Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

3
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

årsavgift przy kupnie auta w maju - Norwegia

Czytali temat:
sM M XXX moja sprawa Karol Pitek lolo han rasto dolix Agnieszka Kajka krzysztof kowal GRZEGORZ SOBÓR Kasia Tłumacz Przemek Waśniewski pawel piotr Darek Chudy Valdi Valdi (973 niezalogowanych)
9 Postów
Darek Chudy
(chudy123)
Wiking
Witam.
Kupiłem auto kilka dni temu. Kupiłem auto bez årsavgift.
Moje pytanie jak mam zapłacić podatek?
przyjdzie mi giro?
Przecież termin płacenia juz minął, jak i giro było juz zapewne wysłane do poprzedniej osoby.
A kupiłem auto z salonu cos w stylu "brukbil" z statusem "årsavgift Ikke inklusiv "
Dziekuje.
Dodam tylko, że to moje pierwsze auto kupione w Norwegii
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
197 Postów
XXX moja sprawa
(kamilio)
Stały Bywalec
jesli na dzien 01/01 auto bylo wyrejestrowane i ty go teraz zarejestrujesz to ty zaplacisz i to za caly rok normalna stawke.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
Darek Chudy
(chudy123)
Wiking
Auto było zarejestrowane, bo mam jego blachy, do poki moje nie dojdą.
Po numerach z tablic wyszło mi ze ponoć podatek jest zapłacony. więc juz sam nie wiem...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Valdi Valdi
(Valdi)
Wiking
wejdz na strone toll.no kliknij årsavgiften, po lewej stronie kliknij Sjekk om årsavgiften er betalt, ponizej masz Finn ubetalt årsavgift tam wpisz poprawnie nr rej pojazdu. bedzie wszystko tzn. czy arsavgift jest oplacony
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
197 Postów
XXX moja sprawa
(kamilio)
Stały Bywalec
zadne blach cie nie dojda nowe W NO auto ma ciagle te same blachy wymienia sie tyko papiery proste co ? i nie trzeba ciagle nowych numerow produkowac. Jesli masz blachy i przerejestrowales auto to mysle ze ci sie udalo bo ktos juz to zaplacil wczesniej. Nawet jesli jest zaleglosc to dotyczy wczesniejszego wlasciciela z dnia 01/01 tego roku. Smialo blachy przykrecaj i smaruj do Statens Vegvesen po tymczasowy dowod ( normalny dostaniesz poczta ) Dowod nr 1 wozisz ze soba a dowod nr 2 zostawiasz w domu ( potrzebny tylko przy sprzedazy ).
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
740 Postów

(Remigrant)
Wyjadacz
kamilio napisał:
zadne blach cie nie dojda nowe W NO auto ma ciagle te same blachy wymienia sie tyko papiery proste co ? i nie trzeba ciagle nowych numerow produkowac. Jesli masz blachy i przerejestrowales auto to mysle ze ci sie udalo bo ktos juz to zaplacil wczesniej. Nawet jesli jest zaleglosc to dotyczy wczesniejszego wlasciciela z dnia 01/01 tego roku. Smialo blachy przykrecaj i smaruj do Statens Vegvesen po tymczasowy dowod ( normalny dostaniesz poczta ) Dowod nr 1 wozisz ze soba a dowod nr 2 zostawiasz w domu ( potrzebny tylko przy sprzedazy ).
Jeżeli auto jest kupione w "salonie" to sprzedający sam zadbał o legalność sprzedażną, a tym samym, poinformował sprzedającego co powinien jeszcze zrobić poza samym ubezpieczeniem, by legalnie jeździć.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
Darek Chudy
(chudy123)
Wiking
Myśle ze wszystko rozumiem

O tym ze z "numerem 1" sie jeździ
A z nr 2 sie tylko sprzedaje i trzyma sie w domu to słyszałem.
A jak robiłem wszystko przez salon, i oni mowili ze przyjdzie mi pocztą, tzn ze oni sie zajeli rejestracją?? Ogolnie wszystko robiłem przez salon, nawet ubezpieczenie mi robili...
Czy źle zrozumiałem...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
Darek Chudy
(chudy123)
Wiking
A i jeszcze jedno pytanie.
Mogę jeździć na dowodzie rejestracyjnym poprzedniego właścieciela, dopoki nie dostane swoj?
To chyba nie ma znaczenia, tak?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok