Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
Kuba87 napisał:
Chciałbym więć sprecyzować pytanie, bo widzę że mogłem namieszać:

1) Gdzie się udać najpierw? Czy czekać na nostryfikacje a potem do nav, czy odrazu do nav i w miedzy czasie nokut.
2) Czy ktoś zaczynał tu jako człowiek tyle co po szkole, bez bagazu zyciowego, w dobie kryzysu. I co za tym idzie, jakie są realne szanse?
3) Jak wyglądają warunki pracy w biurach projektowych i na budowach, czy jest tak jak mowil przedmowca przynies podaj, pozamiataj. Rozumiem ze na poczatku roznie bywa, wiec jest to pytanie raczej do kogos z dluzszym stazem.
4) Czy możecie podać strony jakichś norweskich biur pracy ?

1. mozesz udac sie od razu do NAV. Oni co prawda pracy nie zalatwia, ale jak znajzesz sobie praktyke, to moga placic "dniowke". Ja uznawalam moje papiery w NTNU.
2. Ja zaczelam pracowac od razu po studiach w Norwegii, bez zadnego doswiadczenia. Co za tym idzie placa byla na poczatku tez odpowiedna (czytaj - niska).
3. W biurze pracuje sie zupelnie normalnie - choc ja nigdy nie pracowalam w Polsce, wiec nie mam porownania. Tego z podaniem i zamiataniem to nie bardzo rozumiem. Nie masz nic do roboty, to mozesz podac i pozamiatac chociazby z nudow. Nawet szef posprzata i kawe zrobi dla wszyskich ja ma na to czas czy chec. Rece przez to nikomu nie uschna.
Na budowie nigdy nie pracowalam.
4. Ogloszenia na stronach zakladow, na finn.no, tu.no
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
Kasia Tłumacz
(kasiatlumacz)
Wiking
Wykonuję tłumaczenia i korektę CV dostosowując je do wymagań norweskiego rynku pracy. Zachęcam!

Kontakt:
z Polski + 48 58 743 07 53
z Norwegii + 47 21 999 409
tlumacz@multinor.no
Zgłoś wpis
1 Post
Magda Fe
(Sna)
Wiking
Dzień dobry nie chcę tworzyć następnego topiku. Jestem przed mgr z budownictwa zostały mi 2 lata na podjęcie decyzji wyjazdu po studiach. Chciałam się dowiedzieć czy by myśleć w ogóle o pracy inż w Norge muszę znać norweski nie wystarczy język angielski?
I czy generalnie jest popyt na młode osoby bez doświadczenia w branży budowlanej?
Z góry dziękuję za odp
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
Sna napisał:
Dzień dobry nie chcę tworzyć następnego topiku. Jestem przed mgr z budownictwa zostały mi 2 lata na podjęcie decyzji wyjazdu po studiach. Chciałam się dowiedzieć czy by myśleć w ogóle o pracy inż w Norge muszę znać norweski nie wystarczy język angielski?
I czy generalnie jest popyt na młode osoby bez doświadczenia w branży budowlanej?
Z góry dziękuję za odp


Wszystko zalezy od czlowieka, zachowania itp. Najwazniejsze jest tutaj pierwsze wrazenie w czasie rozmowy kwalifikacyjnej. Warto uczyc sie jezykow oraz skupic sie tylko na jednej konkretnej dziedzinie. W Norwegii jak ktos potrafi wszystko jest postrzegany jako osoba, ktora nie umie nic.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
kalonia
(kalonia)
Wiking
czy nadal pracujesz w norwegii ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
kalonia napisał:
czy nadal pracujesz w norwegii ?

...tak Kasia Tumacz nadal pracuje..
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
106 Postów
XY YZ
(Watrobka89)
Początkujący
Bez norweskiego wybij to sobie z głowy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
voodoo31
(voodoo31)
Wiking
Słuchaj, nie przejmuj się i nie demotywuj. Ja mam podobnie jak Ty i zamierzam spróbować. Uczę się Norweskiego i zamierzam tu przyjechać i - tak - będą się o mnie bić, bo wiem ile jestem wart. Właśnie ludzie z takim podejściem coś w życiu osiągają. Tutaj na forum trafiłeś na "życzliwych" kolegów z branży (lub nie), którzy - jak na prawdziwych Polaków za granicą przystało - robią wszystko żeby innym rodakom zrobić pod górkę. Cwaniak niedowartościowany jeden z drugim, którym udało się trafić w dobre miejsce i teraz pokazują co to nie oni dlatego uczę się języka i będę się starał trzymać jak najdalej od takich Polaczków. Tylko się nie bój a sobie poradzisz! Powodzenia i trzymam kciuki!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
106 Postów
XY YZ
(Watrobka89)
Początkujący
voodoo31 napisał:
Słuchaj, nie przejmuj się i nie demotywuj. Ja mam podobnie jak Ty i zamierzam spróbować. Uczę się Norweskiego i zamierzam tu przyjechać i - tak - będą się o mnie bić, bo wiem ile jestem wart. Właśnie ludzie z takim podejściem coś w życiu osiągają. Tutaj na forum trafiłeś na \"życzliwych\" kolegów z branży (lub nie), którzy - jak na prawdziwych Polaków za granicą przystało - robią wszystko żeby innym rodakom zrobić pod górkę. Cwaniak niedowartościowany jeden z drugim, którym udało się trafić w dobre miejsce i teraz pokazują co to nie oni dlatego uczę się języka i będę się starał trzymać jak najdalej od takich Polaczków. Tylko się nie bój a sobie poradzisz! Powodzenia i trzymam kciuki!

Na Polaków krzywo patrzą. Oczywiście możesz spróbować. Ja mam B2 z języka norweskiego a i tak się boją zatrudnić cudzoziemca. Norwegia potrzebuje ludzi do szpadla i brudnej roboty. Taka prawda.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok