Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

nieważne pozwolenie o pracę - Norwegia

10 Postów
Jan Blecharz
(JanBlecharz)
Wiking
Witam pozwolenie o pracę skończyło mi się w lutym (było na 5 lat) i pytanie talkie czy mogą być z tego jakieś konsekwencje??
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
JanDydak napisał:
Witam pozwolenie o pracę skończyło mi się w lutym (było na 5 lat) i pytanie talkie czy mogą być z tego jakieś konsekwencje??
Nie.
Zarejestruj sie na wizytę w udi i odbierz registreringsbevis, albo od razu aplikuj o varig oppholdsrett , czyli pobyt stały. Musisz mieć tylko potwierdzona znajomość j. norweskiego.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
Racja, do obywatelstwa jest.
Pomyliło mi sie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
102 Posty
John Boro
(JohnB)
Początkujący
MAM PRZED SOBĄ ''REGISTERINGSBEVIS'' JEST TU NAPISANE TAK: ZAŚWIADCZENIE O REJESTRACJI NIE MA DATY WAŻNOSCI I DLATEGO NIE ZOSTANIE PRZEDŁUŻONA!!! I DALEJ MOGĘ SIĘ UBIEGAĆ O STAŁY POBYT (VARING OPPHODBEVIS) GDY MINIE MOJE 5 LAT W NORWEGII. A NIŻEJ NAPISANE ''GYLDIG TIL: UBEGRENSET" CZYLI WAŻNE DO: NIEOGRANICZONE. WIĘC MAM PYTANIE MUCZĘ SIĘ UBIEGAĆ CZY MOGĘ ALE NIE MUSZĘ?
O CO W TYM CHODZI? MUSZĘ CZY MOGĘ? MOGĘ U BYĆ JUŻ BEZ POZWOLENIA?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
102 Posty
John Boro
(JohnB)
Początkujący
JohnB napisał:
MAM PRZED SOBĄ ''REGISTERINGSBEVIS'' JEST TU NAPISANE TAK: ZAŚWIADCZENIE O REJESTRACJI NIE MA DATY WAŻNOSCI I DLATEGO NIE ZOSTANIE PRZEDŁUŻONA!!! I DALEJ MOGĘ SIĘ UBIEGAĆ O STAŁY POBYT (VARING OPPHODBEVIS) GDY MINIE MOJE 5 LAT W NORWEGII. A NIŻEJ NAPISANE ''GYLDIG TIL: UBEGRENSET" CZYLI WAŻNE DO: NIEOGRANICZONE. WIĘC MAM PYTANIE MUCZĘ SIĘ UBIEGAĆ CZY MOGĘ ALE NIE MUSZĘ?
O CO W TYM CHODZI? MUSZĘ CZY MOGĘ? MOGĘ U BYĆ JUŻ BEZ POZWOLENIA?

???????
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
Jeżeli chcesz, to możesz sie ubiegać o pobyt stały, który gwarantuje, ze w razie powiniecia sie nogi, np. Utraty pracy i nie mając prawa do zasiłku możesz otrzymać pomoc socjalna.
W praktyce oba te dokumenty nie maja za dużo wspólnego z pobytem, bo nawet jak nie masz pracy, to nikt cię z Norwegii nie wyrzuci, nie dostaniesz niestety pomocnej dłoni będąc tu na registreringsbevis.
Krótko mówiąc mając varig oppholdsrett możesz czuć sie spokojnie i bezpiecznie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Jan Blecharz
(JanBlecharz)
Wiking
Dzięki za odp... Zarejestrowałem się w udi mam nadzieję ze zaznaczyłem wsystko dobrze bo mam wyznaczony termin i teraz pytanie czy muszę brać waystkie dokumenty(z ostatnich 5 lat?)ze sobą co są tam wypisane
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
102 Posty
John Boro
(JohnB)
Początkujący
Hilton napisał:
Jeżeli chcesz, to możesz sie ubiegać o pobyt stały, który gwarantuje, ze w razie powiniecia sie nogi, np. Utraty pracy i nie mając prawa do zasiłku możesz otrzymać pomoc socjalna.
W praktyce oba te dokumenty nie maja za dużo wspólnego z pobytem, bo nawet jak nie masz pracy, to nikt cię z Norwegii nie wyrzuci, nie dostaniesz niestety pomocnej dłoni będąc tu na registreringsbevis.
Krótko mówiąc mając varig oppholdsrett możesz czuć sie spokojnie i bezpiecznie.


DZIĘKUJĘ BARDZO,BARDZO!!! A KTO MI POWIE JAKIE MAM MIEĆ DOKUMENTY ŻEBY OTRZYMAĆ ZAŚWIADCZENIE NA POBYT STAŁY???
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
•paszport
• wyciąg z folkeregistetet o zameldowaniu, gdzie widnieje data pierwszego zameldowania
• skatteoppgjøret z ostatnich piecu lat
• kontrakt z pracy/ wszystkie z ostatnich pięciu lat
• trzy ostatnie lønnsslippy
Jeśli zgłaszacie tez dzieci, to zaświadczenie ze chodzą tu do szkoły od 5 lat, lub chodziły wcześniej do przedszkola, albo inne zaświadczenie, ze tu mieszkały cały czas.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
102 Posty
John Boro
(JohnB)
Początkujący
Hilton napisał:
•paszport
• wyciąg z folkeregistetet o zameldowaniu, gdzie widnieje data pierwszego zameldowania
• skatteoppgjøret z ostatnich piecu lat
• kontrakt z pracy/ wszystkie z ostatnich pięciu lat
• trzy ostatnie lønnsslippy
Jeśli zgłaszacie tez dzieci, to zaświadczenie ze chodzą tu do szkoły od 5 lat, lub chodziły wcześniej do przedszkola, albo inne zaświadczenie, ze tu mieszkały cały czas.



JA JESTEM NA ZASIKU APP ARBEIDSAVKLARINGSPENGER. OD LIPCA 2013 1 ROK ZWOLNIENIA, OD 2014 APP TERAZ PRZEDUONE DO 2016. I CO TERAZ???
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok