Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Pracowałem z kolegą, on dostanie 2razy większy zwrot - dlaczego? - Norwegia

9 Postów
Kuba Poland
(kubapoland)
Wiking
Cześć,
Może ktoś rzucić okiem na zdjęcie poniżej, pracowaliśmy razem, przez miesiąc (on ~2 godziny więcej) ale według dokumentów ma dostać dwa razy większy zwrot podatku - dlaczego?
Jedyne co nas różni, że ja kilka lat temu już pracowałem w Norwegii, kolega po raz pierwszy. (o pendlera się nawet nie opłaca starać przy tak małej kwocie)

Link do skanu dokumentów: i.imgur.com/rUl2YzI.jpg
Pozdrawiam

Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
Kolega ma wieksze odliczenie od dochodu a tym samym nizsza podstawe opodatkowania. Jego jest na tyle niska, ze nie musi podatku zaplacic wogole, a co za tym idzie cala zaliczka pobrana zostanie mu zwrocona. Ty natomiast musisz zaplacic nieco ponad tysac koron, dlatego po odjeciu z zaliczki zosaje ci do zwrotu okolo 900 koron.
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
Kuba Poland
(kubapoland)
Wiking
Dziękuję za odpowiedź.

Jednak nie rozumiem, dlaczego ma większe odliczenie od dochodu - z tytułu, że po raz pierwszy pracował w Norwegii? Stąd ta zniżka?
Pracodawca rozliczał nas na tych samych zasadach, policzył identyczną stawkę na zaliczkę podatku.

Zarobił ode mnie 166 koron więcej i to już wystarczająca różnica, że dostanie zwrotu 2281, a ja 975 NOK?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
Na wysokosc odliczen wplywa wiele czynnikow, np. taki, ze kolega byc moze ma dziecko w wieku ponizej 12 lat, byc moze placi alimenty na dziecko lub byla zone, ma jakies inne zobowiazania.Tego jest na prawde duzo.
Twoj kolega to nie ty.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
Kuba Poland
(kubapoland)
Wiking
Ale razem składaliśmy wszelkie dokumenty w Skatt i wypełnialiśmy identycznie. Nie ma dzieci, żadnych zobowiązań typu studia czy praca w Polsce - mamy identyczną sytuację.
Co w takim wypadku powinien zrobić? Bo czas na jakieś poprawki mam do końca maja, oczywiście nie będę go zgłaszał, że mu się udało to jego szczęście, ale wydaje mi się, że ja mam nieco namieszanie - niesłusznie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
zgłoś go
na pewno się pomylili
a dlaczego to niby on miałby mieć lepiej od ciebie
chyba, że się z tobą podzieli fifty fifty
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
kubapoland napisał:
Ale razem składaliśmy wszelkie dokumenty w Skatt i wypełnialiśmy identycznie. Nie ma dzieci, żadnych zobowiązań typu studia czy praca w Polsce - mamy identyczną sytuację.
Co w takim wypadku powinien zrobić? Bo czas na jakieś poprawki mam do końca maja, oczywiście nie będę go zgłaszał, że mu się udało to jego szczęście, ale wydaje mi się, że ja mam nieco namieszanie - niesłusznie.


Zupelnie nie rozumiem dlaczego pytasz co ON powinien zrobic w takim przypadku? I co mu sie udalo takiego??
Czas na poprawki miales do 30 kwietnia, do konca maja moga sie rozliczac firmy.
Trzeba zadzwonic do skatt i zapytac dlaczego ty masz mniejsze odliczenia od innej osoby, a taka sama sytuacje.
Drugiej rzeczy, ktorej nie rozumiem, to to, ze mozna byc zazdrosnym o glupie 1000 koron i brac pod uwage "zgloszenie", ze kolega za duzo ma zwrotu, ze w ogole cos takiego moze przyjsc do glowy, mimo iz napisales ze jednak go nie "podpierdzielisz"....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Hilton napisał:
kubapoland napisał:
Ale razem składaliśmy wszelkie dokumenty w Skatt i wypełnialiśmy identycznie. Nie ma dzieci, żadnych zobowiązań typu studia czy praca w Polsce - mamy identyczną sytuację.
Co w takim wypadku powinien zrobić? Bo czas na jakieś poprawki mam do końca maja, oczywiście nie będę go zgłaszał, że mu się udało to jego szczęście, ale wydaje mi się, że ja mam nieco namieszanie - niesłusznie.


Zupelnie nie rozumiem dlaczego pytasz co ON powinien zrobic w takim przypadku? I co mu sie udalo takiego??
Czas na poprawki miales do 30 kwietnia, do konca maja moga sie rozliczac firmy.
Trzeba zadzwonic do skatt i zapytac dlaczego ty masz mniejsze odliczenia od innej osoby, a taka sama sytuacje.
Drugiej rzeczy, ktorej nie rozumiem, to to, ze mozna byc zazdrosnym o glupie 1000 koron i brac pod uwage "zgloszenie", ze kolega za duzo ma zwrotu, ze w ogole cos takiego moze przyjsc do glowy, mimo iz napisales ze jednak go nie "podpierdzielisz"....

ileż można przypominać, że to jest polskie forum
tu obowiązuje polska mowa, polskie wartości, tradycje i zwyczaje
jak się nie podoba to....
na fora innych narodowości
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
Nie ma potrzeby przypomiac, ze jest to polskie forum z polskimi tradycjami i zwyczajami kultywowanymi tu od siedmiu lat. W kazdym niemal temacie mozna odczuc promeniowanie polska mowa i kultura.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok