Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Karta podatkowa - Norwegia

24 Posty
Eugeniusz Mocny
(Misiek91)
Wiking
Witam. Może mi ktoś powiedzieć czy mogę zamówić kartę podatkową przez internet posiadając d-number? Jeżeli nie to czy wystarczy wysłać pocztą? Po drugie czy mogę zmienić numer tymczasowy na numer stały przez internet?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
740 Postów

(Remigrant)
Wyjadacz
Misiek91 napisał:
Witam. Może mi ktoś powiedzieć czy mogę zamówić kartę podatkową przez internet posiadając d-number?
Jeżeli nie to czy wystarczy wysłać pocztą?
Po drugie czy mogę zmienić numer tymczasowy na numer stały przez internet?

Pytanie podstawowe, czy jesteś już zarejestrowany na altinn.no
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
566 Postów
HeartB
(HeartB)
Wyjadacz
Misiek91 napisał:
Witam. Może mi ktoś powiedzieć czy mogę zamówić kartę podatkową przez internet posiadając d-number? Jeżeli nie to czy wystarczy wysłać pocztą? Po drugie czy mogę zmienić numer tymczasowy na numer stały przez internet?
-------
Misiu polski, udaj się do biura Skatt i zapytaj. Po to oni tam są.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
wewr
(wewr)
Wiking
Remigrant napisał:
Misiek91 napisał:
Witam. Może mi ktoś powiedzieć czy mogę zamówić kartę podatkową przez internet posiadając d-number?
Jeżeli nie to czy wystarczy wysłać pocztą?
Po drugie czy mogę zmienić numer tymczasowy na numer stały przez internet?

Pytanie podstawowe, czy jesteś już zarejestrowany na altinn.no

a co ci do tego zlodzieju i donosicielu
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
24 Posty
Eugeniusz Mocny
(Misiek91)
Wiking
Tak, jestem zarejestrowany na altiinie. Gdybym mial czas to bym poszedl i zlozyl tam wniosek osobiscie. Nie mam czasu na to i dlatego pytam czy da sie przez internet. Jezeli nie to bede musial wziasc wolne i zalatwic to.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
740 Postów

()
Wyjadacz
Misiek91 napisał:
Tak, jestem zarejestrowany na altiinie.
Gdybym mial czas to bym poszedl i zlozyl tam wniosek osobiscie.
Nie mam czasu na to i dlatego pytam czy da sie przez internet.
Jezeli nie to bede musial wziasc wolne i zalatwic to.

Skoro jesteś zarejestrowany w systemie >altinn.no<, to jaki masz problem z tym, by się tam zalogować i samemu wydrukować potrzebny dokument.
Inna sprawa to taka, poco tobie potrzebna jest ta"karta" skoro od ponad roku, taką "kartę" pobiera sobie sam pracodawca, o ile oczywiście ma legalną firmę w norweskim systemie podatkowym.
W innym przypadku ta "karta" jest do niczego nikomu niepotrzebna.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
25 Postów
sykel
(sykel)
Wiking
scierwo napisał:
Misiek91 napisał:
Tak, jestem zarejestrowany na altiinie.
Gdybym mial czas to bym poszedl i zlozyl tam wniosek osobiscie.
Nie mam czasu na to i dlatego pytam czy da sie przez internet.
Jezeli nie to bede musial wziasc wolne i zalatwic to.

Skoro jesteś zarejestrowany w systemie >altinn.no<, to jaki masz problem z tym, by się tam zalogować i samemu wydrukować potrzebny dokument.
Inna sprawa to taka, poco tobie potrzebna jest ta"karta" skoro od ponad roku, taką "kartę" pobiera sobie sam pracodawca, o ile oczywiście ma legalną firmę w norweskim systemie podatkowym.
W innym przypadku ta "karta" jest do niczego nikomu niepotrzebna.

stul pysk psie donosicielu kurwo jebana
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
24 Posty
Eugeniusz Mocny
(Misiek91)
Wiking
Nie pobierze sobie sam bo mam numer tymczasowy. Teraz moze mi laskawie odp czy da sie zmienic numer tymczasowy na numer staly? PRZEZ INTERNET! Jezeli odp zebym szedl do skatta to nie odp nic.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
740 Postów

()
Wyjadacz
Misiek91 napisał:
Nie pobierze sobie sam bo mam numer tymczasowy. Teraz moze mi laskawie odp czy da sie zmienic numer tymczasowy na numer staly? PRZEZ INTERNET! Jezeli odp zebym szedl do skatta to nie odp nic.Nieprawda.
Każdy kto jest raz zarejestrowany w systemie >altinn.no< jest automatycznie dostępny dla każdego legalnego podmiotu na terenie Norwegi, o ile posiada dany numer personalny, bez względu na status.
Inna sprawa to taka, że od jakiegoś czasu osoby z -D- miały obowiązek osobistego stawiennictwa na początku roku kalendarzowego w >skatteetaten< w celu potwierdzenia pobytu, tak było przed systemem >altinn.no<.
Teraz wystarczy się zalogować, przeczytać dokładnie i ze zrozumieniem pocztę i potwierdzić aktualny status pobytowy.
Z twoich wpisów wynika iż tej czynności, jednak jeszcze nie dokonałeś dlatego są być może jakieś perturbacje.
Gdybyś to zrobił to nie zadawał byś pytania o aktualną "kartę podatkową".
O stały numer personalny występuje się do >UDI< po uprzedniej rejestracji na ich stronie i wypełnieniu stosownych dokumentów internetowo.
Inaczej jest się odsyłanym z kwitkiem spod okienka.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
24 Posty
Eugeniusz Mocny
(Misiek91)
Wiking
ok, dziękuje za odpowiedź i wyjaśnienie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok