Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
Krzysztof Śmigiel Janusz Mazur AREK BUCZEK (33597 niezalogowanych)
1434 Posty

(gama28)
Maniak
szybka napisał:
Kochani przykro was sluchac jestescie rok czy dwa a wyrazacie sie tak brzydko o Norwegach my mamy norwesko polskie rodziny i mieszkamy po 20 lat wiem ,ze Norwedzy nie sa latwym do zycia spoleczenstwem ,ale to ich sprawa mowcie o sobie i o nas polakach .Swiat Wielkanocnych nie obchodza ,bo to nie jest ich tradycja maja swoje tradycje 17 maja to ich swieto a dlaczego wszyscy wiemy Wiec zachowujcie sie jak przystalo na Polakow ,bo i tak niektorzy przyczepiaja nam rogow
Ksiadz Swieci pokarmy w kosciele i robcie swoja - masza polska tradycje nie patrzcie na Norwegow pozdrawiam wszystkich


Ja się chyba brzydko nie wypowiadałam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
91 Postów
Magdalena X
(SoShy)
Początkujący
Z tym szukaniem jajek to fajna sprawa dla dzieciaczków,a w Stanach też to mają
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
91 Postów
Magdalena X
(SoShy)
Początkujący
gama28 napisał:
szybka napisał:
Kochani przykro was sluchac jestescie rok czy dwa a wyrazacie sie tak brzydko o Norwegach my mamy norwesko polskie rodziny i mieszkamy po 20 lat wiem ,ze Norwedzy nie sa latwym do zycia spoleczenstwem ,ale to ich sprawa mowcie o sobie i o nas polakach .Swiat Wielkanocnych nie obchodza ,bo to nie jest ich tradycja maja swoje tradycje 17 maja to ich swieto a dlaczego wszyscy wiemy Wiec zachowujcie sie jak przystalo na Polakow ,bo i tak niektorzy przyczepiaja nam rogow
Ksiadz Swieci pokarmy w kosciele i robcie swoja - masza polska tradycje nie patrzcie na Norwegow pozdrawiam wszystkich


Ja się chyba brzydko nie wypowiadałam


Nie raczej nie,tylko tłumaczyłaś pewnemu panu pewne sprawy,zresztą bardzo dobrze,ja tez się czegoś ciekawego dowiedziałam,dzięki
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1564 Posty
Maniak
gabriel napisał:
SoShy napisał:
A w Kosciele to chyba bedzie można poswięcić te ich nieszczęsne parówki ??
Dlaczego NIESZCZĘSNE...!!???

Przecież nikt Nikomu nie nakazuje kupować pokarmu dla psów i kotów ....

JAKA CENA TAKI PRODUKT...

Wyżej NA GÓRNYCH PÓŁ KACH za odpowiednią cenę można również znaleźć szynkową , salami , i inne godne uwagi szlachetne wędliny...
Tylko trzeba się przełamać i nie przeliczać dobrego gatunkowo jedzenia na złotówki...


   Gabrielu, ja kupuję tutejsze parówki przeznaczone do grillowania, z powodu ich dobrego smaku, zarówno na zimno, jak i gorąco, cena w tym przypadku nie ma znaczenia oszczędnościowego, kupuję zazwyczaj droższe, lepiej smakują, chociaż te z "First Price" też są dobre. Ciekawe, na jaką walutę przeliczają cenę Norwedzy, kupujący te najtańsze ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
1564 Posty
Maniak

   Żeby nie wchodzić po chamsku nie w temacie w ten wątek, coś o świętach. Z uwagi na odwiedziny w Polsce w termnie nieświątecznym (święta przeszkadzają w załatwianiu spraw w kraju), w okresie ubiegłorocznych świąt Wielkiej Nocy jeździłem sobie po Norwegii i zaobserwowałem, że większość narodu zajmowała się rozrywką i sportem, góry były ich pełne .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 8  
Odpowiedz   Cytuj
1434 Posty

(gama28)
Maniak
Większość z nich traktuje Wielkanoc jako ostatnią szansę na szaleństwa narciarskie na zakończenie sezonu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 10  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Post No Bills)
Wiking
slawczak napisał:
Nie wiem jak na północy..ale w Bergen mają kapustę tylko że jest nie smaczna...dobrą kupisz u turka w sklepie..ma ją w słoikach...a o karpiu to chyba zapomnisz...jeszcze nie widziałem...WESOŁYCH ŚWIAT W NO.

Jak Ci kapusta nie smakuje to kupuj sobie ja sam u turka i zjadaj sobie ja sam!!! WESOŁYCH ŚWIAT W NO nie widziales bo nigdzie nie byles!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 12  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
szybka napisał:
... .Swiat Wielkanocnych nie obchodza ,bo to nie jest ich tradycja maja swoje tradycje 17 maja to ich swieto a dlaczego wszyscy wiemy Wiec zachowujcie sie jak przystalo na Polakow ,bo i tak niektorzy przyczepiaja nam rogow
Ksiadz Swieci pokarmy w kosciele i robcie swoja - masza polska tradycje nie patrzcie na Norwegow pozdrawiam wszystkich

MIŁA pani ...moja informacja nie miała za zadanie kogokolwiek OBRAŻAĆ ... ,ZNIEWAŻAĆ lub PODWAŻAĆ ich zwyczaje związane z daną wiarą ...
TAKĄ.. SIAKĄ ...LUB... OWAKĄ ...
DLA mnie każda wiara jest ważna ...
...."gama 28"...
DLACZEGO obrażasz wiarę swoich przodków która razem z nimi przeminęła...!!! ...??.
Gdyby nie te pogańskie jajka ..zajączki ... nie było by nas teraz TUTAJ.... pamiętaj o tym...
BEZ WZGLĘDU NA TO JAKI OBRZĄDEK RELIGIJNY OBECNIE PREFERUJESZ...

A tak przy okazji ....
Napisałyście iż ...Protestanci nie obchodzą Wielkanocy...

ŻAL mi WAS KOBIETY...

www.pl.wikipedia.org/wiki/Wielkanoc

proszę sobie przeczytać dział dotyczący Protestantów...

JA NIE ...UBLIŻAM... ŻADNEJ ...RELIGI...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Post No Bills)
Wiking
gabriel napisał:
szybka napisał:
... .Swiat Wielkanocnych nie obchodza ,bo to nie jest ich tradycja maja swoje tradycje 17 maja to ich swieto a dlaczego wszyscy wiemy Wiec zachowujcie sie jak przystalo na Polakow ,bo i tak niektorzy przyczepiaja nam rogow
Ksiadz Swieci pokarmy w kosciele i robcie swoja - masza polska tradycje nie patrzcie na Norwegow pozdrawiam wszystkich

MIŁA pani ...moja informacja nie miała za zadanie kogokolwiek OBRAŻAĆ ... ,ZNIEWAŻAĆ lub PODWAŻAĆ ich zwyczaje związane z daną wiarą ...
TAKĄ.. SIAKĄ ...LUB... OWAKĄ ...
DLA mnie każda wiara jest ważna ...
...."gama 28"...
DLACZEGO obrażasz wiarę swoich przodków która razem z nimi przeminęła...!!! ...??.
Gdyby nie te pogańskie jajka ..zajączki ... nie było by nas teraz TUTAJ.... pamiętaj o tym...
BEZ WZGLĘDU NA TO JAKI OBRZĄDEK RELIGIJNY OBECNIE PREFERUJESZ...

A tak przy okazji ....
Napisałyście iż ...Protestanci nie obchodzą Wielkanocy...

ŻAL mi WAS KOBIETY...

www.pl.wikipedia.org/wiki/Wielkanoc

proszę sobie przeczytać dział dotyczący Protestantów...

JA NIE ...UBLIŻAM... ŻADNEJ ...RELIGI...


Ja tesz nie ublizam...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 14  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
SoShy napisał:
Ja chce tylko dziecku mojemu pokazać jak to wygląda,bo nie możemy teraz wyjechać na święta do polski,myślalam że jest szansa jakaś żeby to tu zrobićsama jakoś nie wyobrażam sobie żeby poświęcić pokarm,jakoś dziwnie
Nie potrafię tego wgrać niemniej ...
Wystarczy w Wikipedi wpisać...
Święconka
następnie wejść na stronę , na samym dole wejść do.. linki zewnętrzne...
Błogosławienie Pokarmów Wielkanocnych ... nacisnąć na napis...
I po bulu...
A tam ...:
Błogosławienie pokarmów stołu wielkanocnego.
OBRZĘDY POŚWIĘCENIA....według..KKK.
"...Błogosławieństwo pokarmów może też dokonać w domu ojciec , matka lub ktoś z członków Rodziny przed porannym wspólnym posiłkiem w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego..(nr 1338)..."


I TYLE W TYM TEMACIE
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok