Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Lekarz - Norwegia

Czytali temat:
Seweryn Szmuc Joanna Kuchnicka mart enty N O boj fra oszlo wojtek1234567 wiewiorek Krys30 Osrtim Pawel 04 Mariusz Mariusz Riggman Daniel102 Beniek00 (2788 niezalogowanych)
2 Posty
Krys30
(Krys30)
Wiking
Witam czy ktoś ma lekarza żeby wypisał zwolnienie .zaznaczam że nie mam stałego numer Fødselsnummer
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
434 Posty
Riggman
(Riggman)
Wyjadacz
nie musisz miec stalego numeru zeby dostac zwolnienie, najlepiej idz do najblizszej tobie legesenter(przychodni) na same otwarcie to wtedy Cie wezma odrazu bo jak przyjdziesz poznij to moze byc roznie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -14  
Odpowiedz   Cytuj
1498 Postów
Joanna Kuchnicka
(Asikhb)
Maniak
Riggman napisał:
nie musisz miec stalego numeru zeby dostac zwolnienie, najlepiej idz do najblizszej tobie legesenter(przychodni) na same otwarcie to wtedy Cie wezma odrazu bo jak przyjdziesz poznij to moze byc roznie

Co ty gadasz.. www.helsenorge.no/fastlegen/om/rett-til-fastlege/
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
434 Posty
Riggman
(Riggman)
Wyjadacz
Asikhb napisał:
Riggman napisał:
nie musisz miec stalego numeru zeby dostac zwolnienie, najlepiej idz do najblizszej tobie legesenter(przychodni) na same otwarcie to wtedy Cie wezma odrazu bo jak przyjdziesz poznij to moze byc roznie
Co ty gadasz.. www.helsenorge.no/fastlegen/om/rett-til-fastlege/

Proponuje przeczytac ze zrozumieniem, jak ma sie D-nummer to wiadomo ze sie nie ma stalego lekarza ale ma sie 100 % prawo do opieki lekarskiej. Poprostu obsluguje dana osobe pierwszy dostepny lekarz . Ja nie wiem skad takie zabobony kraza wsrod polakow tutaj pracujacych.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -11  
Odpowiedz   Cytuj
1498 Postów
Joanna Kuchnicka
(Asikhb)
Maniak
napisał:
jak ma sie D-nummer to wiadomo ze sie nie ma stalego lekarza ale ma sie 100 % prawo do opieki lekarskiej.
Owszem. Ale na legevakt.
napisał:
Ja nie wiem skad takie zabobony kraza wsrod polakow tutaj pracujacych.
No wlasnie...
napisał:

Proponuje przeczytac ze zrozumieniem

Mozesz mi zacytowac w ktorym miejscu przeczytalam bez zrozumienia ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1498 Postów
Joanna Kuchnicka
(Asikhb)
Maniak
napisał:

Proponuje przeczytac ze zrozumieniem


Mozesz mi zacytowac w ktorym miejscu przeczytalam bez zrozumienia ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
434 Posty
Riggman
(Riggman)
Wyjadacz
Asikhb napisał:
napisał:
jak ma sie D-nummer to wiadomo ze sie nie ma stalego lekarza ale ma sie 100 % prawo do opieki lekarskiej.
Owszem. Ale na legevakt.
napisał:
Ja nie wiem skad takie zabobony kraza wsrod polakow tutaj pracujacych.
No wlasnie...


Joanno...w legesenter przedewszystkim, to ze ktos ma d-nummer to nie znaczy ze nie ma prawa do takiej samej opieki medycznej co ci co maja staly numer. Moja kolezanka miala D-nummer tutaj dosc dlugo i zawsze miala obsluge w legesenter. Pewno siedzisz tu nie od wczoraj w Norwegii ale naprawde kiepsko znasz sie w tej kwesti i powielasz MIT, proponuje sie doedukowac
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -12  
Odpowiedz   Cytuj
434 Posty
Riggman
(Riggman)
Wyjadacz
Asikhb napisał:
napisał:

Proponuje przeczytac ze zrozumieniem

Mozesz mi zacytowac w ktorym miejscu przeczytalam bez zrozumienia ?

przeczytaj jeszcze raz to co napisalem to moze wtedy ZROZUMIESZ. Kazdy co ma D-nummer w Norwegii to placui podatki takie same co Ci co maja F-nummer i maja takie same prawa do lekarza....nie wierzysz mi to idz sama z kims to przychodni i sie przekonasz i nie powielaj mitu
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -11  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
Riggman napisał: Kazdy co ma D-nummer w Norwegii to placui podatki takie same co Ci co maja F-nummer i maja takie same prawa do lekarza....nie wierzysz mi to idz sama z kims to przychodni i sie przekonasz i nie powielaj mitu I TO JEST BARDZO KRZYWDZĄCY MIT!!! dla chorych januszy, którzy boją się iść tutaj do lekarza, pomimo tego iż płacą składkę na NAV jak każdy inny legalnie pracujący.
Ja osobiście, miałem 6-lat -D- Numer i po czterech miesiącach, otrzymałem kartę bankomatową ze zdjęciem, gdzie na karcie był wpisany tymczasowy numer personalny, po pół roku otrzymałem z Helfo informację iż mogę sobie wybrać lekarza rodzinnego, co skwapliwie wykonałem.
Jednak w tym wszystkim, pomogła mi FIRMA w której otrzymałem kontrakt/ stałą umowę na pracę.
Jednak, gdybym wtedy sam chciał to zrobić, to do dzisiaj nie miał bym tego, co mam obecnie, jak 90% januszy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -13  
Odpowiedz   Cytuj
434 Posty
Riggman
(Riggman)
Wyjadacz
ciekawe jestem kto daje te minusy i plusy...zauwazylem ze jak ja cos pisze na tym forum co jest w rzeczywistosci to dostaje minusy a jak ktos pisze ze sie nie zgadza z jego pomyslunkiem to ma plusy, tak samo Gabriel...moze nie jest zbyt w tym co chcialby powiedziec ale my tutaj mieszkamy, zyjemy i wiemy jak to wszytsko wyglada na prawde
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -7  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok