorii oraz 8 tyg praktyk. Teoria sklada sie glownie z odgrywania rol podczas interview, nauki jezyka norweskiego a praktyka to praca w jakims zakladzie pracy za darmo ...to znaczy dostajecie swoj zasilek i z tego macie sie utrzymac..tak mi nav powiedzial. Ci co nie maja dagpenger moga starac sie o tiltakspenger czyli 355 kr dziennie dla osoby powyzej 19 lat plus dodatek na dzieci 44 kr. Praktyki maja na celu dostanie umowy u jakiegos pracodawcy. Ktos wie wiecej ??

chyba zalezy ktory, moj jest odnosnie przygotowania do pracy w sklepie i jest tam niby wymagana znajomosc norweskiego(podstawy) ale tak jak pisalam wczesniej wszystko okaze sie w ten poniedzialek...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
102 Posty
Natali B
(Natali666)
Początkujący
jestem juz prawie po tygodniu kursu.. nawet bylo na nim zapisanych az 5 osob z Polski.. chodze tylko ja i jeden polak, reszta nawet na pierwsze spotkanie nie dotarla.. po za tym reszta z Erytrei i Somalii. razem mialo byc 15 osob.z tego co zdazylam sie zorientowac to czesc teoretyczna tegoz kursu skalda sie na : napisanie poprawnego CV, Søknada i Søknada odnosnie praktyk np. w sklepie. czyli pratycznie nic specjalnego.. owszem fajnie jest otrzymac fachowa pomoc w napisaniu powyzszych dokumentow bo jak raz sie to napisze to juz w zasadzie jest spokoj jedynie trzeba aktualizowac CV.poza tym nie sadze ze co kolwiek wiecej da mi ten kurs.. osoba odpowiedzialna z kurs pomaga znalesc praktyki juz w tej chwili nawet kogos na jakies wysyla, maja miec rozmowe w tej sprawie w przyszlym tyg. wiec w sumie fajnie, gdyby nie fakt ze to praktyki...wiec za wiele sie nie zarobi, ale najwazniejsze to sie gdzies zaczepic.. w przyszlym tyg mamy miec test ze znajomosci norweskiego.. bo sa osoby ktore malo co kumaja co sie do nich mowi, a kopmuter to chyba pierwszy raz w zyciu widza...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
102 Posty
Natali B
(Natali666)
Początkujący
6e6 napisał:
ale tez masz to na zasadzie wynajetej firmy z nav czy masz to w navie ?

tak firma wynajeta prowadzi kurs i to z nimi uzgadniamy swoje nieobecnosci i wszystko inne, Nav jedynie placi za ten kurs.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
MariaPok
(MariaPok)
Wiking
Widzę, że wpis był wykonany 6 lat temu, dlatego postanowiłam zrobić aktualizację tematu.
Kurs AMO jest aktualnie kursem dla imigrantów o wyższym wykształceniu, który ma na celu pomóc w powrocie na rynek pracy. Wymagania aby dostać się na kurs : 1) wyższe wykształcenie 2) znajomość języka norweskiego na poziomie minimum B1 (na wstępie przystępujemy do egzaminu potwierdzającego ten poziom) .
Kurs dzieli się na dwie części : 1) kurs z języka norweskiego na poziomie B2/C1 + przygotowanie do norskprøve 3 lub bergenstest (kursant wybiera egzamin) 2) przygotowanie do pracy, pisanie CV, poszukiwanie praktyk, później praktyki. Kurs nastawiony jest na poszukiwanie praktyk w miejscu dającym nam możliwości dalszej pracy zgodnie z naszym wykształceniem. Jeśli się sprawdzimy na praktykach, dosyć często jest możliwe zatrudnienie. Jeśli nie, otrzymujemy przynajmniej attest i referanse, co tez uważam za ogromny plus.
Osobiście uważam, że ten kurs jest świetny! Wszyscy kursanci są nastawieni na pracę z językiem, są bardzo zmotywowani i pomocni. Jeśli ktoś planuje zostać w Norwegii na dłużej/ stałe i chce znaleźć pracę w ciekawym miejscu, bardzo polecam ten kurs
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
439 Postów
Riggman
(Riggman)
Wyjadacz
MariaPok napisał:
Widzę, że wpis był wykonany 6 lat temu, dlatego postanowiłam zrobić aktualizację tematu.
Kurs AMO jest aktualnie kursem dla imigrantów o wyższym wykształceniu, który ma na celu pomóc w powrocie na rynek pracy. Wymagania aby dostać się na kurs : 1) wyższe wykształcenie 2) znajomość języka norweskiego na poziomie minimum B1 (na wstępie przystępujemy do egzaminu potwierdzającego ten poziom) .
Kurs dzieli się na dwie części : 1) kurs z języka norweskiego na poziomie B2/C1 + przygotowanie do norskprøve 3 lub bergenstest (kursant wybiera egzamin) 2) przygotowanie do pracy, pisanie CV, poszukiwanie praktyk, później praktyki. Kurs nastawiony jest na poszukiwanie praktyk w miejscu dającym nam możliwości dalszej pracy zgodnie z naszym wykształceniem. Jeśli się sprawdzimy na praktykach, dosyć często jest możliwe zatrudnienie. Jeśli nie, otrzymujemy przynajmniej attest i referanse, co tez uważam za ogromny plus.
Osobiście uważam, że ten kurs jest świetny! Wszyscy kursanci są nastawieni na pracę z językiem, są bardzo zmotywowani i pomocni. Jeśli ktoś planuje zostać w Norwegii na dłużej/ stałe i chce znaleźć pracę w ciekawym miejscu, bardzo polecam ten kurs

zdementuje troche tutaj bo komus chyba sie pomylilo, sam kiedys bylem na takim kursie ...kurs AMO czyli arbeidsmarketopplæring kurs nie trzeba miec zadnego wyksztalcenia wyzszego, nie trzeba znac jezyka dobrze a mowic prosciej nie trzeba go wogole znac. Kurs sklada sie z nauki pisania CV, jak wyjsc na intervju, jak umiec odpowadac na te debilne pytania np. slabe strony czy jaki szef jest dla ciebie idealny, jest aspekt chodzenia po firmach tzw utedager. Kurs ma za zadanie znalesc JAKAKOLWIEK prace na rynku. Generalnie jak ktos ma troche oleju w glowie to ten kurs nic mu nie wniesie...bo to samo moze sam zrobic dzwoniac z finna na bylejakie ogloszenie o prace.
Abylbym zapomnial o praktykach...bo to juz w ogole jest porazka, jak sobie sam znajdziesz w jakiejs firmie to jeszcze okej bo przynajmnij wiesz co robisz ale te kursy maja podpisane umowy z firmami np w jakis sortowniach, magazynach,pakowaczach itp. Ludzie sie staraja, chodza do tej pracy za te pieniadze z dagpenger, nawet pracuja bardziej niz sie da zeby sie pokazac a po 2 mies mowia ze niestety ale tutaj pracy nie bedzie i jest rozczarowanie itp. Ci co czytaja moje wypociny niech to bedzie ostrzezenie, na moim kursie bylo masa ludzi co poszli w takie maliny gdzie pracodawcy ich poprostu powykorzystywali bo z Nav to DARMOWA SILA ROBOCZA
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok