Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Czy jesteśmy Polakami czy zwykłym robactwem europy - Norwegia

2 Posty

(Synek04)
Wiking
Witam od miesiąca jestem w Norwegii , ostatnio na imprezach poznaję przedziwnych Ludzi , co jeden to lepszy jeden przez drugiego przechwala się ile to on nie zarabia na Rodakach ,
Panowie i Panie pseudo biznesmeni wszystko się kiedyś kończy i jeśli kiedyś będziecie potrzebować pomocy a są różne sytuacje tj. wypadki ,choroby itd to wiedzcie ,ze Dobremu człowiekowi zawsze się pomoże a takiemu pseudo robalowi Biznesmenowi to się wtedy patrzy w twarz i się śmieje i wtedy dopada zgryzota
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
a nie da się być i jednym i drugim?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
862 Posty

(6e6)
Maniak
Typowy obraz polskiego'pseudo' bisssnesmena w budowlance.

Jezdzi oczywiscie T4 albo starszą Hiance. Mieszka ze swoimi robolami w jednym mieszkaniu bo jest taniej dzielac pokój z jakims innym chlopakiem zeby 2 tysie miec do przodu jeszcze. Najczesciej ów mieszkanie jest do remontu i jego 'pracownicy' dokanczaja je po pracy. Jego pracownicy pracuja bez umowy, za 80/100 kr na godz bez mozliwosci feriepenger. Wyplaty sa rzadko gdyz szef placi z reguly jak faktycznie jest mus..trzeba zaplacic za pokoj bo pracownik nie przyjdzie albo odmawia pracy z braku płacy. W pracy wiekszosc narzedzi jest Meec( jula ), znajdzie sie kilka wkretarek makity ale baterie szybko sie koncza. Gdy przychodzi sobota na stole pojawia sie wodka, ogorki i jakas strawa, ok.23 wodka sie konczy i przyjezdza przemyt...

Cos zapomnialem ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
31 Postów
Marek Maszka
(Marex21)
Nowicjusz
(y) pseudo biznasmenów XD ciekawa forma nazwania tych samozwańców XD . Słowo odemnie By przetrwać na tym świecie trzeba nauczyć sie żyć .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
73 Posty
do misie
(domisie)
Początkujący
Niestety w większości masz rację. Dodam jeszcze, że pieniądze zarobione tu w Norwegi na tzw leszczach wywożone są systematycznie do Polski, gdzie pseudo biznesmen inwestuje całą kasę w następny szemrany interes. Może gdyby pracownicy zebrali się w większą grupę i postawili w końcu pracodawcy, byłoby inaczej. Ale niestety każdy się boi, bo tu w budowlance klika, jeden zna drugiego i później ciężko o pracę. Czego ja się tu nie nasłuchałam...
Mieszkam i pracuję tu ponad rok- i kiedy myślę, że nic mnie już nie zaskoczy, niestety niemile się rozczarowuję
Dlaczego Polak Polakowi wilkiem?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
6e6 napisał:

Cos zapomnialem ?

tak
o bardzo poważnej sprawie
oto recenzje z miejsc, gdzie Polaki się już wcześniej masowo na emigrację udawali
Polack
Polack (niem. Pollack, Polacke) – pejoratywne i obraźliwe określenie w stosunku do Polaków używane na zachodzie Europy i w USA.

Znaczenie potoczne
Określenie Polack stosowane jest jako pejoratywna i pogardliwa nazwa nadawana Polakom.

W amerykańskim angielskim stosuje się "Polack", po niemiecku używa się określenia "Polacke" lub "Pollack", w języku niderlandzkim określenie to brzmi natomiast "Polak".
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
6e6 napisał:
Typowy obraz polskiego'pseudo' bisssnesmena w budowlance.

Jezdzi oczywiscie T4 albo starszą Hiance. Mieszka ze swoimi robolami w jednym mieszkaniu bo jest taniej dzielac pokój z jakims innym chlopakiem zeby 2 tysie miec do przodu jeszcze. Najczesciej ów mieszkanie jest do remontu i jego 'pracownicy' dokanczaja je po pracy. Jego pracownicy pracuja bez umowy, za 80/100 kr na godz bez mozliwosci feriepenger. Wyplaty sa rzadko gdyz szef placi z reguly jak faktycznie jest mus..trzeba zaplacic za pokoj bo pracownik nie przyjdzie albo odmawia pracy z braku płacy. W pracy wiekszosc narzedzi jest Meec( jula ), znajdzie sie kilka wkretarek makity ale baterie szybko sie koncza. Gdy przychodzi sobota na stole pojawia sie wodka, ogorki i jakas strawa, ok.23 wodka sie konczy i przyjezdza przemyt...

Cos zapomnialem ?


Tak, jest cos, o czym zapomniales...

" Jakie pieniondze kurwa bys chcial!? Mnie nie zaplacili, to jak ja mam tobie zaplacic!??? Moze ze swoich bys chcial zebym ci placil!? Jak mi zaplaca to i ja tobie zaplace, a jak ci sie nie podoba to wypierdalaj!!!"
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
366 Postów

(nazwauzytkownikajuzistnie)
Stały Bywalec
[/quote]

Tak, jest cos, o czym zapomniales...

" Jakie pieniondze kurwa bys chcial!? Mnie nie zaplacili, to jak ja mam tobie zaplacic!??? Moze ze swoich bys chcial zebym ci placil!? Jak mi zaplaca to i ja tobie zaplace, a jak ci sie nie podoba to wypierdalaj!!!"[/quote]
Jakie są stawki w budowlance?
Jeżeli rzeźbisz rodaka np.80Nok na godzinie i zachęcasz do pracy po 12 to dniówkę z jednego masz ok 1000Nok czy tak?
Jeżeli ktoś Cię nie wypłaca bo (pomijam pracownik wykonał źle pracę) ale np. jesteś piz... i nie potrafisz egzekwować swoich pieniędzy, pracujesz dla tych dla których nie WOLNO pracować czyt. Ci których jedynym źródłem utrzymania jest socjal to wytłumacz mi jakim prawem piszesz "a może powinienem wypłacić Ci moimi pieniędzmi"
A gdzie kur... szacunek dla pracownika?
Dlaczego to pracownik ma ponosić 100% strat?
Byłeś chociaż raz na budowie? Poświęciłeś 250h czy tylko uzgodniłeś pracę?
Nie wiem czy to co napisałeś było tylko głupim żartem z Twojej strony...
Ale jak widzę takie podejście to się we mnie gotuje
To nie Polska i Polacy są źli. To takie jednostki jak Ty robią nam opinie.
Cwaniak jeden z drugim wykorzystuje naiwność i nie wiedzę rodaka a później udaje Bóg wie kogo
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
nazwauzytkownikajuzistnie napisał:

To nie Polska i Polacy są źli. To takie jednostki jak Ty robią nam opinie.
Cwaniak jeden z drugim wykorzystuje naiwność i nie wiedzę rodaka a później udaje Bóg wie kogo

mylisz się
ten naród jest upodlony do samego dołu
i na każdym szczeblu stoją takie same kurwy jak szczebel niżej
a te twoje biedne robotniki to najwyżej jeszcze nie mieli okazji, bądź możliwości okazania swojego kurewstwa
także pierdolisz jak potłuczony, że wszystkiemu są winni jacyś ONI
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
366 Postów

(nazwauzytkownikajuzistnie)
Stały Bywalec
może i jest w tym coś prawdy co napisałeś Ale uważam że cham otacza się chamami i to niszczy jego światopogląd. Są ludzie, których nie zniszczył nadmiar papierków w portfelu i nie dążą za wszelką cenę żeby pokazać sąsiadowi że jest jednak lepszy, bogatszy itd. Są ludzie którzy maja inne wartości niż pieniądz Zostaw znajomych którzy Cie uwielbiają kiedy masz kasę i poszukaj takich którzy zaakceptują biednego Jaste Przekonasz się że jest inaczej
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok