Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

2
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

477 Postów
Kalba Kalba
(Królowa_Korba)
Wyjadacz
To dla rownowagi ja daje Ci plusa
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty

(arco)
Wiking
widze że coniekturzy przesiąkli norwegią,i to co jedzą nie przeszkadza ,zwłaszcza first price.
ja też kupuje te produkty bo nawet pracując i żyjąc w norwegii nie stać na kupowanie dobrych produktów,szcególnie gdy ma się rodzine.na drogie idobre wyroby mogą pozwolić sobie nieliczni norwedzy.
jeżeli chodzi o sprzedaż macieżystych produktów ,to mamy przykład z LIDLEM
a jeżeli chodzi o ETIOPIE ,to jeżeli cię stać to kup bilet i oceń do czego porównujesz.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1416 Postów

(Zuzu)
Maniak
arco napisał:
widze że coniekturzy przesiąkli norwegią,i to co jedzą nie przeszkadza ,zwłaszcza first price.
ja też kupuje te produkty bo nawet pracując i żyjąc w norwegii nie stać na kupowanie dobrych produktów,szcególnie gdy ma się rodzine.na drogie idobre wyroby mogą pozwolić sobie nieliczni norwedzy.
jeżeli chodzi o sprzedaż macieżystych produktów ,to mamy przykład z LIDLEM
a jeżeli chodzi o ETIOPIE ,to jeżeli cię stać to kup bilet i oceń do czego porównujesz.


Przykład osoby myślącej własnym żołądkiem, a nie głową. Gdyby otworzyli rynek i nie było limitów i ograniczeń to wjechały by tu ciężarówki z różnymi towarami i duża część gospodarki by szybko padła. Już mają problem przy granicy ze Szwecją bo ludzie robią tam zakupy. Rolnik norweski nie wyprodukuje swoich produktów za granicą, sklep też swoje koszt ponosi.

Podchodząc w ten sposób do sprawy Norwedzy powinni wszystko kupić za granicą bo taniej, wynająć Chińczyków bo tańsi i siedzieć w domu nic nie robiąc, bo wszystko się nie opłaca.

Jeśli wziąć pod uwagę to ile procentowo ze swoich zarobków trzeba tu wydać na jedzenie to wychodzi bardzo tanio, porównaj sobie ile dni w Polsce musi ktoś pracować na wyżywienie rodziny, a ile tu.

10km mięsa to wcale nie jest mało, a jak coś im się nie spodoba (np jakaś choroba na rynku UE) to wprowadzą zakaz całkowity i zostaną tylko rybki, parówki za 29nok/0.5kg do jedzenia i nic na to nie poradzisz.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2387 Postów
Sethur Asher
(Sethur)
Maniak
arco napisał:
widze że coniekturzy przesiąkli norwegią,i to co jedzą nie przeszkadza ,zwłaszcza first price.
ja też kupuje te produkty bo nawet pracując i żyjąc w norwegii nie stać na kupowanie dobrych produktów,szcególnie gdy ma się rodzine.na drogie idobre wyroby mogą pozwolić sobie nieliczni norwedzy(...)


Mow za siebie.. Zarabiajac srednia krajowa zyje sie tu bezstresowo i dosc wygodnie, zarabiajac nieco wiecej - baardzo komfortowo.. .. Jezeli ktos nie daje rady, to problem lezy raczej w jego sposobie pojmowania domowej ekonomii.. coz.. Wolnoc Tomku..
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Jaga Stec
(Jaga1)
Wiking
brawooo, porządek musi być jestem za
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
549 Postów
Grzegorz K
(Grzes203)
Wyjadacz
Zuzu napisał:

...10km mięsa to wcale nie jest mało...



Ba. Rzekłbym nawet że to spory kawał mięsa
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1416 Postów

(Zuzu)
Maniak
Grzes203 napisał:
Zuzu napisał:

...10km mięsa to wcale nie jest mało...



Ba. Rzekłbym nawet że to spory kawał mięsa


zasugerowałem się tą krakowską układaną jedna za drugą
(następnym razem podam jednostkę w "łokciach"(yard) albo "stopach"(foot) )
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2387 Postów
Sethur Asher
(Sethur)
Maniak
Zuzu napisał:
Grzes203 napisał:
Zuzu napisał:

...10km mięsa to wcale nie jest mało...



Ba. Rzekłbym nawet że to spory kawał mięsa


zasugerowałem się tą krakowską układaną jedna za drugą
(następnym razem podam jednostkę w "łokciach"(yard) albo "stopach"(foot) )


Od krakowskiej to sie z łaski swojej odpierdolcie..
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
155 Postów

(Motyl)
Stały Bywalec
Ale Wy wszyscy jesteście zajebiści. Wszędzie wejdziecie! Założe sie że wiekszość z Was zapier... z walizą na kółeczkac po lotnisku z jak nie jedna to dwiema swiniami a tu pieprzycie takie łupoty jacy to Wy norwescy Polacy już jesteście. Wszyscy juz zyjecie na poziomie większtym niz norwedzy WSPANIALE a teraz napiszcie jak wylądał Wasz początek czekam z niecierpliwością
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1416 Postów

(Zuzu)
Maniak
Motyl napisał:
Ale Wy wszyscy jesteście zajebiści. Wszędzie wejdziecie! Założe sie że wiekszość z Was zapier... z walizą na kółeczkac po lotnisku z jak nie jedna to dwiema swiniami a tu pieprzycie takie łupoty jacy to Wy norwescy Polacy już jesteście. Wszyscy juz zyjecie na poziomie większtym niz norwedzy WSPANIALE a teraz napiszcie jak wylądał Wasz początek czekam z niecierpliwością

Problemy z czytaniem czy jak?
Kto napisał że nie zabiera wcale polskiego jedzenia jak wraca z PL?
Ja jak wracam do NO to zbieram ze sobą parę metrów krakowskiej. Stosując się przy tym do przepisów jakie obowiązują i jestem wstanie zrozumieć dlaczego tak jest.


Ktoś kto nie potrafi tego pojąć jest........................*
Ktoś kto świadomie zabiera więcej i wie że mogą go spotkać przykre konsekwencje z tego powodu, na dodatek chwali sie na forum że go złapali jest...............* do kwadratu.


*tu wstawcie sobie dowolny obraźliwy epitet.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok