Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

3
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Zlamana noga w pracy. Odszkodowanie? - Norwegia

25 Postów
Roman Roman
(RomanRoman)
Wiking
Witam,

Pol roku temu na schodach w pracy zlamalem sobie kosc w stopie. Dlugo sie to goilo. Dopiero dzisiaj po wizycie u lekarza wiem, ze noga jest wyleczona. W pracy mam wykupione dodatkowe ubezpieczenie w firmie TRYG. Szef nie robi mi, zadnych problemow i jesli jest mozliwosc otrzymac odkszkodowanie to mi w tym pomoze.

1. Czy jest szansa na odszkodowanie bo z tego co wiem to w Norwegii nie traktuje sie zlamanej nogi jako trwalego uszkodzenia? Ale jest to wypadek w miejscu pracy wiec moze jednak...?
2. O jaka kwote moge ewentualnie walczyc? (orientacyjnie, zebym wiedzial czy warto)
3. Czy jest jakis limit czasowy kiedy moge to zglosic?

Tradycyjnie prosze o pomoc osoby obeznane w temacie. Jezeli ktos ma zly dzien i chce sie powyzywac na forum to od razu dziekuje.

Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
112 Posty
Początkujący
Witam. Z tego co wiem to aby uzyskać odszkodowanie finansowe w Norwegii to musisz coś stracić finansowo. Ale jak miałeś wypadek to przez czas leczenia miałeś wypłacane 100% pensji przez NAV jako chorobowe, więc nie straciłeś nic. Teraz jesteś już zdrowy i wracasz do pracy. Nie masz żadnego trwałego uszczerbku na zdrowiu. To za co chcesz to odszkodowanie?


Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
36 Postów
Marta F
(MartaF)
Nowicjusz
Aby otrzymać odszkodowanie za wypadek, który wydarzył się podczas pracy w Norwegii, nie trzeba mieć stałego uszczerbku na zdrowiu.

1. Jeśli był Pan na zwolnieniu lekarskim powyżej 6 tygodni i na skutek wypadku został Pan narażony na utratę dochodu, to może Pan starać się o odszkodowanie. Utrata dochodu to nie tylko sama pensja. Liczą się także dojazdy do lekarzy, koszty wizyt lekarskich i leków, a nawet nadgodziny, których nie mógł Pan wypracować ze względu na wypadek (jeśli przed wypadkiem wypracowywał Pan jakieś nadgodziny). A więc nawet jeśli otrzymywał pan 100% sykepenger, ale ponosił lub utracił Pan inne koszty, jest to dochód utracony.

2. Jeśli chodzi o kwotę, to musi Pan rozmawiać już bezpośrednio z adwokatem, zaznaczę jednak, że skorzystania z pomocy adwokata pozwala na uzyskanie kwoty nawet dwukrotnie wyższej niż proponowana przez ubezpieczycieli.

3. Najlepiej zgłosić to jak najszybciej, po 3 latach od wypadku sprawa może ulec przedawnieniu.

Pomocy w kwestii wypadków przy pracy udziela norweski adwokat – wystarczy wypełnić formularz na tej stronie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -9  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok