Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

12
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

jak zdobyć numer personalny ?? - Norwegia

21 Postów
Martyna Gwis
(MartynaGwis)
Wiking
witam jak w tytule potrzebuje porad na temat numeru personalnego sprzątam domy . i pewien z moich pracodawców zaproponował mi kontrakt lecz wyczytałam gdzieś na forum i w internecie że na takim kontrakcie trzeba mieć 40h w miesiącu czy to prawda ?? i jak wygląda taki kontrakt ?? i czy numer d-personal wystawia bezpośrednio NAV ?? proszę o poradę
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
Co to za urzad NOV ? Cos mi umknelo ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2235 Postów
Anders B
(AndersB)
Maniak
Lindemans napisał:
Co to za urzad NOV ? Cos mi umknelo ? chodziło chyba o NOW z angielskiego
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
MartynaGwis napisał:
witam jak w tytule potrzebuje porad na temat numeru personalnego sprzątam domy . i pewien z moich pracodawców zaproponował mi kontrakt lecz wyczytałam gdzieś na forum i w internecie że na takim kontrakcie trzeba mieć 40h w miesiącu czy to prawda ?? i jak wygląda taki kontrakt ?? i czy numer d-personal wystawia bezpośrednio NAV ?? proszę o poradę

Widze, ze zmienilas NOV, na NAV, ale nie sadze by Twoja swiadomosc "co i jak w Norwegii" wzrosla


Wiec: od dawna nie ma wymogu co do ilosci godzin na umowie o prace, bo od dawna nie ma pozwolen na prace dla Polakow, a jedynie obowiazuje nadal rejestracja pobytu. Wiec jak Ci pracodawca wpisze np. 4 godz. tygodniowo, to i tak rejestracje dostaniesz. Zapytaj innych, czy nie podpisali by z Toba kontraktu. Zarejestrujesz sie na stronie UDI, wybierzesz wolny termin i stawisz sie przed urzednikiem (z umowa/umowami, paszportem/dowodem. Pozniej zlozysz wniosek o karte podatkowa i zameldujesz sie w Norwegii. Proste ?
NAV (czy NOV ) nie ma w tej sprawie nic do rzeczy. Jesli umowy beda bezterminowe, albo dluzsze niz pol roku, to dostaniesz staly numer personalny.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
660 Postów
R. C.
(PACIFIC)
Wyjadacz
To chyba jakaś umowa śmieciowa raczej powinnaś być zatrudniona na cały etat, jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi. Jeśli masz taką umowę rejestrujesz się elektronicznie tu:
selfservice.udi.no/
czyli Na Policji gdzie dostajesz pozwolenie na pobyt , podczas rejestracji wyznaczasz sobie dzień i godzinę wizyty.
Jak już dostaniesz pozwolenie na pracę z tym zaświadczeniem musisz się udać do Folkeregister który znajduje się w skatteetaten www.skatteetaten.no/
Gdzie dostaniesz nr.personalny.
Powodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
660 Postów
R. C.
(PACIFIC)
Wyjadacz
Lindemans
Morze ma rację z ilością godzin nie wiem dawno już to załatwiałem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
21 Postów
Martyna Gwis
(MartynaGwis)
Wiking
DZIEKUJE WIELE MI POMOGŁO NIE KTORZY O LITEROWKE SIE CZEPIAJA... A MOGŁA BYM DOSTAĆ LINK DO JAKIEOS PRZYKLADOWEGO KONTRAKTU ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
5815 Postów
pati muzia
(patim)
Maniak
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
PACIFIC napisał:
To chyba jakaś umowa śmieciowa raczej powinnaś być zatrudniona na cały etat, jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi. Jeśli masz taką umowę rejestrujesz się elektronicznie tu:
selfservice.udi.no/
czyli Na Policji gdzie dostajesz pozwolenie na pobyt , podczas rejestracji wyznaczasz sobie dzień i godzinę wizyty.
Jak już dostaniesz pozwolenie na pracę z tym zaświadczeniem musisz się udać do Folkeregister który znajduje się w skatteetaten www.skatteetaten.no/
Gdzie dostaniesz nr.personalny.
Powodzenia


Nie, to nie zadna umowa smieciowa, ludzie pracuja na bardzo rozne czesci etatu. Wymog etatu 37,5 godz. zniknal wraz ze zniesieniem pozwolen na prace.To juz ladnych kilka lat, ale jak widac ludzie maja nadal problemy ze zrozumieniem. Jesli pobyt w Norwegii ma przekraczac 3 miesiace, nalezy zarejestrowac ten fakt i otrzymac registeringsbevis.
Wracajac do umowy,to zwyczajna umowa na prace w okreslonej ilosci godzin tygodniowo - tyle ile ma pracy u konkretnego pracodawcy. Odprowadzane sa podatki i wszystko funkcjonuje normalnie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
darfons
(darfons)
Wiking
Odkopię trochę temat.
Czy istnieje możliwość otrzymania D-number bez posiadania umowy o pracę?
Już od jakiegoś czasu pracuję w Szwecji ale chciałbym się przenieść do Norwegii. Zanim się przeprowadzę chciałbym jednak wyrobić sobie D-number.
Proszę o jakieś porady.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok