Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czy mam szansę w Norwegii? - Norwegia

8 Postów
Jacek Jablonski
(Jacek_Jablonski)
Wiking
Mam 40 lat. Prawie 20 lat doświadczenia jako elektryk. Uprawnienia SEP gr.1 E i D do 20 kV, gr.2 E.W tym roku skończyłem studia.W związku z tym miałem nadzieję na poprawę mojej i rodziny sytuacji, ale stało się tak, że nie mam pracy. Owszem propozycje są, ale na lokalnym rynku 2000 brutto to maks. Znam angielski na poziomie b2 i podstawy niemieckiego. Czy mam szansę znaleźć w Norwegii pracę i zarobić tyle aby utrzymać siebie tam i rodzinę tu w Polsce?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów

(wd31)
Wiking
elektryk to niezly fach w no,trzeba próbowac
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Jacek Jablonski
(Jacek_Jablonski)
Wiking
Rozważam różne opcje. Norwegia jest jedną z nich. Sonduję aby wybrać najbardziej obiecującą perspektywę.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
638 Postów

(WilhelmTell82)
Wyjadacz
korona norweska ostro spada,ceny wzrastaja,stawki stoja radzilbym sobie to przemyslec mocno.Prace agencje tez nie zapewniaja ludziom na starcie,ot tak na dluzszy okres,losowanie lotto jednym slowem..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
anna.m.90
(anna.m.90)
Wiking
Bez uprawnien DSB nie ma szans jako elektryk
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Jacek Jablonski
(Jacek_Jablonski)
Wiking
Czytałem, że mając skończoną szkołę elektryczną, doświadczenie w zawodzie i polski SEP można uzyskać ich uprawnienia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
648 Postów
Jabin Hazo
(Jabin z Hazo)
Wyjadacz
Jacek_Jablonski napisał:
Mam 40 lat. Prawie 20 lat doświadczenia jako elektryk. Uprawnienia SEP gr.1 E i D do 20 kV, gr.2 E.W tym roku skończyłem studia.W związku z tym miałem nadzieję na poprawę mojej i rodziny sytuacji, ale stało się tak, że nie mam pracy. Owszem propozycje są, ale na lokalnym rynku 2000 brutto to maks. Znam angielski na poziomie b2 i podstawy niemieckiego. Czy mam szansę znaleźć w Norwegii pracę i zarobić tyle aby utrzymać siebie tam i rodzinę tu w Polsce?

Niestety nie masz zadnych szans.No moze powiedzmy to inaczej, szanse masz bliskie zeru.
I juz Ci mowie dlaczego ,a no dlatego,ze te wszystkie twoje uprawnienia waze sa na prad
jednofazowy ,jaki mamy w polsce w gniazdkach.A tu w Norwegii maja w gniazdkach
prad dwufazowy ,na ktory nie masz zadnych uprawnien.
Nie wiem czy ty wiesz w ogole co to jest,prad dwufazowy?
To jest taki prad ,ktory plynie pod prad i nijak niechce sie zatrzymac.
Jeden probowal i juz go nie ma.

No dobra, tak na powaznie to szanse masz duze,tylko musisz sprobowac.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
www.dsb.no/en/toppmeny/English/

DSB to tylko formalność w przypadku osoby z upr i doświadczeniem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
200 Postów
Milka ...
(milka_milka)
Stały Bywalec
z podstawami niemieckiego jedz do niemiec
znajomy wlasnie wyjechal z Norwegii bo znal niemiecki, nie perfect ale cos tam dukal
dostal 13 euro brutto plud 50euro dziennie diety, do tego 400euro dodatku na mieszkanie bo chcial wynajac sobie sam

w Norwegii musisz miec DSB zby pracowac jako elektryk ze stawka ponad 200nok/h a do tego papierka musisz sie przylozyc, i ostatnio nie jest go tak latwo zdobyc

przemysl, poszukaj na www.sep.com.pl/scripts/gielda.php3?kategoria=1 w ofertach pracy jest takich ofert masa, wystarczy napisac a podejrzewam, ze bedziesz przebieral w ofertach
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Jacek Jablonski
(Jacek_Jablonski)
Wiking
Niemcy to druga ewentualność, ale mój angielski jest swobodny czego o niemieckim powiedzieć w żaden sposób nie można.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok