Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Sanochod - Norwegia

5 Postów
Rudano96
(Rudano96)
Wiking
Witam. Jestem młody- 22lata i tylko 5 miesięcy w Oslo. Pod koniec maja postanowilem z 'kolega' kupić samochód, aby móc dojeżdżać do pracy. Zakupiliśmy go w komisie i ledwo co wróciliśmy do domu. Chcieliśmy go zwrócić ale s komisie powiedzieli ze nie dawali gwarancji na niego. Wymieniliśmy klocki, sondę lambde oraz zostały usunięte wszystkie błędy na komputerze. Niestety to nie był koniec problemów i postanowiliśmy go zezlomowac. Chwilę przed mechanik który miał go cholowac na złom i go naprawial powoedzial ze może go kupić za marne 3000kr (kupiliśmy za 6000). Wszystko szybko się działo bo lecielismy tego samego dnia do polski i zostawiliśmy mu wszystkie dokumenty niespisujac umowy. Powiedział ze go przerejestruje. Ubezpieczenie kończyło się 22.07 bo było tylko na 2 miesiące. Ostatnio wpisałem nr rejestracji w neta AJ58305 i wyskoczyło ze nie został przerejestrowany. Znajomy wyjaśnił mi ze zrobili mnie w bambuko o czym na pewno dobrze wiedzieli. Jeździ cały czas jako zarejestrowany na mnie i najprawdopodobniej bez ubezpieczenia. Wszystkie bramki pewnie naliczane są na mnie. Mało tego gdy spowoduje wypadek lub ktoś w niego uderzy to ja będę miał problemy i do końca życia się nie wypkace. Proszę o pomoc. Pisałem do stansen vegvesen ale dopiero odpisza mi w tygodniu. Co mogę zrobić? Iść na policje zgłosić kradzież to trochę nie w moim stylu. Pobić tego mechanika tez nie bardzo.. proszę o pomoc. Może napisać z nim umowę z dniem, gdy skończyło się ubezpiecznie? Nie znam norweskiego do napisania umowy..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...nic nie piszesz co na to ten rzekomy mechanik
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Rudano96
(Rudano96)
Wiking
No co w c**** poleciał, dobrze wiedział ze bez umowy nie przerejestruje i palił c**** ze to zrobi. Chce zapytać wpierw co.najlepiej zrobić pochopnych decyzji, informowania go i rozmowy z nim.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
234 Posty

(S83)
Stały Bywalec
Zajedź do gościa i pogadaj a nie panikuj. Jak samochód był wrakiem to jakim sposobem miałby nim jeździć. A na drugi raz za 6000 nok to se rower można kupić nie samochód,
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Rudano96
(Rudano96)
Wiking
Takim sposobem, że sobie wymienić parę rzeczy i jeździł. Nie panikę tylko pytam o poradę, bo iść na policje i zgłosić kradzież nie bardzo, a płacić za niego mandatów i rachunkow tez nie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
234 Posty

(S83)
Stały Bywalec
Rudano96 napisał:
Takim sposobem, że sobie wymienić parę rzeczy i jeździł. Nie panikę tylko pytam o poradę, bo iść na policje i zgłosić kradzież nie bardzo, a płacić za niego mandatów i rachunkow tez nie

Wiesz wogóle gdzie mieszka jak się nazywa, kto ma oba dowody rejestracyjne. Idź i zgłoś na policję że cię wyrolował, w razie jakiś mandatów będziesz miał pokrycie. Wiesz że jak podpiszesz umowę że samochód jest sprawny i niema wad będziesz płacił długo jeszcze za naprawy, jak już podpisanie umowy dojdzie do skutku to dopilnuj by był sprzedany jako obiekt do naprawy, jako nie sprawny. Myślę że dialog z gościem i załatwienie wszystkiego polubownie będzie lepszym rozwiązaniem, a jak nie to policja adwokat.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1610 Postów
Maniak
jak masz bank-id to zrób salgsmelding i po kłopocie www.vegvesen.no/kjoretoy/Kjop+og+salg/sa...end-inn-salgsmelding
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
80 Postów

(ideapad310)
Początkujący
czesio2009 napisał:
jak masz bank-id to zrób salgsmelding i po kłopocie www.vegvesen.no/kjoretoy/Kjop+og+salg/sa...end-inn-salgsmelding

Czesio masz racje ale kupujacy ma chyba 10 dni na zaakceptownie a jak tego nie zrobi to jest nie wazne
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1610 Postów
Maniak
ideapad310 napisał:
czesio2009 napisał:
jak masz bank-id to zrób salgsmelding i po kłopocie www.vegvesen.no/kjoretoy/Kjop+og+salg/sa...end-inn-salgsmelding
Czesio masz racje ale kupujacy ma chyba 10 dni na zaakceptownie a jak tego nie zrobi to jest nie wazne

3 dni a nowy właścieciel dostaje sms tego samego dnia...przerabiałem to pare dni temu
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok