Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

1
DZIEŃ

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

67 Postów

(malutka1996)
Początkujący
Ja również mam pytanko jeżeli drugi raz otwierasz firme a w poprzedniej przekroczyłeś próg 50 000 to od razu wskakujesz na vat?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
274 Posty
jan paweł
(secondo)
Stały Bywalec
I tu jeszcze cytat z poprzedniego postu



A jeżeli znasz inne opcje,to mu je opisz krok po kroku,a nie zaczynajmy dywagacji na ten temat,bo z tego co widzę to tu na forach,gdy ktoś prosi o pomoc,to najczęściej jej nie dostaje,tylko jest gnojony i użytkownicy forum zaczynają pod tematem swoje przegadywanki,na skutek czego temat zaczyna ewoluować do gadania o niczym lub obrzucania się błotem


Chciałem tego uniknąć,ale Ty Gabriel lubujesz się w tym...Zamiast podjąć merytoryczną dyskusję,to musisz kogoś zwymyślać,czy jest w błędzie,czy nie,czy prosi o pomoc,czy nie,byleby gównem pochlapać.
To jeżeli nie zbiorniczki,to może jakaś dieta oczyszczająca?
Kapusta kiszona np...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
274 Posty
jan paweł
(secondo)
Stały Bywalec
tego Malutka nie wiem,nigdy nie zakładałem drugi raz działalności.Najprościej zapytać w skatte.Ale wydaje mi się że nie wchodzi automatycznie na vat,gdyż przepis mówi o przekroczeniu progu 50 000 nok w pierwszym roku rozliczeniowym,więc wnioskuję,że nowa działalność to nowy byt i tak samo ma pierwszy rok rozliczeniowy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
67 Postów

(malutka1996)
Początkujący
dziękuje
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1209 Postów
Makaryna kowalska
(Makaryna)
Maniak
secondo napisał:

Policz sobie powiedzmy 185 nok x 36% i zsumuj a wtedy wyjdzie.


A ta liczba "powiedzmy", to dlaczego akurat 185 a nie inna ???

Eeeeeeeee.....tam, to ja juz wole wrozenie z fusow, przynajmniej bardziej logiczne
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
474 Posty
Marek Keram
(Optymus_anihilacja)
Wyjadacz
secondo napisał:
[quote]to proste.Ponieważ podatek wylicza się od kwoty netto,a nie od brutto.a 250 nok

Pawelku, wez jeszcze wyjasnij jak to sie wylicza podatek od netto a nie brutto. Nowy Adam Smith.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Rafał A
(araugust)
Wiking
dajcie już spokój nie było mnie trochę bo akurat byłem na pomiarach a potem chciałem wcisnąć coś dużego w coś małego, ale niestety schody się nie zmieszczą. A tak na poważnie to 250 czy nawet 230 koron brutto pozwoli na przerzucenie 100 koron netto na godzinę. I jak na razie to musi wystarczyć. Finał jest taki że pracy jest coraz mniej. I w niedalekiej przyszłość jak wygryzą nas Litwini (którzy tak się nie kłócą z byle powodu) albo inne narody które tylko czekają i tupią na granicy, to wysokość stawki będzie mniej istotna jak jej otrzymanie w całości. Najlepszy dowód że kiedy przyjechałem tu po raz pierwszy kilka lat temu od nikogo nie słyszałem, że został oszukany przez Norwega. Dzisiaj kiedy my Polaczki ze swoją mentalnością ułana do kopania innych w d i za miskę ryżu wysyłania pod lód, nauczyliśmy szybko Norwegów że to co się komuś należy nie zawsze musi być konieczne. Sami sobie zaniżamy ceny i robimy dokładnie to co u siebie w kraju. Oczywiście jak wszędzie tak i w Norwegii są wyjątki. O czym pisałem na priv z jednym z uczestników rozmowy a który zauważy że w sumie to robię ładne schody. Nawiązała się jakaś rozmowa może wyjdzie z tego współpraca kto wie zobaczymy. ALE NIE PAMIĘTAM MIŁEGO GESTU POLAKA OD NIEPAMIĘTNYCH CZASÓW. Ja zarobię on weźmie większe zlecenie i zrobi je kompleksowo i każy będzie zadowolony. Gdyba tak można było na większą skalę trzymać się razem....
Ps
w życiu się tyle nie opisałem przepraszam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
274 Posty
jan paweł
(secondo)
Stały Bywalec
na matematyce dobrze się nie znam ale jest tam jakiś wzór,który mówi,że gdy masz liczbę 100 i chcesz od niej wyliczyć kwotę netto,od której podatek wynosi 25% to od tej liczby 100 odliczasz tylko 20% i wychodzi ci kwota netto.80 x 25% podatku to 100.Gdzie 80 jest netto a 100 brutto.Gdy djesz cenę 250 brutto to nie odliczasz od niej 36 % tylko proporcjonalnie mniej.Weź kalkulator po prostu i sobie policz.gdy sobie policzysz 184 x 36 % to wyjdzie ci 66,24 i dodaj to kurwa.
Niepotrzebnie daję się prowokować.Ale naprawdę to forum jest jak drzewo pełne wron na jesień.Rzucisz kamieniem ,to wszystkie kraczą...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
274 Posty
jan paweł
(secondo)
Stały Bywalec
AAA i Gabryś miał mi wyliczenia zrobić i coś dziwnie milczy...Czyżby liczył,czy przeszukuje strony ambasady skatte brønnoysund?Czy dzwoni do znajomego księgowego...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
474 Posty
Marek Keram
(Optymus_anihilacja)
Wyjadacz
secondo napisał:
na matematyce dobrze się nie znam ale jest tam jakiś wzór,który mówi,że gdy masz liczbę 100 i chcesz od niej wyliczyć kwotę netto,od której podatek wynosi 25% to od tej liczby 100 odliczasz tylko 20% i wychodzi ci kwota netto.80 x 25% podatku to 100.Gdzie 80 jest netto a 100 brutto.Gdy djesz cenę 250 brutto to nie odliczasz od niej 36 % tylko proporcjonalnie mniej.Weź kalkulator po prostu i sobie policz.gdy sobie policzysz 184 x 36 % to wyjdzie ci 66,24 i dodaj to kurwa.
Niepotrzebnie daję się prowokować.Ale naprawdę to forum jest jak drzewo pełne wron na jesień.Rzucisz kamieniem ,to wszystkie kraczą...


Nie chodzi o sume lbie, tylko o brednie ktore wypisujesz. Podatek nalicza sie od kwoty netto?!
Wiekszych glupot nie slyszalem!! Poczytaj naipierw czym jest netto a czym brutto a potem chap japom.
To, ze tobie tak latwiej liczyc wcale nie oznacza, ze podatek liczy sie z sumy netto. Wiem wiem, ze lubisz od tylu..
250/1.36= 184
To jest wlasnie faktor.
Masz tu kurwa ekonomisto - poczytaj i zamknj jape.
miniforetak.no/skatt-og-fradrag/360-slik...dig-naeringsdrivende
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok