Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Nirweski pracodawca nie uznal mojego zwolnienia... - Norwegia

4 Posty
maxis maxis
(maxis)
Wiking
Witam. Mam pewien klopot. Otoz wyjechalem na weekend do Polski, w sobote wieczorem rozchorowalem się i musialem zostac w domu. Poszedlem wiec do lekarza w poniedziałek rano i dostałem zwolnienie lekarskie ZLA na dwa tygodnie ze wskazaniem na leżenie w łóżku. Przesłałem zwolnienie mailem do pracodawcy a drugi odcinek zwolnienia poszedl do ZUS. Pracodawca odrzucil moje zwolnienie i wprost mi powiedzial ze nie zaakceptuja go bo jest nie zod norweskiego lekarza i tyle. Pytanie brzmi czy moj pracodawca moze tak zrobic? Umowe mam na stale, nie przez agencje. Pracuje juz tam prawie 3 lata. Pierwszy raz tak mam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty

(Fixon)
Wiking
Jeśli wysłałeś przetłumaczone zwolnienie ,najlepjej na norweski,to nie powinien ci nie robić żadnego problemu.pozdro.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
maxis maxis
(maxis)
Wiking
Kontaktowalem sie z NAV dzisiaj ktory mnie poinformował że to jest absolutnie nie do przyjecia. Pracodawca ma obowiazek przyjac mi to zwolnienie nawet nie tlumaczone. Jesli i tak bedzie sie upieral przy swoim to mam zglosic sprawe do odpowiedniej instytucji.
To taka informacja dla innych. Moze komus sie tez przyda
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
i myślisz, że jak raz ci się uda dmuchnąć norka na te lipne polskie zwolnienia to on ci to daruje
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
388 Postów
hei!sandokan
(hei!sandokan)
Stały Bywalec
maxis napisał:
Kontaktowalem sie z NAV dzisiaj ktory mnie poinformował że to jest absolutnie nie do przyjecia. Pracodawca ma obowiazek przyjac mi to zwolnienie nawet nie tlumaczone. Jesli i tak bedzie sie upieral przy swoim to mam zglosic sprawe do odpowiedniej instytucji.
To taka informacja dla innych. Moze komus sie tez przyda


Dokladnie tak.
polskie zwolnienie nie tlumaczone-ok.
Mail w jezyku norweskim badz angielskim do pracodawcy ,i to wystarczy..
nie to niech poczyta gamon norweskie prawo..
Ps. po 3 latach i dalej szef jest bezczelny(joke?)
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty

(Fixon)
Wiking
To jak tak sobie fajnie poradziłeś w nawie z tym zwolnieniem ,to po huj dupe wszystkim zawracasz?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
388 Postów
hei!sandokan
(hei!sandokan)
Stały Bywalec
maxis napisał:
Kontaktowalem sie z NAV dzisiaj ktory mnie poinformował że to jest absolutnie nie do przyjecia. Pracodawca ma obowiazek przyjac mi to zwolnienie nawet nie tlumaczone. Jesli i tak bedzie sie upieral przy swoim to mam zglosic sprawe do odpowiedniej instytucji.
To taka informacja dla innych. Moze komus sie tez przyda


Czyli jak kolega powyzej zauwazyl miales juz info wczesniej i z pierwszej reki...
To po jaka gitare zawracasz nam glowe?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
25 Postów
borys borysewicz
(borysborys)
Wiking
Skoro jesteś zarejestrowany u norweskiego pracodawcy to jak może Cię przyjąć lekarz w Polsce, bo nie masz odprowadanych składek do ZUS i system EWUS cie zapewne nie przepuści.To po pierwsze.A po drugie po co Norwegowi zwolnienie po polsku????
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
25 Postów
Ewa Mirko
(S.M)
Wiking
Może iść do lekarza bez problemu tyle że prywatnie co niczego nie zmienia jeśli chodzi o zwolnienie lekarskie. Które oczywiście może ale nie musi być tłumaczone, to zależy od pracodawcy lub NAV, jednak mogą dodatkowo zażądać druku dla pacjentów zagranicznych z międzynarodowym kodem jednostki chorobowej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
25 Postów
Ewa Mirko
(S.M)
Wiking
Jeśli chodzi o system EWUS to z nim bywa różnie, wyjechalam do Norwegii 2lata temu a w owym systemie świecę dalej ja i moje dzieci na zielono,co nie oznacza że z tego korzystam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok