Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

przedstawienie biznesplanu firmy i budżetu - Norwegia

Czytali temat:
mario mario Małgorzata Durczyk Adam Liam Will Wallace Jagodaanna2 Emi1989 (3797 niezalogowanych)
417 Postów
Brudny Harry
(Hardi)
Wyjadacz
Chce otworzyc dzialanosc gospodarcza i wyczytalem cos takiego:

"Ważnym obowiązkiem jest także otrzymanie pozwolenia z urzędu emigracyjnego. O ile przygotowane dokumenty spełniają wymagania, właściciel firmy (lub właściciele w przypadku spółki) otrzyma pozwolenie na 5 lat. Do wymagań należą m.in.: przedstawienie biznesplanu firmy, budżetu, perspektyw czasowych firmy, itd. Otrzymanie pozwolenia daje nam mozliwość złożenia podania o stały numer identyfikacyjny (do urzędu ewidencji ludności, czyli folkeregisteret), którego przydzielnie zajmuje maksymalnie 4-6 tygodni. Stały numer identyfikacyjny daje nam większe możliwości niż numer tymczasowy. "

Czy ktos moze mi dokladniej wyjasnic o co chodzi? Chodzi mi o ten biznesplan firmy i budżetu, a glownie o budzet.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
701 Postów
Ada xxx
(zzzzzzzzzzzzzzzzzzzz)
Wyjadacz
jezeli chodzi o budzet,to przedstawiasz przewidywane dochody i wydatki-jaka planujesz zarabiac stawke za godzine,ile godzin pracowac w miesiacu,ile beda wynosily poszczegolne koszta prowadzenia dzialalnosci czyli auto,narzedzia,materialy,biuro rachunkowe,telefon itp(nie wiem o jaka konkretnie dzialanosc Ci chodzi)
odejmujesz koszty od przychodow i wykazujesz ile dochodu przewidujesz rocznie
w komentarzu do budzetu mozesz napisac,ze posiadasz juz cos na start-narzedzia,samochod itp
Biznesplan to wiadomo-musisz wykazac,ze jestes w stanie zrealizowac zalozenia budzetu.cos tam napisac o popycie na Twoje uslugi,o doswiadczeniu zawodowym,jak to widzisz w perspektywie czasu itd
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Artur Góra
(brutka)
Wiking
dodam tylko, że mile widziane (a może nawet niezbędne) byłoby przedstawić kilka kontraktów, które potwierdziłyby że masz zapewniony dochód na powiedzmy 2, 3 miesiące
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
701 Postów
Ada xxx
(zzzzzzzzzzzzzzzzzzzz)
Wyjadacz
kontrakty nie sa niezbedne,aczkolwiek moga pomoc,jezeli calosc bedzie malo przekonujaca
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
417 Postów
Brudny Harry
(Hardi)
Wyjadacz
W moim przypadku nie ma mowy o zadnych kontraktach. Jestem zawodowym/profesjonalnym masazysta i chce pracowac w tym fachu. Bede dojazdzac do domu kilenta i ewentualnie przyjmowac u siebie Z kosztami itd. tez nie ma wielkiej filozofi, bo sprzet juz mam tylko musze sciagnac z PL.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
701 Postów
Ada xxx
(zzzzzzzzzzzzzzzzzzzz)
Wyjadacz
No to chyba bedziesz musial tez dolaczyc autoryzacje dyplomu.
W jakim miescie jezeli wolno zapytac bedziesz masowal?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(retier1)
Wiking
Chciało by się być pierwszym klijentem Może jakiś bonusik by wtedy był ?? Drogie Panie,może by tak założyć jaką kolejkę społeczna Będzie dwa w jednym Rodak będzie miał łatwiejszy start,a Wy masażystę
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
417 Postów
Brudny Harry
(Hardi)
Wyjadacz
Dyplom mam w jezyku PL i Ang., nie musi byc tlumaczony na Nor.?

miejscowosc Molde i okolice

oczywiscie, ze bylby bonusik dla rodaczek i pierwszy masaz gratis
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
701 Postów
Ada xxx
(zzzzzzzzzzzzzzzzzzzz)
Wyjadacz
Hardi napisał:
Dyplom mam w jezyku PL i Ang., nie musi byc tlumaczony na Nor.?
dyplom na pewno bedzie potrzebny i pomoze ci w uzyskaniu pozwolenia,ale mnie nie chodzi o tlumaczenie,tylko o nostryfikacje dyplomu-uznanie kwalifikacji zawodowych w Norwegii
nie wiem na pewno czy masazysta podlega temu obowiazkowi,wydaje mi sie,ze to bedzie zalezalo od rodzaju uslug,ktore bedziesz wykonywal(np czy masaz leczniczy czy relaksacyjny)
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
417 Postów
Brudny Harry
(Hardi)
Wyjadacz
pracowalem juz "na tym dyplomie" w Norge w placowce panstwowej, wiec mysle, ze prywatnie tez da rade
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok