Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

2
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

cło za mięso,czyli dozwolona ilość do norwegii. - Norwegia

4 Posty

(arco)
Wiking
witam .mniejwięcej 14,lutego 2011.mama mojego znajomego przyleciała na urlop do syna.
biedaczka napracowała się ,i narobiła sporo mięsa na obiadki.lecąc do norwegii zapomniała o dopuszczalnej normie jaka jest.[czyli tylko 10 kilo]na lotnisku w bergen trafiła na celniczke która,czując sympatie do polski ,zważyła ile jest tych wyrobów.okazało się że około 15 kilo zadużo.
finał taki że zostało zabrane mięso,nałożone cło i kara .
pytanie?czy norwegia jako państwo komunistyczne ,zabroni niedługo słodyczy dla dzieci?a może już jest limit o którym nie wiem?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2387 Postów
Sethur Asher
(Sethur)
Maniak
1. Norwegia nie jest panstwem komunistycznym.. choc czasem wydawacby sie moglo..
2. Informatory dot. wwozu towarow sa powszechnie dostepne (online, broszury na lotniskach), takze w j.polskim.. np. tutaj: www.odyssei.com/pl/travel/norwegia.php#7 ..
3. Tak, wprowadzi.. kiedy tylko spadnie sprzedaz rodzimych produktow..
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1416 Postów

(Zuzu)
Maniak
Mniej więcej tak:

W Norwegii to mięsa( słodyczy?) nie ma,czy na kartki jak za komuny tu sprzedają?

10 kg to mało!?!?, może by tak kontener (30m3) mięsa z Rumunii zamówić bo taniej?

Chronią swój rynek przed zalewem taniej żywności.
stąd kara i cło.
(każdy by chciał zarabiać milion koron rocznie, ale wydawać kasę na produkty i usługi tyle co w Chinach?? Zrozumienie pewnych spraw jest jak widać ............ )

Przepisy sanitarne, to też jakiś wymysł pewnie?



Następnym razem niech mamusia znajomego weźmie tucznika, zaszczepi, wyrobi mu paszport i zabierze jako zwierzątko domowe do NO.
Tutaj wystarczy ubić kabana (taki 120kg najlepszy) i będzie kilkadziesiąt kg świeżego mięsa na obiadki.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(sailor)
Wiking
arco napisał:
witam .mniejwięcej 14,lutego 2011.mama mojego znajomego przyleciała na urlop do syna.
biedaczka napracowała się ,i narobiła sporo mięsa na obiadki.lecąc do norwegii zapomniała o dopuszczalnej normie jaka jest.[czyli tylko 10 kilo]na lotnisku w bergen trafiła na celniczke która,czując sympatie do polski ,zważyła ile jest tych wyrobów.okazało się że około 15 kilo zadużo.
finał taki że zostało zabrane mięso,nałożone cło i kara .
pytanie?czy norwegia jako państwo komunistyczne ,zabroni niedługo słodyczy dla dzieci?a może już jest limit o którym nie wiem?


Oczywiscie, ze jest limit. Mozesz wwiezc ze soba towary o wartosci nieprzekraczajacej 6000,- NOK (w tym maks. 10 kg miesa/wyrobow miesnych i sera). Musisz pamietac, ze Norwegia nie jest w Unii Europejskiej i dlatego moze ustalac wlasne przepisy celne. Mozna sie z tym zgadzac lub nie, ale nie nalezy sie dziwic, jezeli w wypadku naruszenia tych przepisow, ponosi sie przewidziane w ustawie konsekwencje.

Zuzu bardzo trafnie podsumowal zagadnienie: wszyscy chcieliby zarabiac minimum 200,- kr na godzine, i jednoczesnie kupowac towary po cenach krajow, w ktorych zarabia sie 30,- kr na godzine. Niewykonalne...

Inna rzecz to kwestia higieny niektorych przywozonych z Polski domowych wyrobow miesnych. Sam widzialem rozpakowywane wiejskie kielbasy po 2-dniowej podrozy w lecie. Wygladu, a szczegolnie zapachu, nie da sie opisac...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
2929 Postów
markus d
(Andre ved mark)
Maniak
25 kilo mięsa na odwiedziny samolotem !! ludzie to nie etiopia . niedługo może będziemy podróżować jak w krajach trzeciego świata z kurami w klatkach i kabanami na sznurku
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1434 Posty

(gama28)
Maniak
Andre ved mark napisał:
25 kilo mięsa na odwiedziny samolotem !! ludzie to nie etiopia . niedługo może będziemy podróżować jak w krajach trzeciego świata z kurami w klatkach i kabanami na sznurku

Hehe, dobre!
A tak w ogóle to mnie przeraża co niektórzy ludzie odstawiają. Nic dziwnego, że później różne dziwne opinie o nas krążą.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
352 Posty
Katarzyna Jakubowska
(Katarzyna)
Stały Bywalec
Niestety ja także miałam okazję zobaczyć na własne oczy próbę podejścia do odprawy z zapakowanym prosiaczkiem (40 kg w jednej ogromnej torbie), przygotowanym przez opiekuńczych rodziców biednemu dzieciątku...Efekt tej próby jest dość prosty do ogdadnięcia

Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Całe szczęście, że sfermentowanej kapusty, czy ogórców się nie czepiają
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1319 Postów
zdzicho dobry
(powiatowy myśliciel)
Maniak
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1319 Postów
zdzicho dobry
(powiatowy myśliciel)
Maniak
zapomniał bym-- otóż dziękuję tej ku//r//wie co dała mi kolejnego minusa == dla wtajemniczonych minusiarzy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok